10 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
AktualijosTechnologijos
2020 Kovo 23d.
0

Biblioteka siūlo pagalbą Alytaus medikams: apsaugos detalių atspaustų 3D spausdintuvu

titleNuotraukų galerijaAlytaus bibliotekininkai jungiasi prie idėjos 3D spausdintuvu spausdinti laikančias detales apsauginiams skydams, kurie skirti medikams apsisaugoti

Bibliotekininkai jungiasi prie idėjos 3D spausdintuvu spausdinti laikančias detales apsauginiams skydams, kurie būtų skirti medikams apsisaugoti, praneša Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, palaikanti „Robotikos mokyklos“ pasiūlytą iniciatyvą.

J. Kunčino biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų bibliotekų, turi 3D spausdintuvą, ji iki šiol jis buvo naudojamas edukaciniais tikslais.   

Būdami pilietiški ir socialiai atsakingi šiuo visiems nelengvu metu bibliotekininkai nusprendė savo galimybių ribose prisijungti prie bendros pagalbos aprūpinant  Alytaus medikus apsaugos priemonėmis.

Permatomi plastikiniai apsauginiai skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su veidu.

Laikantys rėmeliai, kurie spausdinami 3D spausdintuvu, yra skirti  skydams pritvirtinti.

Pasak Alytaus bibliotekininkų, rėmeliai pagal 3D technologijas  „kepami“ pagal iš anksto paruoštą modelį. Vieno rėmelio spausdinimas užtruktų apie 2 valandas, iš 1 kg žaliavos pavyktų pagaminti 50 vienetų.

Per vieną darbo dieną Alytuje galima būtų atspausdinti maždaug 4 laikiklius, o jie būtų komplektuojami su skydeliais ir pristatomi Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės medikams.

Laikantys rėmeliai  spausdinami laikantis projekto kuratorių rekomendacijų: dezinfekuojant rankas ir naudojant pirštines. Tai būtų ne vienkartinis gaminys – dezinfekavus tiktų naudoti kelis kartus.

 

Fotogalerija

  • Alytaus J. Kunčino bibliotekos skaitytojų aptrnavimo skyriaus vedėja S. Polozovienė su bandomuoju laikiklio pavyzdžiu
  • Laikiklio spausdinimo procesas

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt