6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Laisvalaikis ir kultūraAktualijos
2020 Kovo 13d.
0

„Kino pavasaris“ įvyks namų ekranuose

title

Vyriausybei dėl koronaviruso plitimo grėsmės laikinai uždraudus masinius renginius, kovo 19 dieną turėjusiam įvykti atidarymui besiruošę festivalio „Kino pavasaris“ organizatoriai surengė specialią tiesioginę konferenciją, kurios metu buvo patvirtinta, kad festivalis vyks, kaip žadėta, kovo 19–balandžio 2 dienomis, tačiau kitu formatu.

Visos Lietuvos žiūrovai filmais mėgautis galės namų kino platformose ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje.

Šių metų „Kino pavasario“ tema „Ateitys“ atsiskleidė netikėta kryptimi: žiūrovai galės jame dalyvauti, tik šį kartą – virtualiojoje erdvėje.

Dvi savaites bus galima legaliai mėgautis laukiamiausiais šių metų „Kino pavasario“ filmais net keturiose platformose: naujos kartos televizijos „Telia TV“ filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“, TV3 turinio platformoje „Go3“ ir kino platformoje „Kinofondas“.

Kartu su šiais planais renginio organizatoriai derina solidžią festivalio virtualiojoje erdvėje kino programą, kurioje jau dabar – atidarymo filmas „Proksima“, „Parazitas“, „Liepsnojančios moters portretas“, „Kristaus kūnas“, „Nematomas gyvenimas“, „Gražiausi gyvenimo metai“, „Visa tiesa apie divą“, „Martinas Idenas“, lietuvių trumpametražės premjeros, visai šeimai skirtos juostos, uždarymo filmas „Matijas ir Maksimas“. Iš viso namų kino peržiūroms jau patvirtinta daugiau nei pusė pristatytų šių metų „Kino pavasario“ filmų. Šis skaičius kasdien vis augs. Programos sudarytojai aktyviai bendrauja su platintojais, kad būtų parodyti filmai namų kine.

Nebus atsisakyta ir pagrindinių festivalio konkursinių programų „Europos debiutų konkursas“ bei „Trumpas konkursas“. Dauguma konkursinių programų filmų bus rodomi namų kine, o žiuri nariai juos vertins nuotoliniu būdu. Nugalėtojams bus išsiųsti piniginiai prizai ir festivalio statulėlės.

Nebus atsisakyta ir susitikimų su užsienio kino kūrėjais. Filmų žiūrėjimo patirtis bus praplėsta organizuojant su jais virtualiuosius pokalbius. Namų kino platformose taip pat įvyks planuoti seansai turintiesiems klausos negalią, kad kuo daugiau žmonių galėtų pasimėgauti festivalio filmais.

Organizatoriai žiūrovų klausimų lauks el. paštu [email protected], norintieji atgauti pinigus už bilietus (ar abonementus) turi kreiptis į kino teatrą, kuriame juos įsigijo.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt