1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
DzūkijaŠvietimasTechnologijos
2020 Kovo 30d.
2

Nuotolinės pamokos Alytuje nestrigo dirbantiems per tarptautines sistemas

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

„Tamo, ema, eduka – error“, - tokie arba panašūs juokeliai apsigyveno lietuviškame internete, kai nuo kovo 30 dienos prasidėjo nuotolinis mokinių mokymasis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomendavo „Google“ produktus, o savivaldybės pasikliovė jiems priklausančių ar jų teritorijose veikiančių švietimo įstaigų informacinių technologijų (IT) specialistams.

Nors iš anksto buvo prognozuota, kad lietuviškosios sistemos greičiausiai neatlaikys apkrovos ir tai apsunkins nuotolinio mokymosi pradžią, kai kurios mokyklos pasirinko lengvesnius sprendimus ir pasiliko prie jau pažįstamų. Deja, nuo pat pirmadienio ryto su problemomis susidūrė beveik visos mokyklos, kurios buvo pripratę ir liko su nepasiekiamomis tapusiomis „Tamo“, „Eduka“, „Mano dienynas“ mokymo sistemomis.

Alytuje buvo ir įžvalgių, karantino atostogas pasaulinių nuotolinio mokymosi sistemų diegimą ir jų bendrą įsisavinimą pasirinkusių mokyklų. Panašu, kad teisingus pasirinkimus atliko ir nuotolinį mokymą vykdyti be didesnių trukdžių galėjo, pasirinkusieji tarptautinius produktus.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo (anksčiau - Dailiųjų amatų mokykla) specialistas Gediminas Ryženinas, tiesioginėms pamokoms buvo pasirinkta Zoom.us programa, ją alytiškiai pasirinko kaip ir mokyklos centras Kaune. „Užduotis mėginame pateikti Tamo.lt dienyne, o pagal grupių galimybes – ir „Facebook“ uždarose grupėse, taip pat pamokų medžiaga pateikiama Moodle.lt sistemoje“, - patikslino IT žinovas, kuriam asmeniškai teks kurti ir mokomuosius filmukus, kurie bus rodomi per „Youtube".

Kaip ir buvusi Dailiųjų amatų mokykla, Zoom.us tiesioginiam bendravimui pasirinko ir seniausia Alytaus miesto mokykla, Piliakalnio progimnazija. Pasak jos direktorės Reginos Špukienės, kol Tamo.lt neveikia, užduotys perduodamos per „Google“ grupes.  

Alytaus profesinio rengimo centro mokytojai nuotoliniam mokymui pasirinko taip pat Zoom.us, bei patentuotą nemokamą „Discord“ programą ir „Eduction“.

ATNAUJINTA

Alytaus kolegija studijų procesui nuotoliniu būdu rengėsi  itin atsakingai, buvo parengtos ir testuojamos sistemos, dėstytojai ir studentai supažindinti organizuojant mokymus, todėl nebuvo jokių kliūčių ar incidentų, o įvertinus IT sistemų apkrovimą ir galimą jų perkrovą, studijų tvarkaraščiai buvo koreguojami ir labiau orientuojami į popietinį laiką, informavo kolegijos direktoriaus pavaduotojas strateginėms partnerystėms Sigitas Naruševičius. Siekiant ekstremalios situacijos šalyje metu užtikrinti kokybišką studijų procesą, vykdant jas nuotolinio darbo organizavimo būdu, Alytaus kolegijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta darbo grupė, kuri efektyviai galėtų padėti vykdyti ir koordinuoti studijas virtualioje mokymo aplinkoje.  

Kolegija nuotoliniam mokymui naudoja 2 populiariausias pasaulyje sistemas: virtualaus mokymo aplinką „Moodle“ (kurioje dėstytojai studentams talpina metodinę medžiagą, praktines užduotis, organizuoja atsiskaitymus) ir vaizdo konferencijų sistemą „Microsoft Office 365 Teams“ (kurios pagalba studijų procesas organizuojamas sinchroniniu būdu, t.y. paskaitos vedamos realiame laike).

PAPILDYTA

Kaip sekėsi Alytaus miesto, rajono mokykloms pirmąją nuotolinio mokymo dieną?

Kaip mūsų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kuckailienė, bendrojo ugdymo mokyklos nuotoliniam darbui buvo pasirinkusios įvairiausias programas:

 

Įstaiga

Platformos

1.

„Drevinuko“ mokykla-darželis

Tamo, Eduka, Ema, Zoom

2.

„Vilties“ mokykla-darželis

Tamo

3.

„Sakalėlio“ pradinė mokykla

Eduka, Tamo, Zoom

4.

Senamiesčio pradinė mokykla

Office 365, Eduka, EMA, Tamo

5.

Dzūkijos mokykla

Office 365, Eduka,  EMA, Tamo

6.

Piliakalnio progimnazija

Zoom, Eduka, EMA, Tamo

7.

Šaltinių progimnazija

Office 365,Tamo, Eduka

8.

Panemunės progimnazija

Tamo, Eduka, EMA

9.

„Volungės“ progimnazija

Tamo, Eduka, Zoom

10.

Likiškėlių progimnazija

Eduka, EMA, Tamo, Zoom

11.

Vidzgirio progimnazija

Office 365, Eduka, EMA, Tamo

12.

Dainavos progimnazija

Eduka, EMA, Tamo

13.

Šv. Benedikto gimnazija

Zoom, Google Classroom, Moodle, Edmodo, Eduka, Egzaminatorius.lt, EMA, Tamo

14.

Jotvingių gimnazija

Office 365 (iš dalies), Moodle, Zoom, Tamo, Eduka, Microsoft teams, Edmodo, Socrative, Google Hangouts Meet, i3learnhub, Vcb.lt/

 

15.

Putinų gimnazija

Office 365, Eduka, Tamo, Moodle, Egzaminatorius.lt, Zoom, Quizizz, Google classroom; Skype

16

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija

Office 365, Eduka, EMA, Tamo, egzaminatorius.

17.

Suaugusiųjų ir jaunimo mokykla

Tamo

18.

Lopšelis-darželis „Pušynėlis“

 

El. dienynas „Mūsų darželis“, Zoom, Facebook

19.

Lopšelis-darželis „Pasaka“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Zoom, Facebook

20.

Lopšelis-darželis „Saulutė“

El. dienynas „Mūsų darželis“

21.

Lopšelis-darželis „Nykštukas“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Zoom, Google Meet

22.

Lopšelis-darželis „Obelėlė“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Zoom, Facebook

23.

Lopšelis-darželis „Šaltinėlis“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Zoom

24.

Lopšelis-darželis „Vyturėlis“

El. dienyna „Mūsų darželis“, Facebook

25.

Lopšelis-darželis „Linelis“

Eduka, Facebook

26.

Lopšelis-darželis „Du gaideliai“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Zoom, Facebook

27.

Lopšelis-darželis „Putinėlis“

Facebook, el. dienynas „Mūsų darželis“                                     

28.

Lopšelis-darželis „Volungėlė“

Tamo, Zoom, Google Meet, Facebook

29.

Lopšelis-darželis „Boružėlė“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Facebook

30.

Lopšelis-darželis „Girinukas“

El. dienynas „Mūsų darželis“, Microsoft Teams, Facebook

31.

Alytaus muzikos mokykla

Individualios pamokos vedamos: Messenger, Viber, Skype, WhatsApp. Grupinėms pamokoms – Google klasė

32.

Alytaus dailės mokykla

Google classroom, Office 365

33.

Alytaus jaunimo centras

Zoom

34.

Alytaus miesto pedagoginė psichologinė tarnyba

Office 365, Zoom. Individualioms konsultacijoms: Skype, telefonas, pagal kliento poreikį ir galimybes

Su kokiomis problemomis mokyklos ir kitos švietimo įstaigos susidūrė dirbdamos nuotoliniu būdu, paaiškės artimiausiomis dienomis.

Kaip informavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Žemaitis, kad švietimo įstaigos nuotolinį mokymą pirmąjąnuotolinio mokymo dieną vykdė „Google classroom“, „Facebook“, „Messenger“, „Zoom“, „Glogster“ platformose. Daugelis Alytaus rajono gimnazijų planavo nuotolinį mokymą vykdyti ir lietuviškuose elektroniniuose dienynuose, tačiau sistemoms stringant mokyklos operatyviai reagavo ir persikėlė į minėtas pasaulinio lygio platformas, tad toliau procesas vyko sklandžiai.

Alytaus m. Panemunės progimnazija:

„... Šiandien – ypatinga diena, kuri ateityje bus pažymėta istorijos vadovėlyje. Visam pasauliui užklupus tokiai didelei bėdai, švietimo sistema nepasimetė, o pradėjo sėkmingą nuotolinį mokymą. Šiuo sudėtingu laikotarpiu linkiu būti atsakingiems. Pirmiausiai – likti saugiems ir sveikiems namuose, antra – sąžiningai atlikti savo pareigas...“. (direktorė Giedrė Romaškienė).

Senamiesčio pradinė mokykla:

„Praėjo pirmoji senamiestukų nuotolinio mokymosi diena. Nors „Tamo“ ir užstrigo, bet puikiai veikė „Office 365“ aplinka „Teams“. Džiaugiamės mokytojų pasirengimu, bendradarbiavimu, mokinių susikaupimu ir tėvelių pagalba. Pirmoji diena užskaityta, o iškilę klausimai bus išspręsti netrukus...“.

Šaltinių progimnazija:

„Praėjo pirmoji nuotolinio mokymosi diena. Labai smagu, kad didžioji dauguma 1-8 klasių mokinių sėkmingai prisijungė prie „Office 365“ aplinkos „Teams“ programos. Džiaugiamės mokytojų pasirengimu, bendradarbiavimu, mokinių atsakingumu, jų tėvelių pagalba.  Tikime, kad visi kartu bendradarbiaudami įveiksime visus nesklandumus. Sėkmės rytdienos pamokose!“.

Vidzgirio progimnazija:

„Pirmoji nuotolinio mokymo(-si) diena mūsų bendruomenei praėjo sėkmingai. „Office 365“ ir „Microsoft Teams“ pateisino mūsų lūkesčius, mokomės, išmoksime ir seksis dar geriau. Džiaugiamės mokytojų bendravimu, bendradarbiavimu, rezultatyviu išankstiniu pasirengimu! Džiaugiamės mokinių įsitraukimu, aktyvumu ir dėkojame už pagalbą jų tėveliams. Sėkmės rytojaus pamokose!“.

 


Komentarai

2
Komentuoti
Zigmas2020-03-30
O kur tas freitas skaitmeninis internetas Lietuvoje
Piktas2020-03-30
Švietimo įstaigos dirbo su tomis sistemomis su kuriomis susipažinę mokiniai, mokytojai ir tėvai. Tai, kad šios sistemos užlūžo, tik parodo koks dėmesys Lietuvoje skiriamas švietimui.
traffix.lt