24 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Sveikata
2020 Kovo 26d.
2

Alytuje dirbančios vaistininkės dėkoja ... ir namuose liekantiems klientams

titleAsociatyvi iliustracija

Įtemptu laikotarpiu dirbantys vaistininkai ne kartą įrodė, kodėl jie pastaruoju metu vadinami herojais. Paklausti, kaip jie jaučiasi šiuo laiku, daugelis sako, jog gerai...

Vaistininkas Mindaugas tvirtina, kad ramiau, kai žino visas pagrindines rekomendacijas ir jomis vadovaujasi. „Saugus atstumas nuo aplinkinių, dažna rankų dezinfekcija, nebūtinų kontaktų vengimas, saviizoliacija.

Kasdien keliauju tik maršrutu namai-darbas, darbas-namai, o apsipirkti stengiuosi tik tada, kai parduotuvėse mažiau žmonių. Tą patį rekomenduoju ir klientams“, – sako vaistininkas. Jis priduria, kad nemažiau svarbu stiprinti ir imuninę sistemą, pats vartoja žuvų taukus, ežiuolės preparatus, cinką ir vitaminą C.

Farmacininkė Elvyra su po medicinine kauke slepiama šypsena sako, kad šiandien jaučiasi puikiai. „10 balų“, – nusijuokia ji. Farmacininkė sako jau nežinanti skaičiaus, kiek kartų per dieną plauna rankas, nors ir kasdien dirba dėvėdama pirštines, tačiau progos papildomai dezinfekuoti rankas nepraleidžia.

Vaistinėse klientus farmacininkai aptarnauja dėvėdami specialias veido apsaugas, vaistinėse įrengtos specialios sienelės.
Vaistininkai daro daug daugiau nei sutelpa į įprastas jų pareigybes.

Pietų regiono, kuriam priklauso ir Dzūkija, vadovė Jelena Deksnienė įsitikinusi, kad ir šiomis beprotiškomis dienomis vaistininkai tvarkosi puikiai: „mūsų vaistininkai – žmonės iš didžiosios raidės“.

Vaistininkai po darbo veža vaistus nepažįstamai vienišai senjorei, neįgaliam garbaus amžiaus vyrui. Vaistininkai padeda vieni kitiems važiuodami po keliasdešimt kilometrų iš vieno miesto į kitą, kad tik rytą atėjęs senjoras rastų vaistų, kurių jam šioms dienomis taip reikia.
Vaistininkai sako, kad toks atsidavimas šiomis dienomis – jų pareiga, be to motyvuoja ir klientų padėka, geras žodis.

„Yra ir mus padrąsinančių, paguodžiančių optimistiškų klientų“, – sutartinai džiaugiasi Alytuje dirbančios vaistininkės. Jos sako, kad tiek stengiasi pačios, tiek klientams rekomenduoja daugiau laiko praleisti namuose, o ką ten veikti, jų teigimu, sugalvoti visada galima, svarbiausia apsaugota sveikata.

Nepaisant šio herojiško elgesio, vaistininkai prašo, kad herojais taptų ir visuomenė – jeigu tik gali, likdama namuose. „Vaistinėje apsilankiusi senolė paprašė manęs kremo kojoms ir kai jai priminiau, kad reikėtų likti namuose ir neiti į viešas vietas, moteris tiesiog padėkojo už tai, kad visuomet ja rūpinamės, bet ji pati sprendžia, ką daryti“, – pasakoja farmacininkė Elvyra ir priduria, kad dažnai tenka priminti garbaus amžiaus senjorams, jog dabar jiems saugiausia vieta – namuose.


Komentarai

2
Komentuoti
audrajusa@gmail.com2020-03-27
Grazi ta vaistininke Kantrybes jai
modestas2020-03-26
pagarba vaistininkams
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose