-1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Koronavirusas
2020 Kovo 26d.
4

Koronavirusas diagnozuotas Alytaus greitosios pagalbos medikės vyrui (KOMENTARAI. ATNAUJINTA)

title

Mobiliajame patikros punkte Alytuje vakar patvirtinti keturi nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai – du jų nustatyti alytiškiams, kiti – regiono gyventojams. Pasklido informacija, jog vienas užsikrėtusių asmenų galimai Alytaus greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojos vyras.

Informaciją patvirtina giminaitės įrašas socialiniame tinkle:

„Mano tėčiui šiandien patvirtino COVID-19. "Taigi Alytuje jau 3" - skelbia miesto meras.

Mama serga su tais pačiais simptomais, yra GMP medikė Alytuje. Pagal 1808 procedūrą, tyrimą atliko tik tėčiui, nes patenka į rizikos grupę. Mamai nepriklauso. Nes nekeliavę, su keliavusiais nebendravę. Nes mama budėjimo metu "neturėjo" kontakto su PATVIRTINTU korono atveju.

Tėčiui simptomai pasireiškė prieš paskelbiant karantiną, mama po paskelbimo dirbo. Pajuto simptomus kiek vėliau - iškart gavo nedarbingumą "nuo eilinio gripo". Jos toj statistikoj nėra.

Kodėl vis dar filtruojami tik įvežtiniai atvejai ir ypatingos rizikos grupės, kai siaučia vietoje išplitęs virusas, tik nevalidžios procedūros negeba tų atvejų testuoti ir registruoti? Alytaus miesto meras - Nerijus Cesiulis ar Jūs pats gyvendamas Alytuje dar tikite savo skelbiama 3 atvejų statistika?

Kuo galiu jums = mums padėti?

O koks dabar Alytuje sergančių "gripu" ir nekeliavusių skaičius, kuriems testavimas nepriklauso? Kiek iš jų medikų? Kiek medikų rytoj dar nejaus simptomų, bet dirbdami be tinkamų priemonių užkrės kitus? Kaip saugoma medikų sveikata, kurie dirba patikros stotelėse? Mano tėtis baiminasi, kad vakar testavimo punkte galėjo užkrėsti netinkamai apsaugotą medikę - tėčiui ar sistemai už tai gresia atsakomybė pagal BK?

Mano tėvams pagalbos kol kas nereikia - jie griežtai saviizoliavęsi individualiame name. Kaimynai produktų atneša prie lauko durų, tiek saugu - jokių liftų ir laiptinių!

P.S. Mielieji  Mano tėvams, žinoma, tik sveikatos! Ačiū už gražius linkėjimus - tegul jiems suveikia kaip vaistai   Žinutės idėja buvo, kad skaičiai turi prasmę, kai surenkami ir apdorojami laiku ir tinkamai. Kai tyrimai nepakankamai atliekami, skaičiai - tik maži ir gražūs  Sveikatos visiems ir laikytis atstumo linkiu.“

Paprašytas pakomentuoti  situaciją, Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktorius Aleksandras Bružas Alytausgidas.lt naujienų portalui patvirtino: „Taip, darbuotojos vyrui koronavirusas patvirtintas. Medikė nuo kovo 19 d. turi nedarbingumo pažymėjimą, yra saviizoliacijoje, šiandien jai taip pat bus atliktas tyrimas.  Stebime situaciją, neaišku, kas nuo ko užsikrėtė...“

ATNAUJINTA

Į susidariusią situaciją operatyviai sureagavo minėtą GMP stotį valdančios Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, patvirtinęs, kad „deda pastangas, kad tyrimas dėl koronaviruso kiek įmanoma greičiau būtų atliktas visiems greitosios darbuotojams".

SKAITYTI


Komentarai

4
Komentuoti
Jurgita2020-03-27
Tikrai juokinga...mano sūnus prasirgo tipo gripu išėjo į darbą ir kontaktuoja su daugybe žmonių da bar vėl pakilo temperatūra,sausas kosulys,gerklės skausmas...lyg ir tokius požymius nurodo,o paskambinus trumpuoju numeriu paprašius ištirti dar ir nepriima,nes sako ar tu tikrai kontaktavai su grįžusiu iš užsienio arba užsikrėtusiu asmeniu...kaip tiksliai gali žinoti juk pas kiekvieną žmonų nepaklausi...ir nepriėmė...tai ką tada daryti ir kam dar viešai skelbia skambinkit...
Juikinga2020-03-26
Lojot kales ant emigrantu o pacius isdusys medikai.saunu sekmes
Neaisku2020-03-26
Idomu, ar bus susisiekta su tais zmonemis, pas kuriuos ta medike vaziavo I namus, jeigu ji bus uzsikretusi virusu
kas2020-03-26
nu ten su GMP visada visokių įdomybių
traffix.lt