9 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
DzūkijaAktualijos
2020 Kovo 12d.
0

Audra šimtamečius medžius vartė Dzūkijoje (ATNAUJINTA)

title

Nors sinoptikai prognozavo, ketvirtadienį prasidėsianti nuo 20 iki 32 metrų per sekundę greičio audra sieks daugiausia vakarinius Lietuvos rajonus, ji pasiekė ir Pietų Lietuvą, Dzūkiją

Kaip praneša Lazdijų rajone esantis Veisiejų regioninis parkas, stiprūs vėjo gūsiai niokojo ir šimtamečius Veisiejų dvaro parko medžius, o tai grąsė žmonėms ir technikai.

Prognozuojama, kad audra siaus ir penktadienį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir rekomenduoja,  kaip elgtis kilus stipriam vėjui. Jam siaučiant būtina sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kt. Iš atvirų balkonų reikėtų išnešti daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos pritvirtinti. Pavojinga stovėti prie aukštų medžių, elektros linijų. Taip pat patariama nestatyti automobilių po medžiais. Prieš išvykdami išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, langines, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvažiuodami bent kelioms dienoms.

ATNAUJINTA

Elektros tinklų atstovų teigimu, paskutinį kartą tokio gūsingo vėjo, kuris vyravo šiomis dienomis, Lietuva buvo sulaukusi per uraganą „Ervinas“ (2005 m.) ir per „Anatolijų“ (1999 m.).

Kovo 12-13 d. Lietuvoje šėlo ciklono „Laura“ sukelta audra, kurios nuostoliai gali būti milijoniniai.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė