15 c Alytus
Pirmadienis, Gegužės 25d.
Aktualijos
2020 Kovo 30d.
8

Į namus pensijas gaudavusius senjorus ragina jas priimti į savo sąskaitas

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Kovo mėnesį „Sodra“ visas numatytas išmokas bei pensijas gyventojams išmokėjo nevėluodama ir skelbia balandžio mėnesio išmokų mokėjimo grafiką bei turi svarbią žinią gaunantiems pensiją į namus.

Svarbiausia trumpai:

·       Balandžio mėnesį „Sodros“ išmokos ir pensijos neturėtų vėluoti
·       Gaunantiems pensiją į namus „Sodra“ siūlo telefonu pateikti prašymą pensiją pervesti į sąskaitą
·       Atsiimdami išmoką namuose pensijų gavėjai dėl saugumo raginami dėvėti veido kaukę bei pirštines

Šiuo metu pensijas į namus gauna apie 200 tūkst. senjorų, kuriems virusas kelia ypač didelę riziką. Pensijas į namus pristatančios bendrovės dėl to ėmėsi visų įmanomų apsisaugojimo priemonių. Taip pat ir gavėjai prašomi atsiimant pensiją dėvėti veido kaukę, pirštines ir turėti savo rašymo priemonę.

„Sodra“ vyresnio amžiaus žmonėms supaprastino sąlygas teikti prašymus pensiją pervesti į sąskaitą. Nuo šiol prašymą gauti pensiją į banko sąskaitą galima pateikti tiesiog paskambinus „Sodrai“ telefonu 1883.

Pastebima, kad tokių prašymų skaičius pastaruoju metu išaugo. Taip pat prašymą galima pateikti ir internetu prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui www.sodra.lt/gyventojui.

„Sodra“ primena, kad pensija gali būti pervedama tiktai į pensijos gavėjui priklausančią sąskaitą. Pateikus prašymą kovo mėnesį, pensija į sąskaitą būtų pervesta jau nuo balandžio. Jeigu prašymas pateiktas balandį, pensija į sąskaitą pervedama nuo gegužės.

Balandžio mėnesį „Sodra“ numato pensijas į banko sąskaitas didžiajai daliai senjorų išmokėti iki Velykų – balandžio 11 dienos. Tik tiems senjorams, kuriems pensija pirmą kartą paskirta po 2012 metų vasario ir tiems, kuriems, pensijos 2011 metų gruodį ar 2012 metų rugsėjį mokėtos 27-28 d. jas gaus balandžio 20 – 21 d.

Pensijos į namus bus pristatomos nuo balandžio 8 iki 26 dienos. Dėl epideminės situacijos daliai gyventojų pensijos į namus gali būti atneštos ne tą pačią dieną kaip įprastai.

Nuo balandžio 15 d., kaip įprasta, pradedamos mokėti vaiko priežiūros išmokos. Nedarbo išmokų mokėjimas numatytas nuo balandžio 20 dienos, vaiko išlaikymo išmokos gyventojus pasieks nuo balandžio 23 dienos.

Kitų išmokų mokėjimas priklauso nuo prašymo pateikimo dienos. Tai svarbu gyventojams, kuriems karantino laikotarpiu išduoti nedarbingumo pažymėjimai dėl ligos ar dėl sveiko vaiko priežiūros, kai ugdymo įstaiga uždaryta dėl epideminės situacijos.

Pavyzdžiui, jeigu nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai išduotas nuo kovo 16 d. 14 dienų laikotarpiui, darbdavys, pasibaigus šiam laikotarpiui, turi „Sodrai“ pateikti pranešimą apie tai, kad darbuotojas grįžo į darbą, arba apie tai, kad nedarbingumo laikotarpis pratęstas.

Gavusi šią informaciją „Sodra“ per 17 darbo dienų paskirs ir išmokės ligos išmoką į gyventojo prašyme ligos išmokai gauti nurodytą sąskaitą. Tad išmokos galima tikėtis antroje balandžio pusėje.

Fotogalerija


Komentarai

8
Komentuoti
vladas2020-04-01
durniau negali sugalvot,tikras asilas
Algis2020-03-31
Iš tiesų problema.Ką senam žmogui ar neįgaliąjam daryti jei jis neturi sąskaitos banke?arba turi sąskaitą bet ja nesinaudoja ir neturi banko kortelės?Jūs pasidomėkit kiek bankai lupa už pinigų išgryninimą.Susidaro įspūdinga suma.Taip kad.Būtų gerai,kad ir toliau gautų kaip ir gavę.Nes dalis tų žmonių ne tik kad į bankus nenueis,jiems bankai nuskaičiuos ir taip mažai gaunamą pensijos dalį.
Ma2020-03-31
Mamai beveik 90m , praktiskai nevaiksto,su bankais neturi jokiu reikalu gal 20m,ar ant kupros turesiu tyst? Ir dar sako laikytis karantino!Per langa kibira nuleisiu ir tegu ides ta pensija.
Iš kaimo2020-03-31
Sugalvota labai įdomiai , kaip man pensininkei iš kaimo esant garbaus amžiaus ir turint problemų su judėjimu nuvykti į banką nusiimti pinigėlių . . . Gaunant grynais pinigais gali paprašyti ir geri žmonės apiperka ir mane , aš parduotuvėje esu buvus prieš šešerius metus . . .
alytiškė2020-03-31
tai ką daryt tiems , kas neturi sąskaitos.?
ceslovas2020-03-31
durniau negalejo sugalvot,rekia visa gerkle pensininkai neikit is namu tikri asilai
pensininkas2020-03-30
virs 80 metu leks i banka ir atsidarys saskaita kad gautu pensija kazkoks durnynas
Roma2020-03-30
Tai pensininkams dar pirma reikia tureti saskaita banke,
traffix.lt