18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
AlytusAktualijosSveikata
2020 Kovo 16d.
0

Mobilusis punktas Dzūkijos gyventojų tyrimams dėl koronaviruso veiks Pramonės g. (ATNAUJINTA. PAPILDYTA)

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, jog dešimtyje savivaldybių, o tarp jų – Alytaus – bus įkurti mobilūs punktai, kuriuose savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19).

Kai kurių medikų teigimu, mirtingumas nuo COVID-19 yra iki 40 kartų didesnis nei nuo paprasto gripo infekcijų, tad bet kuri prevencinė ar diagnostinė priemonė yra sveikintina.

Jau nuo pirmadienio savivaldybės gali organizuoti tokių punktų steigimą. Toks punktas Dzūkijos sostinėje turėtų atsirasti per pirmąją karantino savaitę.

Kuriose vietose tiksliai šie punktai bus įkurti, turi apsispręsti savivaldybė, tiesa, Alytuje jis bus skirtas ne tik bus miesto, tačiau ir rajono gyventojams bei atvyksiantiems iš Druskininkų savivaldybės, taip pat Lazdijų rajono ir Varėnos rajono savivaldybių.

Punkte darbas bus organizuojamas, kad būtų užtikrintas ir galimai sergančiųjų, ir medikų saugumas.

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu  COVID-19 ligos (infekcijos) atveju, pirmiausia turės skambinti į karštąją koronaviruso liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma  tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turės turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.  Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas Į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Mobiliame punkte Alytuje, kaip ir kituose Lietuvoje, bus imami tepinėliai iš paciento nosiaryklės ir ryklės dėl COVID-19 ligos (koronavirusoinfekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti.

Kovo 16 dieną koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius Lietuvoje peržengė 16-os ribą ir pirmadienį yra 17. Kaimyninėje Lenkijoje sergančių infekcija – jau per 150, o Kaliningrado srityje, kuri nuo atvykstančiųjų iš užsienio yra apsaugota muitinėmis bei griežtų priemonių ėmėsi anksčiau – 3 atvejai, o visoje Rusijos teritorijoje –  apie 100. Pastaroji uždarė sieną su Baltarusija, kur nustatyta apie 40 korona-atvejų. Sienas anksčiau yra uždariusios Lenkija, Lietuva, Latvija, tai padarė ir dar viena Baltijos šalis, Estija.

ATNAUJINTA

Kaip Alytausgidas.lt nauienų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybė, kur įkurti mobilųjį koronaviruso (COVID-19) tyrimai punktą Dzūkijos sostinėje, miesto vadovai jau sprendžia.

PAPILDYTA

Mobilusis punktas Alytuje bus įkurtas Pramonės gatvės pradžioje, prie Alytaus kultūros centro (AKC), automobilių stovėjimo aikštelėje. Ši vieta, pasak miesto Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės,  parinkta vadovaujantis SAM patvirtintu tepinėlių iš paciento nosiaryklės ir ryklės paėmimo mobiliuose punktuose COVID-19 ligos laboratoriniams tyrimams organizavimo tvarkos aprašu. Sąraše urodoma, kad aplink mobiliojo punkto vietą neturi būti gyvenamųjų namų, turgaus, parduotuvių, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, autobusų stotelių ir kt. masinių žmonių susibūrimo vietų. Parinktos teritorijos dydis turi būti toks, kad patogiai, nesutrikdant automobilių eismo, galėtų privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 30 automobilių. Teritorija turi būti tokia, kad prireikus patogiai galėtų privažiuoti ir išvažiuoti GMP automobilis. Iš Alytaus poliklinikos medikų, kurie dirbs šiame punkte, komanda. Tokių komandų bus trys. Kiekvienoje jų dirbs po tris medikus.  Viena komanda dirbs po 4 valandas per dieną. Mobilusis punktas veiks 7 dienas per savaitę nuo 8 iki 20 val. Artimiausiu metu iš SAM turėtų būti gauti tyrimams reikalingi reagentai. Tikimasi, kad prie Alytaus kultūros centro įsikursiantis mobilusis  punktas, kuriame bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso, pradės veikti jau šį trečiadienį.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt