-6 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Kovo 17d.
0

„Mažvydo“ premjera Alytuje perkelta į rudenį

titleMartyno Aleksos nuotr.

Kovo 11-ąją vykusi muzikinio spektaklio „Mažvydas“ premjera, kurią Lietuvoje ketinta pristatyti pavasarį, skelbia pakeistas pasirodymų datas, Alytuje ketinama apsilankyti spalio 8 dieną (vietoje kovo 20 d.).

Perkelti savo programos rodymą ansamblis „Lietuva“, kaip ir kitos kultūros įstaigos, buvo priverstas dėl siaučiančios koronaviruso pandemijos ir Vyriausybei ėmusis atitinkamų saugumo priemonių stabdant viruso plitimą.

Norėjusius pamatyti premjerą ansamblis informuoja, kad į perkeltus spektaklius galioja anksčiau įsigyti bilietai. Jeigu pasikeitusios datos netinka, bilietų pirkėjai iki gegužės 1 d. gali kreiptis į bilietų platintojus ir susigrąžinti pinigus.

Rudenį atgysianti koliažinė opera buvo specialiai kuriama Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Pagal Justino Marcinkevičiaus dramą statytu spektakliu tuo pačiu paminėtos autoriaus 90-osios gimimo metinės.

Į premjerą susirinkę žiūrovai buvo sujaudinti jautrių arijų ir skirtingus stilius apjungiančios muzikos.

Atrasti tai, kas artimiausia kiekvienam, padėjo išskirtinė kūrybinė grupė ir žiūrovų įvertinti aktoriai bei atlikėjai Giedrius Arbačiauskas, Vladas Bagdonas, Rokas Laureckis, Mantas Jankavičius, Monika Marija, Rokas Spalinskas, Jovita Vaškevičiūtė ir kiti.

Unikalus muzikinis spektaklis, jungiantis istoriją ir poeziją, realius faktus ir kūrybos laisvę, pasakoja apie pirmosios lietuviškos knygos – „Katekizmas“ – gimimą, jos autorių Martyną Mažvydą, jo dramatišką ir sudėtingą gyvenimą, apie lietuvybės sklaidos sąlygas, iššūkius ir realybę XVI amžiuje, didelių politinių ir religinių permainų fone, apie išgyvenimus ir jausmus, daugumai aktualius ir šiandien.

„Mažvydą“ spalio 8 d. Alytuje numatoma rodyti kultūros centre.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt