1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Koronavirusas
2020 Kovo 29d.
0

PATVIRTINTA: susirgimų dėl COVID-19 skaičius Alytuje – jau dviženklis (KUR LANKĖSI?)

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Koronaviruso atvejų kiekis Alytaus mieste, apskrityje – ne vienženklis. Tai Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Miestelėnus nuo pat pirmojo, iš esmės paslaptyje taip ir likusio atvejo, bene labiausia domina COVID-19 virusu infekuotųjų judėjmo kelias.

„Iš visų 10-ies diagnozuotų COVID-19 ligonių, 8 yra asmenys, į Dzūkiją grįžę iš užsienio valstybių“, - informavo NVSC.

Teigiama, kad minėtieji 8 grižę į Lietuvą apie save informavo ir tvirtina laikęsi iziolavimo taisyklių, o viešose vietose nesilankė.

Dar 2-jų susirgusiųjų koronavirusu užsikrėtimo šaltiniai nėra aiškūs: kovo 15 dieną lankėsi „Maxima“ parduotuvėje, Alytuje esančioje Santaikos g. 34, kovo 26 d. – „Diagnostikos laboratorijos“ bendrovės „Antėjos“ laboratorijoje, esančioje Stepono Dariaus ir Stasio Girėno g. 3-2, Alytuje. Pastabėta, kad lankydamasis laboratorijoje, asmuo dėvėjo apsaugos priemones.

Penktadienį Dzūkijos krašto gyventojams skirtame COVID-19 tyrimų ėmimo punkte Alytuje buvo paimtas rekordinis kiekis (84) mėginių, laimei, teigiamas buvo 1 – koronavirusas buvo diagnozuotas Alytaus miesto gyventojui. Tokį didelį paimtų  mėginių skaičių baigiantis pirmai punkto darbo savaitei reiktų sieti su Lietuvoje ženkliai padidėjuiu medikų sirgimu koronavirusu.

Išties, daugiau nei pusė (49) penktadienio ėminių profilaktiškai buvo atlikti gydymo įstaigų darbuotojams.

Alytaus medikams kovoti su koronavirusu bus kiek saugiau – nė vienas iš šio beveik pusšimčio mėginių teigiamos reakcijos neparodė, o per visą laikotarpį buvo nustatytas kol kas vienintelis mediko užsikrėtimo COVID-19 atvejis, patvirtintas Alytaus greitosios medicinos pagalbos stoties medikei.

Patikslintais NVSC duomenimis, ketvirtadienį iš 68 mėginių buvo nustatyti 4 COVID-19 atvejai: 3 Alytaus miesto gyventojams ir 1 – Alytaus rajono.

Trečiadienį iš 40 mėginių teigiamas buvo 1 – diagnozuotas Alytaus miesto gyventojui.

Antradienį, pirmąją tyrimų ėmimo punkto Pramonės g. dieną, iš 30 mėginių teigiami buvo 4 – iš jų 2 asmenys – Alytaus miesto gyventojai ir 2 – pastovią gyvenamąją vietą deklaravę kitose apskrityse, tačiau atvykę izoliuotis į Alytaus miestą (1) ir Alytaus rajoną (1).

ATNAUJINAMA

Sekmadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje koronavirusu serga 460 asmenų (iš jų mirė 7), Lenkijoje 1 tūkst. 862 (22).

Pirmadienio, kovo 30 d., 8 val. duomenimis, COVID-19 diagnozė Lietuvoje nustatyta 484 asmenims. 

Kaip mūsų portalą informavo Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, be ėminių iš Vilniaus mobiliųjų punktų, pasiekė ir keli iš Druskininkų (Alytaus apskr.) savivaldybės, kol kas visi jie buvo neigiami.

COVID-19 užsikrėtusiųjų statistika Lietuvoje:

Kovo 20 d. 69 (+43%)

21 d. 99 (+43%)

22 d. 143 (+44%)

23 d. 179 (+25%)

24 d. 209 (+20%)

25 d. 274 (+31%)

26 d. 345 (+25,9%)

27 d. 382 (+10,7%)

28 d. 437 (+14,4%)

29 d. 484 (+10,7%)

Pirmadienio ryto duomenimis, Lenkijoje koronavirusu serga 1 tūkst. 905 asmenys (iš jų mirė 26).

Kaip informavo Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, per savaitgalį policijos registruojamų įvykių registre įregistruoti 36
pranešimai su įvykio kodu „Koronavirusas (COVID-19)".

Antrasis koronoviruso diagnozės atvejis nustatytas kaimyninėje Marijampolės apskrityje. Pirmadienį patvirtinta, kad Vilkaviškio rajono gyventojas kovo 24 d. vakarą iš Londono (Anglija) grįžo į Kauno oro uostą, čia izoliuotas „Air hotel" viešbutyje, jautė pirmuosius simptomus, kovo 25 d. vakarą autobusu buvo pervežtas į Vilkaviškio r. savivaldybės izoliavimui numatytas patalpas („Širvintos" viešbutį), kovo 27 d. greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežtas į Kauno klinikinę ligoninę, o partvirtinus diagnozę ambulatoriniam gydymui grąžintas į Vilkaviškio r. savivaldybės patalpas. Pirmasis COVID-19 atvejis Marijampolės apskrityje buvo diagnozuotas Šakių gyventojui.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt