4 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Kovo 27d.
0

Sėkmės paukštę pagavę teatralai „Teatrakmenius“ dalins po karantino

titleNuotraukų galerijaDovilės Balčiūnaitės nuotr.

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena. Šiemet ne tik Alytuje ji – kitokia, kokios nebuvo nuo tada, kai pradėta minėti, 1962 metų. Tradiciniais tapę „Teatrakmeniai“ nusipelnusiems šiandien nebus įteikti dėl karantino, tačiau ceremonija įvyks, kai sugrįšime į įprasto ir sveiko gyvenimo vėžes, pranešė Alytaus miesto teatras.

Kas taps šių metų „Teatrakmenių“ savininkais, teatralai šiandien neatskleidžia, tačiau neslepia, kad apdovanojimai atiteks dviems teatro žmonėms – už meninius kūrybinius pasiekimus ar kitą svarų indėlį į teatro gyvenimą įnešantį darbą.  

2019 m. „Teatrakmeniai“ atiteko aktoriui Vaidui Praspaliauskui ir teatro vyriausiai buhalterei Dalei Levulienei, jiems buvo įteikti apdovanojimai, kuriuos sukūrė skulptorius Mantas Janušonis.

2018 m. Mindaugo Jakučionio sukurti apdovanojimai buvo skirti aktorei Eglei Juškaitei ir teatro direktorės pavaduotojui Tomui Kunčinui, o specialus apdovanojimas – teatro direktorei, aktorei ir režisierei Inesai Pilvelytei.

2017 m. „Teatrakmeniai“, sumanyti skulptoriaus Audriaus Janušonio, nutūpė į aktorės ir režisierės Andraos Kavaliauskaitėss ir teatro direktorės pavaduotojos Lauros Našlėnaitės rankas.

2016 m. skulptoriaus Manto Kazakevičiaus atliktais apdovanojimais buvo pagerbti aktorius, režisierius Jonas Gaižauskas ir šviesų operatorius Vytautas Skruibys.

2020 metų „Teatrakmenių“ laimėtojai jau žinomi, o po įteikimo papildys teatro didžiojoje galerijoje įkurtą specialią sieną.

Nusipelniusiems šiemet yra dedikuoti kalvio Andriaus Liaukaus ir jo pagalbininko Tomo Stravinsko pagal laureatų bruožus sukurti darbai. „Nekantrauju pamatyti laureatų reakcijas“, - viliasi direktorė I. Pilvelytė. Pasak jos, Dzūkijos sostinės teatralams pastaraisiais metais pavyko pagauti sėkmės paukštę.

Pirmą kartą miesto istorijoje į Alytų buvo parvežtas „Auksinis scenos kryžius“, juo už socialinį tyrimą ir monospektaklio „Seen“ sukūrimą geriausio debiuto (jaunojo menininko) kategorijoje įvertinta Alytaus miesto teatro aktorė, režisierė ir meno vadovė A. Kavaliauskaitė, taip pat pelniusi ir Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją.

Alytiškiai teatralai nuskynė laurus tarptautiniame teatrų festivalyje „Babel“ (Rumunija), Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje, nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“, gautas miesto metų apdovanojimas „Už nuopelnus kultūrai“.

Ateities darbams Dzūkijos sostinės teatrą įkvepia ir nauji sceniniai sumanymai, kultūriniai, meniniai darbai su kolegomis, kūrėjais tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio.

 

Fotogalerija

  • D. Balčiūnaitės nuotr.
  • D. Balčiūnaitės nuotr.

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt