0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Švietimas
2020 Kovo 23d.
0

Pradėtas projektas „Pažinkime tautos praeitį kitaip“

titleNuotraukų galerija

Alytaus miesto bendruomenės centras, reaguodamas į koronaviruso pandemiją, nuo kovo 13 d. sustabdė Atviro jaunimo centro lankymą. Darbuotojai lankytojus pradėjo konsultuoti tik nuotoliniu būdu, telefonu arba internetu. Dauguma veiklų persikėlė į elektorininę erdvę, tačiau norime pasidalinti tuo, ką pavyko įgyvendinti prieš prasidedant karantinui.

Nuo vasario mėnesio pradžios Alytaus miesto bendruomenės centre pradėtas vykdyti Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas „Pažinkime tautos praeitį kitaip“. Planuodami veiklas orientavomės į LR Vyriausybės nutarimą 2020 – uosius paskelbti UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje bei Tautodailės metais. Siekiame, kad jaunimas pažintų savo šaknis per istorinį ir kultūrinį savitumą, o tai paskatintų jaunus žmones domėtis pasaulio ir Lietuvos istorija, architektūra, tautodaile, papročiais, amatais, kulinariniu paveldu ir pan. Projektas skirtas ir Atvirojo jaunimo centro veiklos efektyvumui didinti įtraukiant į vykdomas veiklas kuo daugiau jaunuolių. Siekiame didinti jaunų žmonių socialinę integraciją, sudaryti jiems galimybes užsiimti prasminga veikla bei saugiai leisti laisvalaikį. Vasarą tai ypač aktualu, nes daug moksleivių per atostogas neturi galimybės išvykti į stovyklas, jų šeimos neišgali organizuoti turtingesnio (turiningesnio) laisvalaikio namuose. Projekto metu tęsiame kasdienes Atviro jaunimo centro „Be rėmų“ veiklas, paįvairindami jas pažintinėmis išvykomis, susijusiomis su UNESCO pasaulio paveldu Lietuvoje, edukacinėmis ekskursijomis, atskleidžiančiomis mūsų  istorinį bei kultūrinį paveldą. Siekiame, kad mūsų edukaciniai užsiėmimai dabarčiai teiktų praeities stiprybės, padėtų atskleisti regioninį savitumą. Skatiname savanoriauti gimtinėje, sportuoti, siekti sveikos gyvensenos ir pan.

Įgyvendinant projektą kartu su projekto partneriais siekiama įtraukti jaunuolius į organizacinę bei visuomeninę veiklas. Paslaugos teikiamos „be slenksčių“ ir vengiant socialinės atskirties. Į veiklas planuojama įtraukti ir partnerius, jaunimo organizacijas, vietinę bendruomenę, kitų Atvirųjų jaunimo centrų lankytojus bei darbuotojus.

Atvirą jaunimo centrą lankantys jaunuoliai jau galėjo save išbandyti kalvėje, pasimokyti šio senovinio amato, atrasti skirtumus tarp Express beauty tada ir dabar, seminarų metu gyvai pažinti istoriją, susipažinti su  savanorystės galimybėmis, įvairių profesijų ypatumais, gaminti, kurti, sportuoti...

Projektas tęsis iki šių metų pabaigos, todėl kviečiame įsijungti į mūsų vykdomas veiklas, siūlyti savo idėjas bei pagalbą organizuojant renginius. Tai atveria galimybę sudalyvauti išvykose, susitikimuose, įsitraukti į savanorišką veiklą, dalyvauti kitose jaunimo poreikius atitinkančiose veiklose. Jei tau 14-29 m., nesvarbu, ar esi mergina ar vaikinas, pasibaigus karantinui esi laukiamas darbo dienomis iki 19 val. Atvirame jaunimo centre „Be rėmų“ adresu Jaunimo g. 3, Alytus.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt