11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
AktualijosSveikata
2020 Kovo 15d.
0

Koronavirusuotiems Alytuje bus skirta priėmimo-skubios pagalbos patalpa (PAPILDYTA. ATNAUJINTA)

titleEsant ligos atvejui Alytuje, koronovirusinė patalpa ligoninėje atsirastų atitvėrus skubiosios pagalbos laukiamojo fojė, užrakinus jo pagrindinius ir kitus įėjimus, o minėta erdvė būtų paversta medicinine korona-infekcine palata, tuo tarpu besikreipantieji skubiosios pagalbos į skyrių būtų įleidžiami per atsarginį įėjimą iš greitosios pagalbos automobiliams įvažiuoti skirto angaro pusėsAlytausgidas.lt nuotr.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (VESOC) sprendimu, reaguojant į koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės turėjo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis.

Apie jas nei savivaldybės, nei ligoninės atstovai viešos informacijos nepristatė, o paklausti, atsakė, kad tokių patalpų Alytaus mieste nebus, esą visi, kuriems įtariamas koronavirusas, gabenami į medicinos įstaigas Vilniuje. 

VESOC operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, turint galvoje didelį naujojo koronaviruso užkrečiamumą, turėti savivaldybėse izoliavimo patalpas yra būtinybė, o kiekviena šalies savivaldybė turi būti pasirengusi 24/7 pasirūpinti savo žmonėmis, jei kiltų būtinybė skubiai izoliuoti galimai užsikrėtusįjį šia pavojinga infekcija ir taip apsaugoti kitus šeimos bei visuomenės narius.

Nors viešai dar nepatvirtinta, Alytausgidas.lt žiniomis, patalpa, skirta ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat žmonėms, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju (jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių) būtų pritaikyta iš Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus.

Kaip sakė budintys medikai, esant ligos atvejui Alytuje, koronovirusinė patalpa S. Kudirkos ligoninėje atsirastų atitvėrus priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus laukiamojo fojė, užrakinus jo pagrindinius ir kitus įėjimus, o minėta erdvė būtų paversta medicinine korona-infekcine palata, tuo tarpu besikreipantieji skubiosios pagalbos į skyrių būtų įleidžiami per atsarginį įėjimą iš greitosios pagalbos automobiliams įvažiuoti skirto angaro pusės.

PAPILDYTA

Kaip paskelbė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys, karantinavimo vieta Alytuje kol kas yra numatyta viena: miesto stadiono viešbutyje (Birutės g. 5).

ATNAUJINTA

Kaip informavo  ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas anesteziologas reanimatologas Dmitrij Kačiurin, keičiasi pacientų priėmimo tvarka Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje dėl koronaviruso COVID-19 plitimo ir prevencijos.

Nuo kovo 16 d. (pirmadienio) atšaukiamos visos ambulatorinės konsultacijos ir paslaugos ligoninės konsultacijų poliklinikoje, diagnostikos skyriuje, dienos chirurgijos centre, radiologijos skyriuje bei ambulatorinės reabilitacijos poskyryje.

S. Kudirkos ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje bus teikiama tik būtinoji pagalba.

D. Kačiurin patikslino, kad pasikeitus planinių konsultacijų teikimo tvarkai, jai sugrįžus po karantino, pacientai bus informuoti.

Jei įtariate, kad galėjote užsikrėsti koronavirusu, nedelsdami skambinkite 112.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt