10 c Alytus
Sekmadienis, Spalio 25d.
AktualijosSveikata
2020 Kovo 25d.
5

Dezinfekcinis skystis pasieks ir Alytų

titleNuotraukų galerija

20-čiai šalies gydymo įstaigų šią savaitę neatlygintinai bus pristatyta 20 tūkst. litrų dezinfekcinio rankų skysčio, kuris bus panaudojamas medikų ir pacientų higienai, paviršių ir patalpų valymui.

Dezinfekcinio skysčio partiją ligoninėms padovanos Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“, gavusi licenciją šiam produktui gaminti. „Kuranos“ pajėgumai leidžia per dieną pagaminti 100 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio – tokio kiekio pakaktų patenkinti visos Lietuvos poreikius.
Susisiekus su sveikatos priežiūros įstaigų atstovais, paaiškėjo, kad dezinfekcinio skysčio poreikis yra ypač didelis.

Ligoninėse skystis naudojamas ne tik medikų ir pacientų higienai, taip pat svarbu reguliariai dezinfekuoti patalpas, paviršius, medicininę įrangą.

Mažmeninėje prekyboje skysčio dar nepakanka arba jis parduodamas už gerokai išaugusią kainą. „Kuranos“ ligoninėms pristatomo dezinfekcinio skysčio preliminari kaina rinkoje siektų 120 tūkst. eurų, tačiau jis bus ne parduotas, o išdalintas.

Dezinfekcinį skystį ligoninėms įmonė rėmėja pristatys per šią savaitę. Dezinfekcinis skystis bus pristatomas sveikatos priežiūros įstaigoms, o tarp jų ir Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninei.

Pagrindinė dezinfekcinio skysčio žaliava yra etanolis. Įprastai pradėti gaminti dezinfekcinį skystį įmonei užtruktų apie 2-3 mėnesius. Operatyviai perorientuoti gamybą įmonė galėjo dėl sklandaus ir greito tarpusavio bendradarbiavimo su ministerijomis, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, naftos perdirbimo įmone „Orlen Lietuva“ ir šalies degalinių tinklais.

Fotogalerija


Komentarai

5
Komentuoti
Zzzzzzzzz2020-03-26
Nusipirksit kai baigsis corona.dada bus reklama kad pirktut
SORY2020-03-26
O tai KOSLITA negali pagamint,ar čia turi būti,,išrinktieji",nes pelnas,tai ko gero neblogas?
skaitytojas2020-03-26
Skystis pasieks Alytu tada,kai daugelis bus jau pakrates kojas.
ALGIS2020-03-26
kadangi vyriausybe reguliuoja kainas tai skystis bus zymiai brangesnis
KADA2020-03-25
GALES ISIGYT GYVENTOJAI IR KUR BUS GALIMA NUSIPIRKT
traffix.lt