1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Koronavirusas
2020 Kovo 23d.
24

Alytuje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

title

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo FB paskyroje pranešė, kad Alytuje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis.

„Deja, turiu pranešti, kad turime pirmąjį koronaviruso atvejį Alytuje. Šiuo metu jis - patikimose Vilniaus medikų rankose. Iki tol, panašu, aktyviai bendravo su kitais alytiškiais. Labai aktyviai. Pasijutęs blogai, iš karto buvo išvežtas į Vilnių. Mūsų gydymo įstaigose nesilankė. Kol kas žinau tik tiek. Dar kartą nuoširdžiai visų prašau - sustokime, kad susitiktume dar kartą. Vis dar matau gatvėse, parkuose, prekybos centruose būrius žmonių. Nejaugi sunku suprasti, ką reiškia KARANTINAS? Vienintelis dalykas, kurį mes visi galime padaryti - apriboti keliones, pramogas, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu kažkur kažko reikia - paklauskime savęs, ar tikrai būtina. Ir nemeluokime nei sau, nei kitiems...“

ATNAUJINTA

„Ką tik sužinojau, kad koronavirusu užsikrėtęs alytiškis kovo 10 d. grįžo iš Airijos, Dublino. Grįžęs į Alytų daugiau nei savaitę dirbo kolektyve. Į Santaros klinikas jis paguldytas naktį iš penktadienio į šeštadienį. Taigi apmaudu, kad apie šį atvejį specialistai man pranešė tik šiandien. Dabar sudaromas maršrutas, kur jis lankėsi, su kuo bendravo. Kai tik gausiu tokią informaciją, būtinai pranešiu“, - skelbia N.Cesiulis.

PAPILDYTA

Alytaus miesto meras 15min pasakojo, nežinantis, ar koronavirusu susirgęs žmogus buvo grįžęs iš užsienio, ar COVID-19 galėjo užsikrėsti Lietuvoje. Jis neturėjo informacijos ir apie ligonio būklę. „Tik žinau, kad jis šeštadienį buvo išvežtas, neužvažiavo į mūsų ligoninę, tiesiai buvo išvežtas greitosios pagalbos automobiliu į Vilnių. Ir šiandien atėjo tyrimai, kad jis turi koronavirusą. Ir minėta, kad jis yra bendravęs su nemažai asmenų. Tai dabar su kiek, kas, kur, kaip ir panašiai, laukiame informacijos“, – komentavo Alytaus miesto meras.

Visos aktualios informacijos laukiama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. „Kadangi tai yra ribojama informacija, visi duomenų apsaugos įstatymai, kurie man šiek tiek yra keisti, nes mes negalime siųsti nei viešosios tvarkos skyriaus, nei kalbėtis su policija, nes nežinome tiesiog, kurie grįžę žmonės yra, kiek jų tokių grįžusių, kur jie grįžę, ar jie laikosi, ar nesilaiko saviizoliacijos, ar tiesiog parduotuvėje už tavo nugaros stovi prie kasos, su tavimi sveikinasi, juokauja“, – kalbėjo N.Cesiulis ir kartu pridūrė, kad kai nežinai informacijos, negali priimti reikiamų sprendimų.

Alytaus miesto meras tikino, kad mieste imtasi visų įmanomų priemonių siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Anot jo, daugiabučių namų pirmininkai informuojami, kaip teisingai dezinfekuoti laiptines. „Stop“ juosta tveriamos ir bus užtvertos visos vaikų žaidimo aikštelės. „Aktyviau bendraujame su policija, prašome jų pagalbos. Mums gal iššūkis didesnis rytoj pasileisti mobiliosios patikros punktą, nes šiandien išvyko vairuotojas parvežti reagentų. Lyg tai jau gauname. Ne tiek, kiek norime, bet tiek, kiek gali ministerija duoti. Tai, tikėtina, kad rytoj paleisime punktus. O šiaip, be abejo, vienintelis dalykas yra kuo mažiau judėti, laikytis namuose, kiek įmanoma nebendrauti su kitais ir būti karantine praktiškai visiems, kad kuo mažesnis judesys būtų tarp žmonių ir tuo mažesnė tikimybė užsikrėsti“, – akcentavo N.Cesiulis.

