1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
VideoreportažaiAlytusKoronavirusas
2020 Kovo 24d.
24

Alytaus miesto mero kreipimasis į gyventojus (#LiekuNamuoseNesMyliu)

titleAlytaus m. meras N. CesiulisAMS nuotr.

Meras Nerijus Cesiulis

#LiekuNamuoseNesMyliu

Mieli alytiškiai,

asmeniškai kreipiuosi į kiekvieną iš Jūsų. Situacija – neeilinė, todėl jaučiu pareigą ir atsakomybę prašyti Jūsų susitelkimo ir kantrybės. Šiandien gyvename ypatingai sudėtingu metu, kai kiekvienas neapgalvotas poelgis gali būti lemtingas.

Visame pasaulyje paskelbta naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemija. Tai reiškia, kad mirtinai pavojinga liga plinta tarp žmonių visame pasaulyje tuo pačiu metu. Lietuva – ne išimtis. Jau turime daugiau nei pusantro šimto koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Šis virusas nustatytas ir alytiškiui, kuris prieš dvi savaites grįžo iš Airijos ir nesilaikė saviizoliacijos taisyklių – ėjo į darbą, gyveno su savo šeima, šeimos nariai ėjo į parduotuves ir taip toliau. Naivu tikėtis, kad šis atvejis mūsų mieste bus pirmas ir paskutinis. Koronavirusas neturi sienų ir nesirenka aukų.

Turime suprasti, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius yra reikšmingai didesnis nei nustatytų atvejų. Tai visos Lietuvos problema – tiriame ženkliai per mažai žmonių. Galime kaltinti valdžią, keikti vieni kitus. Bet jeigu toliau karantiną suprasime kaip atostogas, kviesime draugus į svečius, į parduotuves eisime du kartus per dieną, leisime vaikus žaisti bendrose žaidimų aikštelėse, o paskui paliksime juos senelių priežiūrai... Dievaži. Italijos scenarijus tikrai pasikartos. Nieko negalėsime kaltinti. Tik patys save.

Žinote, apie ką šiandien galvoju? Apie mūsų senelius, prosenelius, kurie bunkeriuose praleisdavo rudenį, žiemas, pavasarius ir vasaras. Sušalę, šlapi, nesiprausę, nevalgę, be jokių patogumų ir dienos šviesos. Šiandien mums išgelbėti savo kaimyną, miestą, šalį dar niekada nebuvo taip paprasta. Reikia tiesiog likti namuose – galime skaityti knygas, žiūrėti televizorių, susitvarkyti namus, paskambinti artimiesiems ir pasikalbėti iš širdies. Nejaugi tikrai taip sunku?

Vyriausybė paskelbė karantiną visoje šalyje. Kiekvienas išėjimas iš namų teritorijos jau yra padidinta rizika. Visi turime būti namuose, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Karantino taisyklės aiškiai draudžia būriuotis net lauke. Besilankantys atvirose viešosiose erdvėse turi laikytis saugaus – 2 metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos, nuolat plauti rankas.

Karantino režimu gyvensime iki kovo 30 dienos. Tačiau niekas neabejoja, kad tai – tik pradžia. O kada visa tai baigsis – priklausys nuo mūsų pačių. Todėl jeigu šiandien laiptinėje sutiksime kaimyną ar parduotuvėje seną pažįstamą ir nepaspausime jam rankos, niekas nepalaikys jūsų nemandagiu. Visi supras, kad esate rūpestingas ir atsakingas. Atėjo diena, kai nepaspausta ranka reiškia rūpestį žmogaus sveikata.

Parodykime visai Lietuvai ir pasauliui, kad Alytuje gyvena rūpestingi, atsakingi ir pareigingi žmonės.  Likime namuose. Saugokime save ir savo šeimą.

Sustokime, kad dar kartą susitiktume.


Komentarai

24
Komentuoti
Alyta2020-04-14
Jei ne stogų mentalitetai, kurie kurt nemoka tik atsišlifavę kitų sukurta naudotis, per 5 paskutinius metus į Alytų būt įmanoma pritraukt min. 150 milijonų es paramos ir protingai naudojant, kiti rodikliai ir atmosfera Alytuj. Brt, kaip ir Alitos atveju, kur prieš kiti sukūrė, jie atsišlifavę pasinaudot. Per aną kadencija įdėmiau vertinant net 5 savivaldybės įmonių vadovai pakeisti. Į blogesnės kokybės prieš tai buvusius. Pasekmė valdymui dar prastesni rinkimų rezultatai ir pati neatsakingiausia valdžia ir taryba. Didžiausias gyventojų mažėjimas Alytuj per paskutinius 30 metų. Kur vyksta kryptingai. Nuo buvusių apie 80 tūkstančių sumažėjo iki 50 tūkstančių ir mažėja. Įdomiai atrodytų žurnalistinis tyrimas apie top 10, kurie tiesiai ar netiesiai daugiausia įtakojo Alytaus nykimą laikotarpiais per 30 metų. Simboliškas teisėsaugos verdiktas - uždraust n metų dirbt atsakingą darbą. Šiam, kuris vienok savivaldybės sistemoj iš vadovų buvo gabiausias ir turintis reikiamą ūkinę patirtį. Vadinas tinkami priešingai - negabūs ir aklai paklusmūs. Įdomu valstybei menama žalos suma- sudėjus sumas lėšų, kiek vietoj jo ir dar yra sustatyti atstovai iš svetur išnaudoja atvykstant į darbo vietą Alytuj ir gryžtant kas dieną išnaudoja ir kaip kompensuojama, iš kur dengiama. Vienok taryboj privengia prabilt apie dzūkijos vandenys ir šilumos tinklai įmonių reikslus garsiau. Kiek priartėjo, tik susigūžia ir.. kitur per menkniekius vieni kitus blusinėja be gailesčio. Toks kaip pusiau policinio valdymas ant Alytaus. Labai daug ir koncentruotos energijos skiriama, kad užslopint neįtinkančius.
Ona2020-04-12
Stalčius, facebuko manjakas, mikimauzas ziuziulis
Antanas 2020-04-12
Sekmingai gydau Covid 19 ,klientu namuose,del tel. kreiptis i "AlytausGidas" redakcija
zopa2020-03-29
"talk is cheap" toks yra pasakymas... kada pradesi dirbt? o ne po facebookus lakiot... prasciausias meras su komanda koks tik buvo.
patarimas VVV2020-03-26
Pasirašyk pirmiausia savo tikrą pavardę, nebijok, tada nuėjęs ir paklausk ( turbūt žinai kur savivaldybė) pas dirbančiuosius iš kur gavo šitą minedą. juk tu matosi '' labai '' drąsus.
VVV2020-03-26
is kur gavot sita klouna - Mineda
Vida V.2020-03-26
Mere kreipiates i visus Alytaus m.gyventojus. Tai kas , kad teisingumo viruso nesiotoju ,
proto ir sazines ubagu valdzioje sprendimais esu kartu su dukra istremtos is Alytaus vistiek esu alytiske dzuke matematikos etikos mokytoja neuzsikretusi teisingumo virusu.Turiu teise ir pareiga klausti ir gauti atsakyma.
Si teise ivardinta Alytuje kaip psichine liga.Tebunie taip kaip teigia teisingumo viruso nesiotojai Alytaus m. savivaldybes administracija ir ju remejai teisejai kol kas.Bet isgirskit mane ir mano klausimus.Vienas toks klausimas siuo atveju jau stambiu planu nuo 2000 m. Namas bendrabucio konstrukciju yra 5500 kv. m. administruojanti imone teigia kad administruoja 4500 kv. m., bet rinkliavas uz siluma ir kitus komunalinius patarnavimus rinko uz 5500 kv.m.
Issamiau administruojanti imone silumos skaitiklio parodymus name dalijo is 4500 kv.m.Gavo kiek silumos energijos tenka 1 kv.m.Bet susirinkdavo uz visa plota, nes visas plotas tai asmenines nuosavybes plotas 14,16 kv.m. kambarys su bendro naudojimo plotu priklausiniais.Rase kad tai sudaro 21,75 kv.m. Tai nebuvo teisingas plotas tik grazus skaicius.
Tokiu budu tik uz silumos vartijima tektu sumoketi apie vienuolika litu daugiau.Matykite Mere , visuma: visus miesto bendrabucio konstrukciju namo gyventojus, Ivertinkite, kad siuose namuose gyvena dazniausiai nemokus gyventojai,kuriems valstybe istatymu kompensuoja silumos ir vandens suvartojima ir jie verciami permoketi ir padeti valdzios atstovams vokti biudzeta
Paskaiciuoti kiek privoge galiu padeti, bet uz darba prasysiu atlygio.
Svietejiska misija Mokomes demokratijos Alytuje vykdziau neatlygintinai dukros Sonatos krasto savanores notaro patvirtintu man isduotu igaliojimu.
Kodel rasau siandien?Koronavirusas be privilegiju.Jam suvaldyti reikia pinigu.Reikia pinigu ir gaisro vykusio Alytuje padariniams ir gaisrininku sveikatos rebilitacijai ir Jusu Mere, kvaituliui issklaidyti????
Vida Vakauskaite2020-03-26
Koronavirusas niekas nezino kaip jis uzkariavo visa beveik zemyna.Mintis ka tik parasyta nera teisinga, bet pritaikyta teisingumo viruso nesiotojams.Teisingumo virusas Alytuje paplito is valdzios atstovu ir ju patiketiniu , dazniausiai giminiu , pazystamu kolegu lygyje ir erdveje.Teisingumo viruso nesiotojams ir platintojams patinka ju paciu diagnoze, bet si diagnoze prirasoma kitiems.
Na taip Nepriklausomybe paskelbta proto ir sazines ribose.Nuo to momento ivertinkim t.y. atlikim audita kaip evoliucionavo valstybe. Kodel tiek daug zmoniu isvyko is Alytaus.Kodel neisvyko valdzios atstovai? Teisejai yra valdzios atstovai atkreipkime demesi i ju sprendimus administracinese Alytaus savivaldybes bylose?
ggg2020-03-25
sitas pyz...ukas zino ir tyli
nnn2020-03-25
mere tai kur tavo isiaiskinti marsrutai uzsikretusio virusu nuo sestadienio praejo kiek dienu niekur neskelbia o tu zinai ir kur dirbo ir kur vaiksciojo ,tai kol slepi ,kodel niekur nera info
Vyda Elena 2020-03-25
Stai ir vel, esate mano bendramintis arba as Jusu mintims ir 6 pojuciui liudiju.????
Štai ir vėl2020-03-25
Na Nerijau va čia tai tu kietas. Jei tik proga atsiranda va tada Faceebooke parašinėti lapais nepraleidi, paskui žinesklaidai trimituoti pradeda. Tu iš to savo reputacija kuri, bet, kad tu populistas. Kaip tavęs ir tavo kietumo reikia tavęs nėra, Pačė su Jurgiu va jie svoris, bet tik bėda, kad pas juos žmoniškumo jau nebelikę. Tave žmonės išrinko, kad tu būtum NR. 1.
Ėch kaip nuvylė.
Vyda2020-03-25
Pasauliui parodyti ir Lietuvai parodyti nepavyks, kad Alytaus m.savivaldybe yra valstybes institucija tokia kaip deklaruojate savo kreipimesi.Sios mintys labiau veidmainyste negu realybe.Juk esate socialdemokratas vagiu koalicijos atstovas kartu su tremtiniu Juliumi. Nieko Jums rodyti nereikia alytiskiai 30 metu viska mato patys. Nebegtu ir neparnestu virusu,jeigu butu taip kaip teigiate.
Alytaus vadas 2000 buvo Vytautas K. ir jo zmo
Vyda Vakauskaite2020-03-25
Alytaus m. savivaldybe , padedant teismo atstovams ir medikams kuo pui kiausiai susitvarke su ,,teisingumo" viruso nesiotoja, susitvarkys ir su siuo uzkratu tik reikia susiklausymo ir savigynos higienos. Sazinei nereikia nieko tik gydytoju ir teiseju pliurpologijos ant balto lapo ir biudzetas testinumo principu vagiamas toliau.Juk teisinguma vykdo K urvu lizdai todel Alytaus savivaldybei ,,teisingumo" virusas negresia, o korona virusas privilegiju neteikia, bet su didziuoju vadu ,jo zmona sia epidemija iveiksite.Teisingumo virusas dar neiveiktas tik prislopintas.Linkiu laimes...
LLL 2020-03-25
Kas jums negerai vėl? Visada viskuo nepatenkinti. Jei ne esate patenkinti. Eikite ir paaiškinkite, o ne sėdėję ir raše. Rašydami visi mokate aiškinti, o realiai kaip būtų.
komentatoriui TO2020-03-24
Del tokiu subingalviu kaip tu ir reikia dabar karantino
Rolandas2020-03-24
Vėl gelbės Alytų. Dabar jau daktaras bus. Konkretus asi..s.
Gal2020-03-24
galite pasakyti,ką gi jau taip ypatingai dirba Alytaus medikai? Poliklinika uždaryta, ligoninėje karantinas kpnsultacijos ne v yksta...ir mekena kas antras pagailėėėkit ir ko? Ar nuo darbo alpsta? Aš nekalbu apie Vilnių,Kauną ir kt. Ir dar,merui ,prie ko čia bunkeriai? O varge,ir reikėjo gi Alytui klouną išsirinkti...
Baudos ir tik dideles baudos2020-03-24
Uz saviizoliacijos nepaisyma, skirt baudas, tokias, po kuriu nei nosies nenoretu iskist laukan. Ne pirma sav kai karantinas, tdl jokiu ispejimu neturi but.
Alytiškė2020-03-24
gerb. mere pasižiūrėkit jeigu galit kaip Alytaus didžioji RIMI,Ūdrijos g. prisideda prie viruso platinimo,kasininkės ir salėje dirbančios moterys visos be kaukių ir grynom rankom,pašiurpau pamatęs tokį vaizdą.
Na taip2020-03-24
Medikų sveikata būtent reikia saugoti, kad jie neuzsikrestu nuo neismaneliu, kurie net nesupranta, kad reikia karantine išbūti 14 dienų. Nebus medikų, tai kas tada. Šakės visiems bus. Ir taip Alytuje medikų trūkumas. Reikia aprūpinti būtinai būtinomis priemonėmis. Nebus jų. Nebus, kam mūsų gydyti. Taip, kad pats laikas, jais labiau pasirūpinti, nes jie ir aukpjasi dėl mūsų visų. Gerai straipsnyje raso. Nepamirškime jų.
Susirūpinęs2020-03-24
Būtų miela, kad meras išreikštų rūpestį dėl trūkstamų apsaugos priemonių medikams. Tas rūpestis galėtų pasireikšti ir pirkimais, ir priemonių prašymais iš fondų (Tapino “Laikykitės, Medikai”, Grybauskaistės...) - tiesiog visais įmanomais būdais būtų stengiamasi jų gauti, o ne saugiai užsidarius “dirbti” su savivaldybės darbuotojais “iš namų”. Keistoka, kad dūšios neskauda už basus plikus pirmoje fronto linijoje dirbančius Alytaus miesto karius (medikus). Turbūt lauksime kol pasipils užsikrėtimai medikų gretose kaip kitose Lietuvos ligoninėse ir uždarę ligonines visi besikarantinuodami “dirbsime iš namų”. Būkite sveiki!
Ko2020-03-24
Nekelkit siaubo zmonems , vokietijoje nuo ivairiausiu priezasciu kasdien mirsta apie 2500. zmoniu ,nuo korona viruso 30.
Na taip2020-03-24
Labai teisingas Alytaus mero kreipimasis į miesto gyventojus. Negi, taip sunku, tokiu sunkiu metu pabūti namuose. Su šeima, vaikais. Atsiras ir namuose kuo užsiimti. Negi jums nesvarbi jūsų visos šeimos sveikata. Sveikata yra brangiausias žmogaus turtas. Nebūsite sveiki, tai kas iš to. Žiūrėkite, kad aplinkiniai neuzsikrestu. Negi, taip sunku pasaugoti save ir aplinkinius žmones. Būkite atsakingi ir negalvokite, kad čia yra jo ne kino filmas. O tikrovėje viskas vyksta. Būkite sveiki.
traffix.lt