1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
AktualijosKoronavirusas
2020 Kovo 23d.
0

Koronavirusu sergantis žmogus turėtų naudoti atskirus namų apyvokos daiktus

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, vaistininkai įspėja imtis visų atsargumo priemonių, stabdant užkrato plitimą. Ypač atidūs turėtų būti tie, kurių šeimos nariams arba artimiesiems diagnozuotas šis virusas.

Jeigu COVID-19 diagnozuotas jūsų šeimos nariui, labai svarbu vengti bet kokio kontakto su juo. Jeigu jūsų artimasis susirgo lengva ligos forma, tokiu atveju, jam gali būti leista gydytis namuose, tačiau svarbu izoliuotis nuo kitų šeimos narių. Geriausia, jeigu jis galėtų gyventi atskirai arba bent būtų kitame kambaryje.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šiuo virusu užsikrėtę žmonės turėtų ne tik leisti laiką kitoje patalpoje, bet jeigu yra galimybė, naudotųsi ir atskiru vonios kambariu. Jeigu tokios galimybės nėra, svarbu užtikrinti, kad užsikrėtęs žmogus nesusitiktų su kitais šeimos nariais ir patalpos būtų kruopščiai dezinfekuojamos.

Koronavirusu sergantis žmogus turėtų naudoti atskirus namų apyvokos daiktus – rankšluosčius, indus, taip išvengiant papildomo kontakto su kitais šeimos nariais.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad sergantysis reguliariai plautų rankas, laikytųsi čiaudėjimo ir kosėjimo higienos – tai darytų į alkūnės linkį arba nosinaitę, kurią nedelsiant išmestų.

Tuo atveju, jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, taip pat reikalinga saviizoliacija. Kaip ir sergančiam žmogui, rekomenduojama izoliuotis atskirame kambaryje ir turėti kuo mažiau kontaktų su kitais šeimos nariais, taip ir tam, kuris galimai turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi.

Jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu sergančiu žmogumi, labai svarbu stebėti, ar neatsiranda šiai ligai būdingi simptomai – karščiavimas, dažnas kosulys, dusinimas. Pablogėjus savijautai svarbu kreiptis telefonu 1808 ir vadovautis visomis specialistų rekomendacijomis.

Svarbu nepamiršti, kad rekomendacija – vengti kontakto su kitais žmonėmis, dažnai plauti rankas, valyti dažnai naudojamus paviršius ir be būtinybės neiti iš namų – galioja visiems, nes tik mobilizavęsi ir ėmęsi būtinų apsaugos priemonių galime stabdyti viruso plitimą.

Sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja karantino laikotarpiu vengti nebūtino kontakto su kitais žmonėmis, daugiau laiko leisti namuose, dažnai plauti rankas, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių. Senjorai raginami, jeigu tik turi galimybę, paprašyti artimųjų pagalbos ir patys nesilankyti vietose, kur gali būti didesni žmonių susibūrimai.

Šiais patarimais pasidalijo farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt