1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaAktualijosTransportas
2020 Kovo 17d.
4

Traukinys su lietuviais grįžo pro Šeštokus (ATNAUJINTA)

title

Iš Frankfurto prie Oderio (Vokietija) geležinkelio stoties važiuosiantis lietuviams per Lenkiją į Lietuvą padėsiantis grįžti traukinys važiuos pro Dzūkiją, Lazdijų rajone vaikiančią Šeštokų stotį, nuo Alytaus esančią per pusšimtį kilometrų.

Specialusis traukinys antradienį popiet turi sulaipinti lietuvius ir išvažiuoti iš Vokietijos, kad kirstų sieną ir pasiektų Lenkiją. Šios šalies bendrovės „PKP Intercity“ traukinys lietuvius per Varšuvą atveš iki paskutinės geležinkelio stotelės Lenkijoje, Trakiškių. Iš čia vagonus su tėvynės išsiilgusiais tautiečiais perims „Lietuvos geležinkeliai“, kurie per Šeštokus, kaip tikimasi, iki trečiadienio ryto, įvažiuos į geležinkelio stotį Kaune. Pastarojoje  lietuvių lauks ne gėlės, druska ar pyragai, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, vykdysiantys patikrą.

ATNAUJINTA

Ankstų trečiadienio rytą, 5.30 val., iš Frankfurto prie Oderio į Kauną atvyko traukinys, atvežęs prie Vokietijos ir Lenkijos sienos įstrigusius lietuvius, baltarusius, ukrainiečius, latvį, patvirtino „Lietuvos geležinkeliai". Traukiniu iš Vokietijos atvyko 61 žmogus, iš jų – 35 Lietuvos piliečiai. Keleivius Kaune pasitiko visuomenės sveikatos specialistai, jie atliko keleivių patikrą. Užsieniečius pasitiko jų šalių ambasadų darbuotojai. Ir užsieniečiams, ir Lietuvos gyventojams buvo parūpinti autobusai, kad parvežtų namo.

Traukinys iš Vokietijos pajudėjo antradienio popietę. Lenkijoje ir Lietuvoje buvo pakeisti tik lokomotyvai, keleiviams perlipti į kitus vagonus nereikėjo. Pirmą kartą per tokį trumpą laiką, ne pilną parą, buvo suderintas toks tarptautinis maršrutas, paprastai tai užtrunka dvejus–trejus metus, o viskas pavyko dėl europinės vėžės.

„Lietuvos geležinkeliai“ taip pat informuoja, kad nuo kovo 16 d. sustabdė visų tarptautinių keleivinių traukinių maršrutus.  Traukiniai laikinai nevažiuoja maršrutais Balstogė (Lenkija) – Kaunas–Balstogė, Vilnius–Minskas (Baltarusija) –Vilnius; maršruto Vilnius–Ignalina–Turmantas–Daugpilis (Latvija) traukiniai vyks tik iki Turmanto (paskutinės stotelės Lietuvoje); taip pat nevažiuoja 4 sostinių traukinys maršrutu Kijevas (Ukraina) –Minskas–Vilnius–Šiauliai–Ryga (Latvija). Tranzitiniai traukiniai per šalį vyksta, bet keleivių įlaipinimas ir išlaipinimas Vilniaus geležinkelio stotyje yra draudžiamas. Bilietus nusipirkusieji užsienyje ir norėjusieji išlipti Lietuvoje pinigus gali susigražinti planuotose išvykimo stotyse.


Komentarai

4
Komentuoti
Nuomonė2020-03-28
Mano nuomone - labai jau brangiai - 50 000 Eurų - Lietuvos mokesčių mokėtojams kainavo tų 35 nevykėlių parvežimas tuo traukiniu. Dar plius - po namus išvežiojo. O dar keltas į Klaipėdą... Kuo jie už tai atsilygins Lietuvai? Gal parvežtais virusais...
Saulyte2020-03-23
Rinkit, rinkit, Lietuvą visus, kas uzsienyje. Uzkres kitus, pasigydys ir isvarys atgal. O Lietuvą jiems dzin. Atvažiuoja jie, kaip bėda. Pasigydyti, dantis pasitaisyti ir jiems daugiau niekas nerūpėjo ir nerupes. Negalvokite, kad jie liks čia dirbti. Varys iš kur atvare, jei dar išsilaikys. Sėkmės Lietuvai atlaikyti ši bumą.
Ben2020-03-19
Kam tas jūros žvaigždes (skaičiau - jos neturi smegenų) tempt į Lietuvą!!! Tegul gydosi kur susirgo.
Be sme ge niai2020-03-18
Jau mėnesį patariama nekeliauti,bet ne atsiranda gudresnių besmegenių.. neva kosmopolitanų...o grįžę ėjo iš karto į darbą ..ir dar skersai žiūrėjo į nepritarenčius keliaujantiems...tokie narcizai apie kitus negalvoja.Užuojata tėvams tokių kosmopolitanų.
traffix.lt