2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūraSveikataŠvietimas
2020 Kovo 12d.
8

OFICIALU: visos Alytaus ugdymo įstaigos uždaromos nuo iki kovo 27 d. (Atšaukti kultūros, pramogų, sporto, kiti renginiai, stabdoma bibiotekų, kino, teatro, muziejų veikla)

titleNuotraukų galerija

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) siūlo dėl koronaviruso (COVID-19) 2 savaitėms stabdyti ugdymo procesą.

Sprendimą dėl ugdymo proceso pertraukos šiandien svarsto Valstybės ekstremaliųjų situacijų komisija.

Numatoma, kad moksleiviai per artimiausias 2 savaites į mokyklą neitų atostogų sąskaita, o mokymo įstaigos per tą laiką pasirengtų ugdymo procesą vykdyti nuotoliniu būdu, taip mokytis abiturientai pradėtų iš karto.

Bendrojo ugdymo įstaigos, profesinės mokyklos, universitetai – juose, jeigu bus stabdomas procesas, tai panaudojant atostogų laiką. Sprendimą reiks priimti ir dėl lopšelių-darželių veiklos.

Lietuvoje diagnozuoti 3 koronaviruso atvejai.

ATNAUJINTA

Nei ministerija, nei Alytaus miesto ir rajono savivaldybė oficialių savo sprendimų dėl ugdymo proceso stabdymo dar nepranešė.

Vilniaus miesto savivaldybė 5-ioms savaitėms stabdo ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų) veiklą, uždaro viešąsias pramogų ir sporto erdves, Vilniaus universitetas veiklą stabdo 2-iems  savaitėms. Vilniuje nuo kovo 13 d. uždaromi  muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės, atšaukiami visi renginiai.

PAPILDYTA

Alytausgidas.lt dėl oficialios informacijos kreipėsi į savivaldybes.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų komisija rekomenduoja ypatingas priemones taikyti nuo kovo 13 (7 val.) iki 27 dienos, tačiau oficialių priemonių nei vyriausybė, nei savivaldybės (išskyrus Vilniaus m.) kovo 12-osios vidurdienio duomenimis dar neįvedė.

Komisija rekomendavo, minėtomis dienomis atšaukti (drausti) visus vidaus patalpose suplanuotus renginius, o lauko renginius vykdyti tik tuos, kuriuose dalyvauja ne daugiau 100 žmonių ir jie laikosi saugumo (sanitarijos) reikalavimų.

ŠMSM Vyriausybės posėdyje patvirtino savo planus ir pasiūlė, kad mokiniai per artimiausias 2 savaites į mokyklą neitų atostogų sąskaita. Jeigu koronaviruso grėsmės tema dar būtų aktuali po kovo 27-osios, mokymo įstaigos nuo dabar turės pasirengti darbui su mokiniais nuotoliniu būdu. 

Kaip mūsų portalą informavo Alytaus miesto savivaldybė, oficialius sprendimus, susijusius su koronviruso grėsme, pristatys šiandien, specialiai rengiamoje konferencijoje.

„Nuo rytojaus 2 savaitėms uždaromos visos ugdymo įstaigos darželiai, mokyklos, kolegija. Atšaukiami visi kultūros, pramogų, sporto, laisvalaikio ir kiti renginiai, stabdoma kino teatro, teatro, muziejų, sporto klubų veikla“, - paskelbė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Šis sprendimas merui nepadės greičiau įveikti sau išsikeltą išsūkį ir perskaityti 100-ą naujų knygų, mat iki kovos 27-osios kelias savaites nedirbs ir bibliotekos.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

8
Komentuoti
. 2020-03-13
Kolegija neuzdaroma todėl ne visos mokslo įstaigos...
Vava2020-03-13
nu sedziu balkone, is jo matosi dvi mokyklos putinuose ... ir matau kad jos neuzdarytos, zmones dirba, atvaziuoja isvaziuoja automobiliai ... matyt 'uzdarytos' reiskia visai ka kita arba dirba tie kuriems korona nepavojinga :D vienžo
ALGIS2020-03-12
o kur dezinfekcines priemones prekybos tinkluose gal kapeiku pritruko
Karantinas2020-03-12
Jei karantinas - tai mokyklos turi būti užrakinamos, nes didžioji dalis mokytojų ir kitų mokyklų darbuotojų vyresnio amžiaus. Todėl privaloma saugoti ne tik vaikus, bet ir darbuotojus
FUFAS2020-03-12
tai cia tik mokiniams , visi kiti (adminstracija, mokytojai, personalas) dirba toliau, neuždrausit
??2020-03-12
Tai čia tik pasiūlė ar ir uždarė?? nuo kada nuo ryt? nuo pirmadienio?
Manau2020-03-12
Galėtų uždaryti vien dėl to, kad Alytuje vienas didesnių susirigimo atvejų skaičius.
2020-03-12
Jeigu neuždarys mokymo įstaigų čia kažkokia nesąmonė bus, nes Vilniuje uždarė, o Alytuje nebus uždaryti tai čia kažkokia nesąmonė......
traffix.lt