6 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
AktualijosPolitika
2020 Kovo 9d.
0

Departamento direktorius bus atleidžiamas

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

LR aplinkos ministerija jai priklausančio Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktorių Vaidą Laukį atleidžia iš pareigų ir vietoje jų siūlo eiti kitas. Ministras Kęstutis Mažeika V. Laukiui trauktis siūlė anksčiau, savo noru, tačiau šis to nepadarė ir buvo vertinamas iki kovo mėnesio, kol sulaukė patvirtinimo apie atleidimą iš vadovo posto (perkėlimą į kitas pareigas).

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo išvadas po Alytaus „Ekologistikos“ ir kitų ekologinių nelaimių Lietuvoje atlikę ir pateikę audito ataskaitos rengėjai, bus užtikrinta, kad sudarant 2020 metų AAD ūkio subjektų patikrinimų planą tikrintinus ūkio subjektus atrinktų ne jų kontrolę vykdantys padaliniai.

Departamento audito ataskaitoje ir rekomendacijose taip pat numatyta, kad trūkstamomis funkcijomis bus papildyti korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus nuostatai bei skyriaus darbuotojų pareigybių aprašymai.

Siekiant išvengti galimos aplinkosaugininkų korupcijos bus parengtos asmenų konsultavimo AAD taisyklės, kuriose nustatyta konsultacijų rengimo, teikimo, sudarymo ir skelbimo tvarka.

Ketinama papildyti ūkio subjektų veiklos planinių ir neplaninių patikrinimų vykdant aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę taisyklių nuostatas, kad patikrinimo metu užpildytas konkrečios ūkinės veiklos srities kontrolinis klausimynas yra privalomas patikrinimo akto priedas ir apie tai nurodoma patikrinimo akte, t. y. klausimyne užfiksuota informacija yra traktuojama kaip patikrinimo akto dalis ir nėra pakartotinai į jį perrašoma.

Bus papildyta ir kvalifikacijos tobulinimo tvarka, joje numatant kasmet atliekamą kvalifikacijos tobulinimo efektyvumo analizę. Turės būti atnaujintas ir patikslintas atostogų, papildomų poilsio dienų ir kitų lengvatų suteikimo tvarkos aprašas, atsisakant vertės nekuriančių veiksmų bei nurodant asmenis, atsakingus už atostogų, papildomų poilsio dienų ir kitų lengvatų suteikimą vietoje įstaigos direktoriaus.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt