16 c Alytus
Pirmadienis, Gegužės 25d.
Videoreportažai
2020 Kovo 29d.
2

Velykų laukimas: stabdykime virusą, o ne maldą (TRANSLIACIJOS ĮRAŠAS)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Velykos – svarbiausia metų šventė krikščionims, todėl stabdykime užkratą, bet ne maldą, į kurią galime jungtis per televiziją, radiją, internetu.

Taip pristatydamas, kaip karantino sąlygomis švęsime šv. Velykas, sakė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.

Kaip pabrėžė arkivyskupas, karantino metu taikomų viruso prevencijos priemonių tikslas – ne riboti galimybę drauge melstis, dalyvauti šv. Mišiose, išgyventi tikintiesiems tokią svarbią Didžiąją savaitę, o apsaugoti vieni kitus, ypatingai vyresnio amžiaus žmones.

Verbų sekmadienio procesija, kuria dažnai prasideda Verbų sekmadienio liturgija, nevyks.

Šv. Mišios aukojamos nedalyvaujant žmonėms.

Didįjį ketvirtadienį šv. Mišios bus aukojamos be žmonių, įprastos procesijos taip pat atsisakoma, bažnyčiose neįrengiamas Viešpaties kapas.

Didįjį penktadienį visuotinėje maldoje bus meldžiamasi už visus sergančiuosius, mirusiuosius, medikus bei tuos, kurie yra pasimetę šios pandemijos akivaizdoje.  Kryžiaus kelias viešai einamas nebus.

Velyknaktis pandemijos sąlygomis švenčiamas tik katedrose ir parapinėse bažnyčiose. Žiburių liturgijoje nebus kuriama Velykų ugnis, bet iškart uždegama Velykų žvakė, nevyks procesija.

Liturgija vyks žmonėms nedalyvaujant, taigi ir suaugusieji Velyknakčio metu nebus krikštijami.

Velykų rytą 8 val. skambės bažnyčių varpai.

Nevyks Velykų procesija, o Šv. Mišios bus aukojamos žmonėms nedalyvaujant.

Tikintieji raginami dalyvauti velykinėse šv. Mišiose, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis: Mišios bus transliuojamos per radiją, televiziją ar internetą iš Vatikano, vyskupijų katedrų ar parapijų.

Velykinę išpažintį galima atlikti iki birželio 29 d., tad nebūtina skubėti ją atlikti iki Velykų.

Bendros Atgailos pamaldos neorganizuojamos, tačiau tikintiesiems primenama apie tobulo gailesčio sužadinimą. Toks gailestis apima ir pasiryžimą atlikti sakramentinę išpažintį, kai tam vėl bus galimybė.

Sutvirtinimas ir Pirmoji komunija karantino metu neteikiami. Karantinui pasibaigus, bus nuspręsta dėl šių sakramentų teikimo tvarkos.

Alytausgidas.lt sekmadienio (kovo 29 d.) mišias transliavo iš Šv. Kazimiero bažnyčios. Žiūrėkite videoįrašą:

Praėjusio sekmadienio (kovo 22 d.) pamaldas iš Alytaus žiūrėjo per 2 tūkst. žiūrovų.

89% žiūrovų buvo Lietuvoje, likusi dalis – užsienyje, apie transliaciją sužinoję, prie jos prisijungę per „Facebook“ (65 proc.), Alytausgidas.lt (26 proc.), taip pat tiesiai per mūsų portalo videokanalą „YouTube“ (2 proc.), „Google“, „Samsung“, „Viber“ ir kitas priemones. Pirma transliacija iš mišių Dzūkijos sostinės labiausia domėjosi, ją stebėjo 45-54 metų (27,5 proc.), 25-34 m. (24 proc.), 35-44 m. (23,6 proc.) ir 55-64 m. (18,2 proc.) amžiaus žmonės, tarp kurių kiek daugiau (52 proc.) buvo vyrų.


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
gret2020-04-05
durniu laivas baznycia
Adele2020-04-02
Kokia nesąmonė padarė. Kaip tik reikia eiti į bažnyčią melstis ir prašyti dievo kad būtume sveiki. Senoveja ir karas ir maras buvo ir visi dalyvavo šv mišiose. Užsidekit apsaugos priemonės ir nieks nebaisu. Geriausia sėdėti namuose ir šnapsa gerti nes jo nieks ne uždraudžia pardavinėti.
traffix.lt