17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
VideoreportažaiAktualijos
2020 Kovo 14d.
1

Kokia situacija Lietuvos ir Lenkijos pasienyje? (VIDEOĮRAŠAS. NUOTRAUKOS. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Situacija Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, kokia ji?

Kokia padėtis, kai su Europos sąjungos (ES) pradžia atsivėrę sienos, taip, laikinai, bet užsidarys, o bene pagrindinė šios sąjungos vertybė – laisvas asmens judėjimas – valstybių sienų netrukdomas žmonių keliavimas sustos?

ATNAUJINTA

Pasak Lenkijos teritorijoje arčiausiai Lietuvos esančios parduotuvės darbuotojo, lietuviai nebuvo aktyvūs paskutinių valandų prieš sienos uždarymą keleiviai. Jie maisto prekėmis ir gėrimais pasirūpino iš anksto, ne vėliau šeštadienio pietų. Rytą eilė prie patikros punktų judėjo greičiau, pavakarę buvo lėtesnė.

Paskutinėmis valandomis prieš sienos uždarymą pro sieną vairavo ne tik lietuviai, tačiau ir baltarusiai, lenkai, latviai, austrai, vokiečiai. Iki Lietuvos ir Lenkijos sienos prie Lazdijų uždarymo spėjo kirsti ir keleiviniai autobusai su keleviais, kurie dėl savo sveikatos nesiskundė, pasienyje tikrinami nebuvo.

Siekiant suvaldyti galimą COVID-19 viruso grėsmę Lietuva nuo šeštadienio (kovo 14 d.) 18 val. įvedė laikiną (10-ies dienų) kontrolę prie vidinių ES sienų.

Siena prie Lazdijų uždaryta, vykti į Lenkiją laikinai bus galima bus tik per Kalvarijos sienos kontrolės punktą.

Į Lietuvą draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus leidimus dirbti turinčius.

Laikinai sienas saugoti ėmėsi ir apie tai pranešė 4-ios Šengeno zonos valstybės narės: Lenkija prie sienos su Čekija, Vokietija, Lietuva ir Slovakija, Čekija prie sienos su Austrija ir Vokietija, Austrija prie sienos su Italija bei Vengrija prie sienos su Slovėnija ir Austrija.

Alytausgidas.lt tiesioginės videotransliacijos iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio įrašas:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
Keliautoja2020-03-15
Ačiū už info
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje