12 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 13d.
VideoreportažaiAktualijosSveikata
2020 Kovo 19d.
1

Karantino metu į ligoninę atvykstantieji priimami ne pastate (IŠSKIRTINIS VIDEOINTERVIU)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Iš beveik 40-ies koronaviruso diagnozę patvirtinusių atvejų Alytui kol kas nepriklauso nė vienas.

Visiems į Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninę besikreipusiems asmenims, COVID-19 diagnozė kol kas nepasitvirtino.

Vyriausioji, spėjusi, kad gali sirgti koronavirusu, buvo 52-ejų metų moteris.

Siekiant išvengti galimos infekcijos patekimui, besikreipiantieji į S. Kudirkos ligoninę, nuo šios savaitės priimami ne jos pastate, o šalia priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus. Čia pastatytos palapinės, kuriose pasikeisdami visą parą dirba budintys medikai. Nei sau, nei pacientams nekonfortiškomis, tačiau saugumui garantuoti būtinomis sąlygomis jie atlieka pirmąją apžiūrą, termometru matuoja besikreipiančiųjų temperatūrą ir nustato, kaip toliau bus aptarnaujamas pacientas. Jeigu tai bus asmuo, kuriam įtariamas grėsmingasis virusas, į ligoninę jo ne priims, o skubiai išgabens į Vilnių, pas aukštesnio lygio specialistus.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalui sakė ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Vilma Krušnienė, vykdant infekcijos prevencijos reikalavimus, būtinąją anketinę informaciją tenka išgauti, temperatūra matuojama ir pacientams, atvežtiems greitosios pagalbos.

Termovizoriaus, kuris galėtų padėti temperatūrą matuoti šiuolaikiniu būdu, ligoninė dar neturi, geriausiu atveju gaus per mėnesį, todėl kol kas naudoja distancinį termometrą. Ligoninės medikai turi ir daugiau iššūkių, o pratybos, vykusios prieš keletą metų, panašu, leido suprasti tik mažą dalelę to, ką tenka patirti dabar, pasaulyje siaučiant dešimtis kartų už gripą mirtingesnio koronoviruso pandemijai.

Išsamiau – Alytaus ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjos V. Krušnienės videointerviu:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
Pilietis2020-03-19
Siunčia į pasienį savanorius, prie ligoninių ir karantinuotu vietų šauliai tai kyla klausimas kur mūsų didingo ji kariuomenė kuriai šitiek pinigų išleidžiama yra? Kur ir ką veikia šiuo mūsų valstybiai sunkiu metu.
traffix.lt