15min/ Roberta Tracevičiūtė


Komentarai

24
Komentuoti
Alytus2020-03-24
Kodėl nėra nurodyta jo marsrutu, kas cia per paslaptis. Delfi visu asmenų yra o šio asmens nėra.
alytiškė2020-03-24
man įdomu, kur jo dabar šeima, ar jie tikrinti, ar sveiki, gal karantine.? Gal kokis Cicėno giminė, kad taip tylima?
Na kaip2020-03-24
Laukiame žinių apie uzsikretusi Alytuje. Ir aplamai turite informuoti, kokia padėtis yra šiuo metu Alytuje. Ar yra dar po jo užsikrėtusiųjų žmonių. Mere turite informuoti, jei tokių yra.
hmm2020-03-23
22d. Rimi parduotuvej slaistesi nuolatos kosintis vyra. Be kaukes, nesilaike atstumo, prie darzoviu kad svarbiausia... jauciu irgi is to kolektyvo :D jau supratimas zmoniu.. nu jei ir gripas, tai prisidenk ar kauke uzsidek, ar nelipk ant zmogaus.
Valerija2020-03-23
Kaip pasižiūri į žmones ir pamatai, kokie jie kvaili,jokio atsakingumo jie neturi. Jiems atrodo, kad čia labai juokinga. Tokius karantine reikia uždaryti metams. Jeigu nesusipranta patys, kad 14 dienų būtina karantine sėdėti. Reikia prievarta juos korantinuoti, o ne taip, kaip dabar laksto visur, kur papuola. Nesamone, kada pagaliau ateis visi į prota. Užkniso jau šitie debilai.
Arunas2020-03-23
Nepagaunu mero taktikos, pradžioj teigia, jog žino jog grįžęs iš Airijos, o 15 min komentuoja jog nežino. Tai kap ce yr?
BET2020-03-23
jau daunu,ten ir visas kolektyvas,tai negi nezinojo,kad jis is Airijos grizes.
PILIETE2020-03-23
Ne gydyt sita isgama reikia,bet nulinciuot
wed2020-03-23
Nesinervinkit zmones ;) tokiu menko suvokimo zmogenu buvo ir bus visais amziais, ar saviizoliacijos nesilaiko grize, ar vagia, ar zudo. Neverta nervu eikvot, nes nieko nepakeisim. Surinks informacija ir informuos greičiausiai, kur lankesi ir buvo, o per savaite, tai ko gero visa alytu aplanke ir dabar jau nesugaudys visu iki vieno, o tas ir vienas vel paskleis virusa... Jis netoli gulbynės balos kažkur gyveno, jei kam pravers, tik tiek pavyko sužinot.
nu2020-03-23
kokioj imonei dirbo kur info kokia parduotuve lanke kur info kodel slepema taip ir bus uzkreciami kiti kol dangstis triperistus,tik viesinimas gali pristabdyti uzsikretima
Dovile2020-03-23
Niekas nieko nekaltina.kad emigrantai parsiveza virusa jau irodymu per akis.atsakomybes truksta griztantiems.tiesiog
Dovile2020-03-23
Izoliacija turi but priverstine.jei zmones neatsako uz savo elgesi.reikalinga kontrole griezta.
Dange2020-03-23
O iš kur jūs visi ištraukėt informaciją, kad jis emigrantas???! Aiškiai parašyta, kad nežinoma dar ar jis buvo išvykęs kažkur ar vietoj užsikrėtė. Matau kad jau visiems tas žodis "emigrantas" kaip keiksmažodis...Visur kaltinami tik emigrantai...
alytiškei 2020-03-23
korike tu :( ..jeigu niekur žmogus nebuvo, o jis pats nežinojo kad užsikrėtęs a ??
joooo2020-03-23
Gal grįžtantiems reikėtų ne pasą ,o SODROS knygelę tikrint...Ir izoliacija priverstinė 1 mėn.Saviizoliacija visiškai netinka iš 5 grįžusių tik vieną pažįstu kuris jos laikosi...
Alisa2020-03-23
Nu šitie gryžę daunai nesupranta kodėl reikia karantine būt.kam iš viso juos įleidžia,išvarė į užsienį ir tegul ten sėdi.o jei jau gryžta tai tegul visus kurie gryžta iš karto peiverstinai uždaryt kažkur dviem savaitėm ir tegul sėdi.tada bus visiems ramiau.ir neplistų virusas šalies viduje,nes dabar visi įvežtiniai atvejai.
REIK2020-03-23
NE TIK REAGENTU BET IR APSAUGOS PRIEMONIU KADA BUS GALIMA NUSIPIRKTI
nina2020-03-23
jai jou yra ,tai turesim.
alytiškė2020-03-23
sakau atvirai tokius reikia pakart viešai aikštėj, kaip senovėj darė, tai gal taip nebūtų. Ar jie gluši , ar jie pririję kokių narkotikų, kad laksto grįžę po visur, kur tik papuola. Taip dar buvo mieste ramu, tai koks išsigimėlis pasėjo žmonėm mirtį.
grizo2020-03-23
budulis ir parveze
Romasis2020-03-23
Ka budulis emigrantas gryzo is uzjurio su dovanom????????????
Jo 2020-03-23
Lietuva skursta miršta žmonės valio gi visi to norejiot ypač seimas dabar taip ir bus. Netiku kad niekur pasaulyje nėra sukurta vaistų kaip robotus tai sukuria per dieną o čia nėra vaistų kažkaip nejuokinga darosi grysta lietuvei marozai afujienus vaidina kad ne bijio coron bet palaukit kur juos ims jai jie tiek brudo geria stobal koki norkomanas visi prabezdetais dantimis lochai
Db2020-03-23
Kurt ir kada lankesi virusas?
na2020-03-23
turistai is paryziaus parveze dovanu
traffix.lt