-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
VideoreportažaiŠvietimas
2020 Kovo 18d.
30

Daugų V. Mirono gimnazijos mokytojai kovoja dėl teisės dirbti nuotoliniu būdu (PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerija

Šalyje paskelbus karantiną Alytaus rajono meras pasiūlė rajono pedagogams išeiti apmokamų atostogų. Algirdo Vrubliausko  siūlymas buvo išgirstas, dalis rajono švietimo bendruomenės parašė prašymus išleisti atostogų.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos pedagogai  su rajono mero siūlymu nesutiko. Vadovaujantis Darbo kodeksu, atostogas gali būti įformintos bendru su darbdaviu sutarimu.

Daugiškiai mokytojai nenori aukoti atostogų ir reikalauja suteikti jiems galimybę dirbti nuotoliniu būdu, kaip tai daro didžioji dalis Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų. 

Rajono vadovų ir savivaldybės švietimo skyriaus nuomone, pedagogai turi dirbti gimnazijoje arba atostogauti. 

Kadn daugiškiai nesirenka apmokamų atostogų, pirmadienį A. Vrubliauskui pranešė jo pavaduotoja Dalia Kitavičienė. Rajono švietimo skyrius reikalauja, kad pedagogai būtų mokykloje, nors šalyje paskelbtas karantinas.

Meras teigia, kad  savivaldybės teisininkė išaiškinusi, jog karantino metu pedagogams nebūtina dirbti nuotoliniu būdu, esą galima ir kita forma, tai yra atvykti į darbo vietą. Su tuo kategoriškai nesutinka švietimiečiai ir jų profsąjungos atstovė.

Daugų V. Mirono gimnazijos bendruomenė neišgirdo mero pažado, kad bus patenkintas reikalavimas dirbti nuotoliniu būdu, bet jis pažadėjo  pasitarti su rajono švietimo skyriaus vedėju ir sprendimą Daugų gimnazijos pedagogams  raštu pateikti ketvirtadienį.

Plačiau žiūrėkite Alytausgidas.lt videoreportaže:

PAPILDYTA

Seimo narys L. Kasčiūnas, vertindamas valdančiosios daugumos atstovų Eugenijaus Jovaišos ir Roberto Šarknicko nekorektiškus bandymus koronaviruso krizės akivaizdoje supriešinti Alytaus rajono pedagogų bendruomenę su rajono vietos valdžia, pasinaudojant išsiskyrusia nuomone ir siekiant pigaus politinio populiarumo, pabrėžia, kad šiuo sudėtingu valstybei metu reikia dialogo tarp visų valdžios šakų ir bendruomenių, o ne provokacijų iš Seimo tribūnos.

Pasak susitikimą su Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokytojais ir rajono vadovais padėjusio suorganizuoti L. Kasčiūno, sutarta, kad nuo rytojaus (penktadienio) mokytojai nuotolinio ugdymo procesui ruošis namuose.
 
„Svarbu įsiklausyti į mokytojų bendruomenės balsą, ypač turint galvoje epidemiologinę situaciją. Nuotolinis ugdymas – išbandymas visai mokytojų bendruomenei, tam reikia gerai pasiruošti. Tačiau iki šiol trūksta iš Švietimo ministerijos aiškios metodinės pagalbos ir pedagogams, ir rajono savivaldai. Todėl Seimo valdantieji, užuot priešinę pedagogų bendruomenę su vietos valdžia, turėtų padėti ieškoti konstruktyvių sprendimų, kaip per trumpą laiką kuo geriau persiorientuoti prie nuotolinio ugdymo vaikams, pedagogams, tėvams ir savivaldai“, – teigia L. Kasčiūnas.
 
„Šiuo sudėtingu ir įtemptu metu turime elgtis konstruktyviai, geranoriškai ir solidariai vieni kitų atžvilgiu. Reikalingi sprendimai, kurie leistų užtikrinti tinkamą ugdymą vaikams. Nacionalinės valdžios atstovai turėtų padėti sklandžiai ši procesą organizuoti, o ne tuščiai politikuoti ir skleisti netiesą“, – pažymi Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

 

 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

30
Komentuoti
Nesuprantu2020-04-10
Kaip tokį žemė nešioja. Bobučių maldomis? Koks bjaurus žmogus. Caras....Putinas. Baisus žmogus. Visi rajono administr.jo.bijo, balsuoja nes bijo. Visi bijo kaip velnio....
Nemandagus, pasipūtęs. Žino kad žmogui darbo reikia, tai jį....sugniuždys. Jeigu nori darbo, turi nusilenkti šitam.žmogui...kitaip ar tu konkursą laimi ar ne...jeigu tinkamai nusilenksi.....priims. ne liksi be darbo.....
Urtė2020-03-28
Nežinojau, kad Alytaus rajonas yra ne Lietuvoje. Visos mokyklos dirbs pagal ministerijos nurodymus, o Dauguose pagal kažkokio veterinoriaus, užsitupėjusio mero kėdėje įgeidžius. Atsipeikėkit, žmonės. O pedagogai šaunuoliai, kad gina mokinių ir savo teises.
V2020-03-23
Sutikusiu iseit atostogu mokytoju vietoje net nemeginciau atostogu metu dometis nuotoliniu mokymu. Baigsis atostogos, tada prasyciau pateikti man paruosta medziaga nuotoliniam. Per daug jau yprasta Alytaus rajono istaigose, kad mokytojas dirba savo atostogu metu. Kol nusileisit ir paklusit, tol kitaip nebus
To mokytojai2020-03-21
Mes dirbam be atostogų!!!
Jositas2020-03-21
vėl šie du bedarbiai,vienas rajono,kitas iš seimo pabėgęs atskubėję nusifotkinti,sužinoję,kad dalyvaus redakcija,be jų neapseina nei vienas spaudos numeris,tai taip dirba Lietuvoje konservatorių partija.
Buvusiai alytiškei2020-03-20
Kaip gali veterinaras Vrubliauskas ką nors susigaudyti švietime ? :) Jis visažinis veterinaras. O visažiniai, tai susireikšminę žmogėnai, kurių užpakalis per tokio darbo dešimtmečius jau yra suaugęs su kėde. Todėl linkime per rinkinkimus atlikti Vrubliausko subinės atskyrimo nuo rajono mero kėdės operaciją ir išsirinkti naują merą
Oncė2020-03-19
Tai ir kultūros darbuotojai „savo noru“ išėjo kasmetinių atostogų. Ka jie darys jeigu karantinas bus pratęstas. Savo noru ims nemokamas, vildamiesi, kad tik nesusirgtų.
Buvusi alytiškė2020-03-19
Galvojau, kad Vrubliauskas protingesnis ir supranta, kas yra švietimas...
Mokytoja2020-03-19
Gėda tiems, kurie negerbia mokytojų. Apie kokią kultūrą visuomenėje galima kalbėti. Norite, kad visai nebeliktų mokytojų ar kiekvienas sugebėsite išmokyto savo vaikus? Ar dabar gėda prašyti, tai kas tau realiai priklauso? Va taip jūs patys save žeminate. Mokytojai dabar ruošiasi dirbti nuotoliniu būdu, tai jūsų mielieji vaikus mokyti. O jau dabar pamatysime, koks jūsų sąmoningumas ir jūsų vaikų, kaip jie atliks visas užduotis, būdami namuose. Jeigu taip lengva dirbti mokytoju, kodėl niekas čia nesiveržia? Pagieža iš jūsų sklinda. Tai mokytojai didžiąją dalį išmoko skaityti, o jūs tėveliai prie neprisidedate. 24 valnadas per parą paliktumėte mokytojams savo vaikus ir plius 12 metų. Ar mes ne žmonės? Ar mums negalioja valstybės įsakymai? Negalioja tai Alytaus savivaldybės rajono merui. Apie kokius sutaupytus pinigus jūs čia kalbate? Kai esi mokamose atostogose, tai ką nemoka? Kur čia taupymas? Liepos mėnesį reiks jiems dirbti tuščiose klasėse. Tiksliau jau sėdėti. O dabar mokytojai atostogaudami, turi pasiruošti mokymui mokinių. Ar jūs visi atostogaudami dirbate? 30 dieną jau nuotolinis mokymas. Taip, kad laikykitės tėveliai atsakomybės.
Kas čia dabar? 2020-03-19
Koks darbas mokytojo per mokinių atostogas. Kontaktinių valandų juk nėra, o pasiruošimas pamokoms ir taip vyksta namuose. Tai kur problema?
Nesuprantu2020-03-19
Paskelbtas karantinas, yra konkretūs nurodymai, o čia kažkoks susireikšminęs valdžiažmogis išsidirbinėja. Jei nieko nesuvokia ir negirdėjo premjero paskelbtos informacijos, tai yra gūdi gūdi provincija ir tokius susireikšminusius konservatorius tik nušvilti reikia
O kur vadovas2020-03-19
Ar tos šūlės diras irgi toks lochas, kaip tie “darbininkai”? Jeigu nesusišneka su savais, reikia vyt lauk . Visus!
Tik prastovą! Jokių atostogų!2020-03-19
Negaliu net skaityt apie šių neva pedagogų pasityčiojimą iš Lietuvos nelaimės akivaizdoje. Šlykštu! Žmonės iš tikrųjų netenka darbo, įmonės bankrutuoja, o šitiems storiems katinams mat atostogų nesinori?! Mere, mes mokam mokesčius, todėl reikalaujam taupyti pinigus, nes nežinia, kas čia dar bus. Reikalaujam varyti “darbštuolius” į prastovą! Matyt, persidirbo grynam ore be atostogų ????
Neverti V. Mirono mokyklos vardo!2020-03-19
Siūlau rajono bendruomenei pasvarstyti, ar verta tokio garbingo vardo mokykla, kurioje dirba egoistai, pasipelnytojai iš tautos nelaimės ir politikieriai? Tikri PASPIRTUKAI
Gėda!2020-03-19
Mokytojai, ar turit bent gramą sąžinės? Norit pasipinigauti? Atostogų jums per mažai?
Pažiūrėkit į tuos, kurie iš tikrųjų sunkiai dirba, o paskui - į save. Ką pasakysit savo mokiniams, begėdžiai?
k2020-03-18
Bičiuliai, mąstykite konstruktyviai: viso pasaulio "protai" bando rasti išeitį iš dabartinės "ligos". Siūlykite išeitį, sprendimus... Gal žinote, kur gauti milijardus eurų "ligai suvaldyti..." Daugų V.Mirono mokyklos mokytojai, gal Jūs žinote ? Lengva pasakyti: "Dirbame biudžetinėj įstaigoj, todėl meras tegul beria saujomis eurus..." Iš kur jų paimti... Vargsta mūsų Lietuvėlė...
Suinteresuotas2020-03-18
Mero aroganciją ir puikybę galima pažaboti tik teisinėmis priemonėmis. Daugų gimnazijai nebėra kito pasirinkimo. Drąsos ir vilties....
Mazai2020-03-18
atostogu jiems? Nenori solidarizuotis siuo sunkiu metu su visa tauta? Dirbs nuotoliniu...daile mokys nuotoliniu ir ypac fizrukas nuotoliniu dirbs....Lauk tokius. Tegul dziaugias kaime darbus turedami. Specialistai....
l2020-03-18
Lietuvių kalbos "beraščiai ..."
Cha2020-03-18
Konservatnikas - lauk is mero kedes!
Istorija2020-03-18
Nuo šiol jį jau galima pradėti vadinti Paskutinę kadenciją stumiantis meras.
špricas2020-03-18
sutikit kad meras itakingas. pakanka paprasyti ir visi paklusta. jeigu išprašius trecdali atostogauti darbai nesustojo gal per daug savivaldybej darbuotoju?
Korona2020-03-18
Tiesiog įdomu, ar meras prisiims atsakomybę, jeigu tie vargšai mokytojai būriuodamiesi pasigaus koroną? O kaip suprasti buvimą su paltais darbo vietoje? Yra blogai besijaučiančių ar mokykloje užsuktas šildymas??? Ir retorinis klausimas- ar mokyklai IŠVIS reikalingas direktorius, kuris sunkiausių išbandymų metu neria į krūmus???
Mokytoja2020-03-18
Svarbu, kad mokyklos direktorius pakluso merui ir išėjo atostogų palikęs savo kolektyvą likimo valiai :)
Ase2020-03-18
Kaip gali tevai but pasiruose,jai vaika vos isgali isleist i mokykla,apie koki nuotolini buda sneka,taip gali vienas kitas,bet nera visi turtingi kaip Rublis
Išsisprendė2020-03-18
Mokyklų išlaikymo problema išsisprendė savaime: vaikam nereikės lankyti mokyklų- mokysis nuotoliniu būdu, mokytojai dirbs iš namų. Ar tėvai pasiruošę nuotoliniam ugdymui?
Ase2020-03-18
Turejo grizt pirmadieni bet kiek girdejau negrizo,neikit i Pivasiunu apylinke,nes seniune dejus su raj, mero pagalba atostogauja,,,,gaila ismirs visi Pivasiunai nuo viruso,o ka Butrimoniu baznyciai daryt.
Ase2020-03-18
Saunuoles Pedagoges jus tiesiog saunuoles,reiktu pas rubli pasiteiraut ar grizo Pivasiunu seniune Celkonieneir Butrimoniu kunigas kurie kartu isvaziavo atostogu i Egipta.
Pagaliau2020-03-18
O Kasčiūnas ką ten veikė? Balsus medžioja? tai jau Daugų balsai nuplaukė...
Pedagogas2020-03-18
ABSURDAS, ar tie Daugai ne LT teritorijoje, ar meras visiškas dundukas
traffix.lt