0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
AlytusŠvietimas
2020 Kovo 12d.
3

Ministerija su savivaldybe susitarė dėl Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis  pasirašė ketinimų protokolą.

Dokumente numatomas Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos (ASJM) likvidavimas iki 2020 m. rugpjūčio 31 d. ir aptariamas tolesnės veiklos vykdymas nuo rugsėjo 1 d.

Kaip ir buvo siūloma Alytaus miesto švietimo pertvarkos plane, ASJM mokymo veiklą ketinama atiduoti Alytaus profesinio rengimo centrui (APRC), o kitas veiklas perkelti į Likiškėlių progimnazijos nenaudojamą pastato dalį.

Ministerija ir savivaldybė susitarė, kad ASJM mokomoji veikla ne tik bus perduota APRC, tačiau pastarajam iki 2020 m. gruodžio 31 d. turi būti skirtas ir biudžetinis finansavimas iš Alytaus miesto savivaldybės, kaip tai buvo daroma ir ASJM išlaikant iki šiol.

Alytaus profesinio rengimo centras iš likviduojamos Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos perimtų suaugusiųjų pradinio ugdymo, pagrindinio ugdymo programą, vykdomą jaunimo klasėse, suaugusiųjų pagrindinio ugdymo, suaugusiųjų vidurinio ugdymo programas, taip pat Ulonų gatvėje veikiančių Alytaus pataisos namų skyriaus vykdomą nuteistųjų (įkalintų asmenų) suaugusiųjų pradinio ugdymo, suaugusiųjų pagrindinio ugdymo, suaugusiųjų vidurinio ugdymo programas, modulinį mokymą bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas.
 
Likiškėlių progimnazijai ASJM perduotų neformalųjį suaugusiųjų švietimą (išskyrus nuteistųjų suaugusiųjų asmenų) su visa projektine veikla bei neformalųjį vaikų švietimą, vykdomą Saugaus eismo klasėje ir Rusų šeštadieninėje mokykloje.

Kas bus daroma su Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos dabar naudojamu pastatu Miklusėnų g. 36 bei šalia esančia šiuolaikine sporto sale Putinuose, ministerijos ir savivaldybės protokole neaptariama.

ATNAUJINTA

ASJM yra viena iš 4 Lietuvoje veikiančių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų, kurias atnaujintame profesinių mokymo įstaigų tinklo pertvarkos plane numatoma integruoti į profesinio mokymo įstaigas, tokiu būdu siekiant geresnės profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo dermės. Kaip teigia ministerija, besimokantiems profesinėse mokyklose įsteigtuose suaugusiųjų ir jaunimo skyriuose bus sudarytos galimybės ne tik įgyti vidurinį išsilavinimą, tačiau ir rinkoje paklausią profesiją.

„Mūsų tikslas – kiekvienam mokiniui sudaryti kuo geresnes tiek bendrojo ugdymo, tiek profesinio mokymo galimybes efektyviausiai panaudojant esamus išteklius. Tad džiaugiamės, kad Alytaus miesto savivaldybė aktyviai bendradarbiauja kuriant regiono poreikius geriausiai atitinkančius sprendimus“, – sakė ministras A. Monkevičius.
 
Kaip pabrėžė Alytaus miesto meras N. Cesiulis, Alytui, kaip pramonės miestui, labai svarbu turėti ir išlaikyti mieste gerai parengtus specialistus, o bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo pastangų telkimas padės tam užtikrinti tinkamas sąlygas.
 

Fotogalerija

  • Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius bei Alytaus miesto meras N. Cesiulis pasirašė ketinimų protokolą dėl Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos funkcijų perdavimo

Komentarai

3
Komentuoti
senux2020-03-13
Seniai reikėjo suaugusių mokymą integruot su profesiniu rengimu.
studentui2020-03-12
is esmes nieks ir nesikeicia
studentas2020-03-12
tai dabar Aprc vadinsis Gudruciu institutas
traffix.lt