-6 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
AlytusAktualijosPolitikaKoronavirusas
2020 Kovo 24d.
21

Tarybos narius kviečia išmokas skirti gyventojų pagalbai karantino metu (DEKLARACIJA)

titleFrakcijos „Už Alytų“ Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas T. PačėsasAMS nuotr.

Alytaus miesto taryboje veikianti „Už Alytų" frakcija dėl susiklosčiusios sudėtingos situacijos mieste į jo merą Nerijų Cesiulį ir tarybą kreipėsi oficialiu pareiškimu.

DEKLARACIJA

2020-03-24

Karantinas dėl koronaviruso (COVID-19) tęsiasi jau ilgiau nei savaitę ir greičiausiai bus pratęstas mažiausiai dar dviem savaitėm, kas neabejotinai sukels dar didesnius sunkumus Alytaus miesto gyventojams, todėl teikiame siūlymus, kurie turėtų pagerinti saugumą, stabilumą ir būtiniausių poreikių užtikrimą mūsų mieste.

Alytaus miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonės karantino metu turi atidėti rinkliavų ir mokesčių surinkimą iš miesto gyventojų ir juridinių asmenų: žemės mokesčių, nekilnojamojo turto mokesčių, atliekų tvarkymo rinkliavos ir komunalinių mokesčių už geriamo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą, karšto vandens tiekimą ir šildymą, bei spręsti jų atšaukimo bent už vieną karantino mėnesį klausimus, tokiu būdu didinant gyventojų finansines galimybes karantino metu.

Savivaldybės lėšas, skirtas plytelių klojimui, parkų tvarkymui, gatvių taisymui ir pan. skirti tik būtinoms medicininėms priemonėms ir pirmo būtinumo prekėms įsigyti.

Svarbu užtikrinti senjorų aprūpinimą būtiniausiomis prekėmis ir medicinine pagalba jiems neišeinant is namų.

Remdamiesi kitų šalių gerąja patirtimi, Alytaus ekstremalių situacijų komisijai ir miesto tarybai siūlome apsvarstyti klausimą, kad gyventojų apsipirkimas būtiniausiais produktais vyktų griežtai pagal gyvenamuosius miesto rajonus – apsipirkti vyktų vienas šeimos narys, naudodamasis apsisaugojimo priemonėmis ir tik artimiausioje parduotuvėje arba internetu.

Remdamiesi kitų šalių gerąja patirtimi, Alytaus ekstremalių situacijų komisijai ir miesto tarybai siūlome apsvarstyti klausimą ir organizuoti savanorių, kariuomenės ir policijos patruliavimą gatvėse, juos aprūpinant visomis apsisaugojimo priemonėmis, bei riboti nereikalingą gyventojų judėjimą.

Alytaus ekstremalių situacijų komisijai ir miesto tarybai siūlome apsvarstyti klausimą dėl glaudesnio bendradarbiavimo su Pietų Lietuvos savivaldybėmis dėl bendrų būtinų priemonių pirkimo ir koordinuoto bendrų veiksmų derinimo galimai artėjančiam viruso protrūkiui pristabdyti.

Alytaus visuomenės sveikatos biuras turi skleisti išsamią informaciją gyventojams apie apsisaugojimą nuo koronaviruso.

„Alytaus infrastruktūra" ir Alytaus butų ūkis turi stabdyti įprastus infrastruktūros priežiūros darbus ir rūpintis miesto daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimu.

Miesto tarybai siūlome kreiptis į Seimą su prašymu karantino metu atšaukti gyventojų pajamų mokesčio mokėjimą, tokiu būdu didinant gyventojų finansines galimybes karantino metu.

Esant galimybei visus Alytaus miesto savivaldybės tarybos narius, kas nori ir gali sau leisti, kviečiame tarybos nario išmokas skirti būtiniausioms priemonėms, skirtoms miesto gyventojų pagalbai karantino metu, įsigyti.

Frakcijos „Už Alytų“ Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Tomas Pačėsas


Komentarai

21
Komentuoti
W2020-03-26
Alyatus Baublių bacilos neisnaikintos
Jo2020-03-26
Grąžinkit tą nemenką sumą skirtą krepšiniui ir daug kam padėsite.
Ovidijus.2020-03-25
O kiek Pačėsas davė ir jo.sumauta frakcija?
jurgis2020-03-25
Koki dauguma balvonai buktai klubo pinigai jam bus nepamirskit dvidesimt zmoniu laukia atlyginimu,o jus briedus puciat

eiliniu Alytaus gyventoju2020-03-25
peticija-nebeduoti simtu tukstanciu euru krepsinio klubui, o tuos pinigus paskirti medikuir gyventojuapsauginems priemonems. Varzybos nevyksta, o ir is viso-kuriam galui remti privatu kluba?
yyyyy2020-03-25
....kaip gerai siūlyt , nes nieko nekainuoja, krepšinis nevyksta, gal tuos pinigėlius panaudot galima,....
Kaip2020-03-25
grąžinti tai, ko dar negavai?
Širšė2020-03-25
Pačėsai, būk sąžiningas, pirmiausiai atsisakyk 280 000 eurų, o po siūlyk teisiškai pagrįstus sprendimus. Iš pateiktų pasiūlymų matosi, kad kaip tarybos narys neturi supratimo kur savivaldybės funkcijų kompetencija, o kur valstybės. Nekiršink žmonių su savo pasiūlymais, būk tolerantiškas.
net2020-03-25
Epidemijos metu šita šutvė "už alytų" piarą darosi, nu žiauru.
Balvonai2020-03-25
280 000 eur grąžink į biudžetą ir nepritruks pinigų Alytuje. Dar ir savo televizijai bandė nukosėt neadekvačią sumą, o dabar apsimeta geradėjais
JR2020-03-25
Gerai sugalvojai, skaitai visus bukais norėdamas pasipikeruoti prieš nemastančius žmones. Jeigu nori pasižymėti tai nupirk kokių kaukių alytiškiam, esi verslininkas tik nežinau ką verslauji. Žemas lygis Pačėsai šis žingsnis tau autoriteto nedadės, Laurai reikės padirbėti.
kestutis2020-03-25
kad kaimo melzeja ka nors panasaus pasiulytu bet kad vasiuku komandos vadovas toks proto bokstas niekados netikejau
Žmonės2020-03-25
Va čia tai veikėjas su savo krepšiniu ir dar susimokęs su socdemais,net meras nieko negalėjo padaryti kaip eurus skyrstė. Matyt buvo liepta nesikišti. Kokiem būt, kad nesuprasti, Tominio, tarybos ir žinoma pačio mero neveiklumą vien skirstan sportui €. Taip gavus 280 tūkstančius reikia parodyti, kad tipo dar kažkas rūpi. Fuj kokia gėda, kuri tempia ir patį merą paskui.
Alytiškis2020-03-24
Labai teisingas požiūris. Teisingai galvoja.
Omg2020-03-24
Klounai jūs klounai! Neįtikėtina, sumauti populistai, tfu! Tokiu sunkiu metu tokius absurdiškus pasiūlymus teikti, tai tik dar kartą įrodo , kad esate protiškai neįgalūs ir visiškai nieko nesugebantys. pačėsa bandai išgelbėti savo niekam tikusią reputaciją?..ai tu juk jos niekada ir neturėjai, grąžink 280 tūkst. į biudžetą ir padėk Alytiškiams, Visi šie jūsų sprendimai archyvuojami renkami ir prieš sekančius rinkimus bus visur ir visomis įmanomomis priemonėmis viešinama, tavo radzevičiūtės, jučo, krasnicko ir chomičiaus..
Tomukui2020-03-24
Mesijas nusileido! Tu 280000 grąžink, LKL baigė sezoną. Nereikes jau siemet paskui kamuoli lakstyti!
Nu ir tipas!
Rimvei2020-03-24
Jeigu Tomas būtų maladiec, tai iš biudžeto 280 keur nejemtų sau.
Išmokos2020-03-24
Daugiausiai valandų per mėnesį savarankiško darbo deklaravo: Kirkliauskienė -80, Labukas - 80, Jūčas -80, Chomičius-80, Radzevičiūtė -80. Nuoroda: https://alytus.lt/uploads/documents/files/LT/taryba/pazymos-apie_savarankiskai_deklaruota_laika/2020%20m/Tarybos%20nari%C5%B3%20savaranki%C5%A1kai%20dirbtas%20laikas%202020%20m_%20vasario%20m%C4%97n.pdf
Rimvė2020-03-24
Maladec tomas rūpinas miesto biudžetu
Oho2020-03-24
Kaip jau pasisakė, tai nieko nesupratau ;) Tu Pačėsai geriau 280 000 eurų grąžink, nes čempionatas nevyksta, lūzerių komanda paleista :) Čia tavo tarybos nario išmoka, kurią torpedelė parūpino, o paspirtukas palaimino. 23 000 euriukų per mėnesį, neblogai už dykutį gauti. Pirmas ir atsisakyk išmokos, mielasai. Parodyk pavyzdį!
Vargse torpeda 2020-03-24
Kad tik mokesciu nemoketi. Jau kiek ta vagile uzknisus teismus su savo nenoru uz buta moketi. Juokiasi visi
traffix.lt