1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusŠvietimas
2020 Kovo 9d.
1

Pasirašė sutartį su M. Romerio universitetu

title

Įgyti magistro išsilavinimą Alytuje tampa realybe. Alytaus miesto savivaldybė pirmadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Mykolo Romerio universitetu (MRU).

„Prieš pusantrų metų iškėlėme tikslą, kad Alytus būtų universitetinis miestas. Turime puikią aukštąją mokyklą, tačiau matome, kad vis dėlto baigę kolegiją dalis studentų išvyksta studijuoti kažkur kitur. Kolegija jau labai daug metų bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu ir čia jau dvidešimt kelios laidos išleistos. Aš pamenu – kai galėjau dirbti ir studijuoti savo mieste, man nereikėjo niekur važiuoti, tai buvo patrauklu. Mes jautėme, kad ir čia galime gauti išsilavinimą. Dabartinis mobilumas, judumas, technologijos ir internetas sukuria galimybę studentui niekur neišvykus iš regiono būtent savo mieste studijuoti, gauti išsilavinimą“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

„Kuomet pasakėme garsiai, jog norime, kad universitetai čia galėtų vykdyti tam tikras magistro studijas, tikrai daug kas juokėsi, sakė, kad tai neįmanoma, bet visai neseniai pasirašėme pirmą sutartį, šiandien jau antrąją. Pasirodo – jeigu svajoji drąsiai, svajonės tampa realybe. Aišku tai pirmas etapas. Tikimės, kad šios studijos bus realios ir jaunimas galės Alytuje įgyti magistro išsilavinimą“, – teigia meras.

„Mums, kaip Mykolo Romerio universiteto bendruomenei, yra didžiulė garbė pasirašyti šią sutartį. Prieš ketverius metus kartu atidarėme Ekonomikos ir verslo akademiją, pradėjome dirbti su moksleiviais, ugdyti ekonomikos, finansų, verslo, verslumo sričių įgūdžius. Tai naujas mūsų bendradarbiavimo puslapis. Esame stiprus Lietuvos socialinių mokslų universitetas. Mūsų pagrindinės profilio sritys – teisė, viešasis saugumas vadyba, turime stiprius pedagogikos, ekonomikos, edukologijos, komunikacijos branduolius. Aš tikiuosi ir tikiu, kad mes atrasime bendradarbiavimo poreikį“, –  teigė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.

„Svajonė pradeda pildytis, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė. – Tai tik  pirmas žingsnelis. Šiandien girdime, kad universitetas ateityje siūlys ir daugiau galimybių. Džiaugiuosi, kad jos nutinka ir atsitinka būtent mūsų mylimame Alytuje. Kuomet miestas taps universitetiniu, jo perspektyvos bus gerokai didesnės“.

Pavasarį bus sukurta platforma „Studijuok Alytuje“ – ji kvies studentus studijuoti Alytaus kolegijoje, o paskui tęsti studijas universitetuose.
„Mūsų komanda neįsivaizduoja miesto vystymosi be aukštojo mokslo, nes miestas ne tik pastatai ar žemės sklypai, ribos, bet miestas yra išsilavinę žmonės, kurie čia gali kurti, investuoti, kurti verslą. Kuo daugiau išsilavinusių miesto žmonių, tuo miestas turi didesnę ateitį“, – teigia N. Cesiulis.

Viena iš svarbių MRU veikos sričių yra prisidėjimas prie regionų plėtros. „Šiandieninėmis technologijomis nuotolinių studijų plėtra tampa realybe. Visiškai nesvarbu, kur yra studentas, ypač magistrantūros studijų, matome galimybes organizuoti studijas lanksčiomis sąlygomis.  Be magistro studijų aš matau bendradarbiavimo galimybes viso gyvenimo mokymuose, nes tai yra ateities kryptis“, – kalbėjo rektorė.

M. Romerio universitetas Alytui pirmiausia siūlys socialinių mokslų programas – sveikatos politikos ir vadybos programą, viešojo valdymo magistrantūros studijas.

Bendradarbiavimo sutartis jau pasirašyta ir su Vytauto Didžiojo univertiteto (VDU) Žemės ūkio akademija.


Komentarai

1
Komentuoti
Su Kovo 11 - aja ! Su Laisves ir Nepriklausomybes svente !2020-03-11
Su Kovo 11 - aja ! Su Laisves ir Nepriklausomybes svente ! Date: 2020-03-11, tr, 10:01
Subject: Su Kovo 11 - aja ! Su Laisves ir Nepriklausomybes svente !
To:


30 nepriklausomybes metiniu proga Alytaus vagis Nr. 1 su savo gaujiniais ACIB RAVEIKINAIS organizuotai panaikino Kovo 11 - osios gatve ir isidalino pinigus ! SU ŠVENTE GERBIAMI ALYTIŠKIAI ! DŽIAUKIMĖS LAISVE IR LEISKIME TOLIAU SIAUTĖTI ALYTAUS VAGIUI NR. 1 SU SAVO ACIB, RAVAIKINO BANDA.
traffix.lt