11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
VerslasAktualijos
2020 Kovo 13d.
5

Paštas dar dirba, bet imasi priemonių (ATNAUJINTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Atsižvelgdamas į šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją, Lietuvos paštas informuoja, kad šiuo metu visos pašto paslaugos teikiamos įprastai. Neatmetama galimybė, kad greitu metu gali būti veiklos pasikeitimų.

Korespondencijos siuntos, siuntiniai, leidiniai, prenumerata, pensijos bei išmokos gyventojams dar pristatomi, darbuotojams yra skirtos rankų higienos ir saugos priemonės.

Paštas praneša, kad rengiasi galimiems karantinuotų gyventojų aptarnavimo scenarijams, pirmiausiai galvodamas apie saugų paslaugų teikimą.

Kritiniais atvejais, jeigu klientai bus izoliuoti namuose, paštas prašo gyventojų paštininkų neįsileisti į vidų ir apie savo situaciją informuoti iš už uždarų durų, tokiu būdu nesukeliant pavojaus užsikrėsti.

Klientų karantino atvejais jie bus informuojami apie registruotų siuntų nepristatymą paliekant pranešimo lapelius pašto dėžutėse. Pensijų ir pašalpų pristatymas taip pat vyks įvedant saugumo instrukcijas ir rekomendacijas, siekiant sumažinti tiesioginio kontakto galimybę su rizikos grupei priklausančiais asmenimis.

COVID-19 plitimas pasaulyje daro įtaką tarptautinio pašto veiklai. Šios dienos duomenimis, Lietuvos paštas siunčia siuntas į visas šalis, išskyrus Mongoliją. Dėl pašto logistikos sutrikimų galimas pašto siuntų vėlavimas į Kiniją, Italiją ir Jungtines Amerikos Valstijas.

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kol kas nėra įrodymų, kad virusas gali būti perduodamas per ilgą nuotolį siunčiamas siuntas.

Apie galimus paslaugų teikimo pokyčius Lietuvos paštas ketina operatyviai informuoti.

ATAUJINTA

Siekdamas riboti kontaktą tarp savo darbuotojų ir gyventojų, nuo kovo 16 d. iki 30 d. Lietuvos paštas taikys tam tikrus veiklos apribojimus.
 
PAŠTO SKYRIAI
 
Mažinama paslaugų apimtis, t. y., klientams bus teikiamos tik šios būtinosios paslaugos:
  • universaliosios pašto paslaugos, t. y. siuntų ir laiškų priėmimas bei išdavimas;
  • išmokamos pensijos bei pašalpos;
  • priimamos piniginės įmokos bei atliekamos piniginės perlaidos;
  • priimama spaudos prenumerata (siekiant užtikrinti informacijos prieinamumą gyventojams).
Ribojamas klientų skaičius skyriuje, t. y., vienu metu skyriuje galės būti tiek žmonių, kiek yra klientų aptarnavimo vietų.
Laikinai paslaugos nebus teikiamos „PayPost“ skyriuose, tačiau būtinąsias paslaugas bus galima gauti pašto skyriuose.
Bus prekiaujama tik pakavimo priemonėmis ir pašto ženklais.
 
LAIŠKININKŲ TEIKIAMOS PAŠTO PASLAUGOS
 
Klientams tiesiogiai (į rankas) bus pristatomos tik pensijos, pašalpos ir procesiniai dokumentai, juos įteikiant „iki slenksčio“, t. y., pašto darbuotojai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje.
Registruoti laiškai, prenumerata bei siuntos, telpantys į pašto dėžutę, bus įmetami į pašto dėžutę.
Į pašto dėžutę netelpančios siuntos, klientams į namus nebus pristatomos, bet išduodamos pašto skyriuje arba, esant galimybei, pristatomos į siuntų savitarnos terminalus, apie tai informuojant klientus SMS žinute arba pranešimu.
 
KURJERIAI
 
Kurjerinės siuntos pristatomos tik „iki slenksčio“, t. y., kurjeriai neaptarnaus klientų jų gyvenamųjų patalpų viduje.
 
Taip pat Lietuvos paštas darbuotojų vardu prašo visų šalies gyventojų:
  • Jokiu būdu neatidaryti durų pašto darbuotojams, jei namie yra saviizoliacijoje esančių gyventojų.

Komentarai

5
Komentuoti
buvęs2020-03-16
savo laiku buvusi pašto valdžia įdėjo nemažai pastangų ir lėšų, kad šalia centrinės salės būtų įrengta kita klientų aptarnavimo salė. Dabartinė valdžia šią salę ar pardavė ar išnuomavo, nes jiems rūpi tik pelnas, o ne klientai, todėl dabar reikia stovėti eilėse
Tadas2020-03-15
Pay postams išdavė 23 procentų skysti kuris nepadės apsisaugoti
k2020-03-14
visa laika tas pastas pilnas zmoniu
Jonas2020-03-14
Paskutinė likusi tarybinė citadelė. Centrinis pastatas kokia ≥3000 m2, bet klijentai aptarnaujami 50m2 patalpoje,kurioje įrengtos 5 darbo vietos siuntas išduodančioms ir priimančios darbuotojams, o klijentai dažniausiai laukia eilėje lauke. Požiūris į darbuotojus ir klijentus apgailėtinas
o dėl ko 2020-03-14
susimušė du pašto darbuotojai????
traffix.lt