18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
AktualijosSveikata
2020 Kovo 17d.
6

ES ekskomisaro sveikatai ir maisto saugai V. Andriukaičio karantininiai patarimai

titleES ekskomisaras sveikatai ir maisto saugai V. Andriukaitis (kairėje) su Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės vadovu Artūru Vasiliausku

Pataria Europos sąjungos (ES) ekskomisaras sveikatai ir maisto saugai Vytenis Andriukaitis.

Lietuvoje užfiksuoti jau 22 įvežtiniai koronaviruso atvejai. Ką skubiai ir koordinuotai turime daryti epidemijos plitimo, karantino metu?

  • Ypač svarbu, kad žmonės teisingai plautų rankas ir mokytų tą daryti vaikus. Vėlgi jiems turi būti ši informacija pateikiama aktyviai.
  • Dezinfekcijos programa – dezinfekuoti įstaigas, oro uostus, transportą, parduotuves, kur yra tikimybė didesniam žmonių skaičiui. O ypač – dezinfekuoti tas vietas, kur lankėsi arba tikėtina, kad galėjo lankytis užsikrėtę arba šiuo metu stebimi asmenys. Ir neabejotinai pravartu būtų dezinfekuoti gatves bent jau judriose vietose.
  • Daugiabučių namų gyventojus paraginti organizuoti jų laiptinių turėklų ir durų rankenų dezinfekavimą, taip pat ir laiptinių grindų plovimą bent du kartus per savaitę. Girdėjau, kad kažkas siūlo sekti italų pavyzdžiu ir dainuoti balkonuose ar ploti. Teigiamoms emocijoms sukelti ir stresui valdyti tai padėtų, bet dar efektyviau būtų dezinfekuoti laiptines talkų pagalba. Žinoma, laikantis distancijos tarp žmonių.
  • Viešojo transporto plovimas ir dezinfekcija pagal nustatytas taisykles.
  • Ir paprastų kaukių, ir respiratorių dėvėjimas vaikščiojant į parduotuves ar kitur. O visam aptarnaujančiam personalui vaistinėse, parduotuvėse, ligoninėse - būtinos kaukės ir pirštinės.
  • Priminti gyventojams apie būtinybę vakcinuotis nuo sezoninio gripo, taip pat ir nuo kitų užkrečiamų ligų.
  •  Aiškus nurodymas, kur turime gauti tikslią mokslu ir medicinos žiniomis paremtą informaciją. Nurodyti visus infokanalus, o ne tik karštąją liniją, kur teikiama patikima informacija. Skleisti, kokios biosaugos priemonės padeda išvengti viruso ir užkirsti kelią sukčiams platinti melagingą informaciją apie jų turimus „efektyvius vaistus”.
  • Laikytis solidarių veiksmų, perspėti tuos, kurie ignoruoja biosaugos priemones, padėti pareigūnams juos sudrausminti. Tai dabar svarbiausia norint išvengti viruso plėtros ir dar didesnių nelaimių. 

 


Komentarai

6
Komentuoti
Visiškas2020-03-19
niekis tai ką bedarytume,kol PC nepradės plauti ir dezinfekuoti prekių sudėjimo kašikų,jų rankenų,bei prekystalių,kol neatsiras prie įėjimo į PC dezinfekuojančio skysčio.
hh2020-03-18
tai jis anksciau reke kad kaukes sveikam nereikia o dabar jau reikia jis pats nezino
To !!2020-03-18
Kadangi apsauginių kaukių niekur nėra pirkt, tai lietuviai jau seniai įtikinti, kad kaukės nepadeda sveikiems. Visam pasauly padeda tik Lietuvoje ne. Tai kodėl visi pasieniečiai,muitininkai ir kiti tikrintojai su kaukėm? Gal jie jau visi serga? Apie medikus jau net nekalbu.
Rgj2020-03-18
Andriukaitis tą laukia uzsidek sau ant siknos
teta2020-03-18
gera nuotrauka, lb tinkama - apsikabine, susiglaude !!
kostas2020-03-18
pasakykite , kur nusipirkti paprastų med. kaukių, jų niekur nera
traffix.lt