0 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Koronavirusas
2020 Kovo 25d.
13

Teigiamas COVID-19 testas nustatytas dar 4 asmenims: 2 vyrams iš Alytaus, 2 – iš Dzūkijos (PAPILDYTA)

title

Nauji koronaviruso atvejai nustatyti Alytaus mobiliame patikros punkte, savo FB paskyroje pranešė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. 

„2 nauji koronaviruso atvejai Alytuje. Žmonės gerieji, likime namuose.

Suprantu visų nerimą. Bet kol kas daugiau informacijos neturiu.

Tai paaiškėjo Alytaus patikros punkte vakar ištyrus 30 žmonių. 4 iš jų patvirtintas COVID-19. Iš 4 užsikrėtusiųjų – 2 alytiškiai. Taigi Alytuje jau 3. Deja, bet taip.

Šiandien ištirta dar 40 žmonių – ar tarp jų yra užsikrėtusiųjų ir kiek, bus aišku rytoj.

Rytdienai gavome 66 reagentus. Taip pat užsisakėme 200 greitųjų testų. Juos gausime kitą savaitę.

Kartu su rajono savivaldybe kuriame vadinamąją karščiavimo kliniką. Džiaugiuosi, kad kritiniais momentais sugebame dirbti kartu. Klinika veiks Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, Naujojoje g. 48.

Čia galės atvykti viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys žmonės, jiems bus atliekami išsamesni tyrimai. Medikai priims užsiregistravusius ir šeimos gydytojo siuntimą turinčius žmones.

Metas visiems sudėtingas. Ypač socialiai jautrioms šeimoms. Mūsų mieste yra šimtai vaikų, kurie mokyklose gaudavo nemokamą maitinimą. Kadangi tėvams ir taip sunku, nusprendėme, kad ir per karantiną jie maisto paketus gaus.

Visi suprantame, kad priešakinėse linijose stovintiems medikams dabar tenka didžiausias krūvis. Didžiuojamės Jumis. Jūs mūsų visų viltis.

Nelaimėje pažinsi, kas yra kas, sako žmonės.

Noriu pasidžiaugti verslininkų, įvairių organizacijų iniciatyvomis. Kas aukoja respiratorius, kas popierinius rankšluoščius, valymo ir dezinfekavimo priemones. Visiems norintiems prisidėti – atidarėme sąskaitą LT 62 7181 2000 0213 0490. Paaukoti pinigai bus skirti Alytaus medikams. Turime rūpintis jais, kad jie galėtų rūpintis mumis!

Ir jau šimtąjį kartą kartojuosi. Likime namuose“ #LiekuNamuoseNesMyliu

ATNAUJINTA

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo miesto meras N. Cesiulis, iš 4 naujų atvejų – 2 vyrai iš miesto ir 2 iš Dzūkijos regiono.

Visi nauji koronaviruso atvejai nustatyti po COVID-19 patikros punkto Pramonės g. pirmosios darbo dienos.

Antradienį buvo paimta 30 ėminių, iš jų teigiami buvo minėti 4, tad realus dzūkų užsikrėtimo lygis gali būti kiek kitoks, nei iki šiol matėme lietuviškame pandemijos židinių žemėlapyje.

Kiekvieną dieną reagentų kiekis, skirtas tirti Dzūkijos gyventojams, didės. Per pirmas dienas nuo trijų dešimčių išaugs dukart, o jeigu reikės – bus ir daugiau. 

Pasak mero, jį, kaip ir kirtus alytiškius, neramina tai, kad iki šiol iš esmės nieko konkretaus nežinoma apie pirmąjį koronaviruso diagnozės atvejį, tačiau prašo miestelėnų neužsiimti detektyvų darbu, o geriau saugotis patiems ir artimiesiems.

N. Cesiulis pirmuoju atveju ramina, esą jo turimomis žiniomis, įstaiga, kurioje darbavosi susirgęs vyras, šiuo metu yra uždaryta ir nedirba, o infekuotasis yra gydomas.

Meras pastebi, kad kol kas visi 5 infekuotieji asmenys yra vyrai.

Paklaustas, ar spėjo sveikatą pasitikrinti pats, kai tai ketino padaryti dar po didžiojo Alytaus gaisro, atsakė, kad to padaryti laiko dar neturėjo ir spėja, kad greitai ir neturės: „dabar – pandemija, o paskui, panašu, kad iškart atskubės ekonominė krizė ir kadencija bus dar labiau įtempta...“.

N. Cesiulis patvirtino, kad žinąs, jog koronavirusas jau pasiekė Lietuvos Respublikos Seimą ir viliasi, kad to nenutiks su Rotuše. Posėdžiai šią savaitę joje nerengiami, pasak mero, ateina tik pavieniai tarybos nariai, kurie dėl kokių nors priežasčių nemoka (negali) dirbti virtualiai.

PAPILDYTA

Miesto savivaldybės vadovą neramina tai, kad ankstesniuose posėdžiuose, tarp juose dalyvavusių tarybos narių, buvo tų, kurie prieš tai lankėsi į „juodąjį“ COVID-19 sąrašą įtrauktose šalyse, o ir šiuo metu bene didžiausią mirštamumą dėl koronaviruso išgyvenančioje Ispanijoje.

N. Cesiulis Alytaus miesto meru buvo išrinktas prėjusiųjų metų kovo 18-ąją, o prisaikdintas balandžio 18-ąją. Per nepilnus vadovavimo miestui metus merui teko išmėginti ir slopinti įvairias ugnis – nuo politinio „putokšlio“ lipdant tarybos narių daugumą švietimo reformai mieste tvirtinti iki paties tikriausio, net 10 dienų trukusio gaisro „Ekologistikos“ padangų perdirbimo gamykloje buvusios tekstilės kombinato teritorijoje Pramonės g.

Per nepilnus metus Dzūkijos sostinės meras tapo populiariausiu nacionalinio transliuotojo LRT, žurnalo „Žmonės“ ir kitų metų apdovanojimų laureatu. 

DAR PAPILDYTA

Nerijaus Cesiulio įrašas Facebook:

Žinau, kad visi nerimu laukiate žinių. Puikiai jus suprantu.

Ką tik gavau informacijos apie 4 vyrus, kuriems vakar buvo patvirtintas COVID-19.

Kaip ir sakiau, du žmonės yra ne alytiškiai. Jie atvyko pasitikrinti iš Vilniaus. Vienas sužinojo, kad kontaktavo su sergančiuoju, todėl atvyko išsitirti ir izoliuotis Dzūkijoje. Čia turi sodybą. Žmogus atsakingas ir sąžiningai izoliavosi, atsiskyrė nuo šeimos. Kitas asmuo taip pat vilnietis. Grįžo iš užsienio, pareigingai izoliavosi, atvyko į Alytaus punktą pasitikrinti, nes mūsų mieste turi būstą saugiai izoliuotis.

Alytiškis, laimė, taip pat atsakingas pilietis. Niekur nesilankė, su šeima buvo namuose. Visi patikino niekur nėję iš namų. Šeimos nariai taip pat turės pasitikrinti.

Ir turime vieną ypatingai sudėtingą atvejį.

Koronavirusu užsikrėtęs alytiškis nebuvo užsienyje, nekontaktavo su iš užsienio grįžusiais asmenimis. Lankėsi parduotuvėje, autoservise, kitur. Staiga pasijuto blogai. Simptomai atitiko. Pagal amžių jis patenka į rizikos grupę, todėl jam buvo atliktas tyrimas.

Ir čia ne mažiausia bėda.

Kai vyras pasijuto blogai ir dar nežinojo, kad serga COVID-19 – jo žmona dar dirbo. O dirba ji Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoty medike. Nuo kovo 19 d. turi nedarbingumą. Dabar ji taip pat jaučia tuos pačius simptomus. Šiandien jai atliktas tyrimas – rezultatai bus rytoj.

Abu griežtai izoliavosi nuosavame name. Jų maršrutas bus paskelbtas šiandien. Kai tik gausiu informaciją iš visuomenės sveikatos specialistų – iš karto pranešiu.

Žinau, kad norite tiksliai žinoti, kur lankėsi pirmasis koronavirusu užsikrėtęs alytiškis. Aiškinausi, kodėl iki šiol mūsų visuomenės sveikatos specialistai nesugeba pateikti tokios informacijos.

Jie tikina, kad situacija tokia: žmogus parskrido namo, grįžo pas savo šeimą, į darbą važiavo tuo pačiu autobusu su tais pačiais kolegomis – visiems, su kuo galėjo būti kontaktas – pranešta, visi žmonės izoliuoti. Todėl pasakyti kiekvienam su tuo nesusijusiam – esą nėra reikalo.

Kadangi paskutinis atvejis – visiškai kitoks – visuomenė turi teisę žinoti.

Alytiškiai, jei koronos nematome – tai nereiškia, kad jos nėra.


Komentarai

13
Komentuoti
Miestelenai2020-03-26
Man, tai įdomiausia, kad viskas yra slepiama dėl susirgusių. Galite imti pavyzdį iš P. Korėjos, kurie susirgo, tai net rašė, kur jie lankėsi, kur važiavo. Buvo visą informaciją žmonėms. O pas mus niekas nieko nežino. Pagaliau reikia žinoti ir apsaugoti žmones. Neikite vis rašo iš namų, o aplinkui, kurie grįžta, gal jau užkrėtė daugiau žmonių. Dar jie grįžta iš užsienio ir mandrumo pilni. Jiems visos sąlygos. Apgyvendinimas,maitinimas ir viskas nemokamai. Tegu uzsimoka, gi grįžo iš užsienio bagotyrei. Karantinas baigsis kažkada ir jie vėl išleks į užsienį. Negalvokite, kad liks Lietuvoje ir jums pildys biudzeta, kaip pasibaigs karantinas juos matysite, kaip savo ausis. Va, taip brangieji. Būkite sveiki.
Giedre2020-03-26
I darbus tai reikia eit.Kas is pasakymo sedekit namie....
Ko2020-03-26
Ko, trinates po gatves ir parduotuves , cia pensininkams, sedekit namie ir nieko nebus ,o visi kiti nekelkit panikos , ne tokius virusus pragyveno zmones , gripas kiekvienais metais eina .
Piliete2020-03-26
Paskaitykit Jus Valdziazmogiai viena karta zmoniu komentarus.Kad koronininkus is priverstinio izoliavimo punktu paleistu,tai issireikalavot,o kad mes zinotum kas jie ir kur jie gyvena ir kur lankesi negalit issireikalauti.Pasirodo,kad zmogaus teises pas mus galioja tik parvykeliams ir tiems kas jau serga korona,o tas kuris nori apsisaugt teisiu neturi.
As2020-03-26
Ce vėlgi reikalauja kaukių bet jų nėra net prekyboi, dabar niekuo sirkt negali tik corona nes jei tiesiog apsergi tu niekam nerūpi, neturiu žodžių kai pikta????
Jovita2020-03-26
Pateikė sąskaitą, ok nieko blogo, bet kai dauguma žmonių liko be darbo ir iš ko jiems gyvent, Nerijau jei toks geras parupink kaukių, nes jų iš mūsų reikalauja nešioti valdze o kur jų nusipirkt, tiesiog pikta, per didįjį gaisrą prašė pinigų per kances gaisrininkams numetė, db corona, vėl prašo, blyn o kur valdze jos parašykit, žmonėms ir taip sunku išgyventi o ipac tiems kurie turėjo savo smulkiuosius verslus,o dauguma atleido, man atrodo per šitą corona pamatysim kaip valdze dirba, visi būkim sveiki.
Vidas2020-03-26
Trys objektai, kur pirmasis tikrai lankėsi: didžioji Maxima, Putinų Rimi ir Maxima. Ar įsivaizduojat kiek visko žmogus aplankė per dešimt dienų?
Pasirupinkit2020-03-25
Poliklinikoj vis dar daug gydytoju neturi priemoniu, nebent jiem pavyke patiems ju isigyti. Pacientai ten vis dar priimami, esant skausmams, jie yra gydomi. Kad ir ten medikai gali uzsikresti niekieno atrodo nedomina.
Kora 2020-03-25
Paskelpkit kur jie lankesi kur saugotis kodel niekas neskelbia baisu
Jonui2020-03-25
Kai tu užsikrėsi tai būtinai parašyk savo vardą,pavardę ir adresą. Gal atsiras toks psichas kaip tu ir ateis tavęs nudėti.
Vytautas 2020-03-25
Na va mūsų ponai parsivežė bėda iš užsieniu kodėl batte Lukasenka nesiruošia susigrąžinti pabėgėlius švaistyti pinigus išvažiavot tai ir sedekit o išvažiuot norit vaziuokit leidzia taip yra pasakęs
Jonas2020-03-25
Kada bus info apie infekuotuju lankytas vietas, darbovietes galbūt apytikslis adresus???
nu2020-03-25
kam leido gyzt reike uzdaryt sienas ir viskas tik prekiu judejimas jokiu civiliu dar prisidare patys tegu ir lieka savo namuose ,viruso nebuvo kol nepradejo gryzinet visokie .... cia valdzia kalta nieko neileist ir taskas
traffix.lt