-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
VerslasAktualijos
2020 Kovo 28d.
5

Tuščias lentynas mėgins gelbėti ribojimais: dezinfekanto ir kaukių pirkti leis po nedaug (ATNAUJINTA)

titleIštuštintos prekybos centrų lentynosAlytausgidas.lt nuotr.

„Ateikite ryte, kai dar lentynose dezinfekcinio skysčio dar būna“, - pirkėjams aiškina prekybos centrų Alytuje pardavėjos.

Nuo šiol parduotuvėms ir kitoms prekybos vietoms rekomenduojama vienam gyventojui vieno pirkimo metu parduoti ne daugiau kaip 1 taros vienetą arba (jeigu taros talpa mažesnė nei vienas litras) arba kelis taros vienetus (kurių bendra talpa ne didesnė kaip 1 litras) dezinfekcinio skysčio.

Minėtas skystis, savo sudėtyje turintis 70-85% proc. denatūruoto etilo alkoholio, taip pat yra chlorido arba glicerido, etanolio, vandenilio peroksido, o dezinfekantas, remiantis pasaulio sveikatos organizacija, yra efektyvi priemonė prieš apvalkalinių (lipofilinių) virusų grupę, kuriai priklauso ir COVID-19 virusas.

LR sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriame rekomenduojama ne tik dėl dezinfekanto pardavimų ribojimo, tačiau ir dėl medicininių kaukių, jų vienam gyventojui vieno pirkimo metu parduotuvėms siūloma parduoti ne daugiau kaip 50 vienetų.

Daugelyje prekybos centrų sunku rasti ne tik dezinfekanto ir medicininių kaukių, tačiau ir vienkartinių pirštinių, šiukšlių maišų ir panašių pandemijos metu aktyviai perkamų prekių.

ATNAUJINTA

Parduotuvėse ir kitos prekybose vietose vienam pirkėjui vieno apsipirkimo metu rekomenduojama parduoti ne daugiau nei 50 vienetų medicininių kaukių, ne daugiau nei 1 litrą dezinfekcinio skysčio, ne daugiau nei 10 vienetų respiratorių ir ne daugiau nei 50 porų apsauginių pirštinių.

 

 


Komentarai

5
Komentuoti
Ma2020-03-30
Putinu Norfoj yra dezifekcinio skyscio po 5l ir po litra.Vien tik Alytaus gaisras parode ka gali musu valdzia,o jie dar giriasi apie Astravo elektrine.
ALGIS2020-03-29
pirmiausia reikia pagamint o tada gali ribot. O veryga isdure liaudi sakydamas kad visu laboratorijoms reikalingu reikmenu uzsake per eu bet prezidentas viska paneige
As2020-03-28
Cia tas pats kas uzdrausti namuose laikyti dinozaurus, juk ir asilui aisku kad kaip galima riboti prekiu kieki kuriu ir taip nera, idiotu valdzia...
Nuomonė2020-03-28
Mano nuomone - šituo savo sprendimu neparduoti daugiau kaip po1 litrą dezinfekanto ir tik po 50 vienetų medicininių kaukių, kai jų jau seniai niekur nėra, tas ministras ir vadovas prajuokino Lietuvą iš anksto, nelaukęs net balandžio 1 - mosios. Kietas...
veryga2020-03-28
melagis jis nieko nezino tik sneka nesamones ir durina zmones nera kaukiu nera respiratoriu nera dezinfekcinio skyscio jokiose parduotuvese
traffix.lt