0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Koronavirusas
2020 Kovo 22d.
0

COVID-19 kaimyninėje Palenkėje: daugėja virusuotųjų, nuotolinis mokymas – iki Velykų

titleAsociatyvi iliustracija

Nuo kovo 25 dienos iki Velykų švietimo įstaigos Lenkijoje veiks nuotoliniu būdu.

Dėl to, kad tiek valstybinių institucijų, tiek vietos vaivadijų lygiuose pradėtų veikti Infekcinių ligų įstatymas, naujos ir visos kitos teisinės normos, lenkai savo šalyje yra paskelbę epideminę padėtį.

Lenkijos švietimo ministerija pakeitė nuostatus, jie leidžia taikyti vientisą nuotolinį mokymą ir suteikia galimybę mokinių žinias vertinti nuotoliniu būdu. Lietuvoje tokia sistema dar tik kuriama, daugelis mokyklų, mokinius mokydamos nuotoliniu būdu, naudos skirtingas programas.

Laimei, daugelis pasaulinių programinės įrangos operatorių švietimo įstaigoms suteikė nemokamas konferencinio bendravimo galimybes, tiek „Google classroom“, tiek „Microsoft teams“, „Moodle“, „Zoom“, nemokamas licencijas jau siūlo ir elektroninių pratybų programos „Educa“, „Ema“ („Tamo“).

Kovo 22-osios ryto duomenimis, Lietuvoje koronoviruso diagnozė patvirtinta 105 asmenims  (1 mirė), iš viso šalyje ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 2 tūkst. 86, kiek iš jų Alytaus mieste, apskrityje ar mūsų regiono gyventojų buvo tirta Kaune, Vilniuje ar kitose vietose – oficialiai kol kas neskelbiama.

Lenkijoje, užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius – 563.

Už Lietuvos ir Lenkijos sienos esančios Palenkės vaivadijoje šiuo metu yra beveik 900 karantinuotųjų (izoliuotųjų) asmenų, per 500 asm. – epideminėje kontrolėje (priežiūroje), ištirta ėminių – jau apie 500.

Palenkėje, kurią iš Lenkijoje esančių vaivadijų COVID-19 pasiekė vėliausia, šios vakaro duomenis, jau patvirtinti 6 koronaviruso atvejai.

Pirmuoju, kurio testas buvo teigiamas, tapo regiono sunkiosios muzikos grupės „Batushka“ narys, 35-erių metų amžiaus Krzysztof Drabikowski. Jis su dar 22 muzikantais ir technikais iš Danijos, Italijos, JAV, Lenkijos bei Pietų Afrikos Respublikos neseniai dalyvavo koncertiniame 3-jų grupių ture po 14-a Belgijos, Olandijos, Prancūzijos ir Vokietijos miestų. Koronavirusas nustatytas ir minėto Balstogės muzikanto sūnui.

Naujausios užregistruotos diagnozės – Balstogėje,  pat pat jis apylinkėse ir Lomžoje, dar 2 žmonėms teigiami testai nustatyti kaimyniniuose Mozūruose, kuriuose atostogauti ir apsipirkinėti taip pat buvo pamėgę Pietų ir kitų Lietuvos regionų gyventojai.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt