1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Kovo 8d.
0

Lietuvos kultūros sostinės: Trakus keis Neringa, šią – Alytaus miestas (PAPILDYTA. BIUDŽETAI)

title2020 m. Lietuvos kultūros sostinės užrašas įvažiuojant į TrakusAlytausgidas.lt nuotr.

2022 metais Alytaus miestas pirmą kartą savo istorijoje taps Lietuvos kultūros sostine, vyks įvairūs renginiai, įgyvendinami sumanymai, kuriuos vienys idėja „Kuriantys tiltus“. Ar bus sukurta tai, kas Dzūkijos sostinėje išliks ir po to, kol kad nežinoma.

Tais pačiais 2022-aisiais Kaunas bus Europos kultūros sostine. Tokia 2009-aisiais buvo virtęs Vilnius ir netgi turi išsaugojęs palikimą, kai kam liūdnai, kai kam linksmai, bet išgarsėjusį „vamzdį“.

Šiemet, 2020-aisiais, Lietuvos kultūrine sostine tapo Trakai. Juos jau išskiria veidrodinis už miesto žiede. 2019 m. šalies kultūros sostine buvo Rokiškis su programa „Kultūros vingiai – nuo Nemunėlio iki Nemuno“, o 2018 m. – Marijampolė, kultūros virusą „Laikas keičiasi ir keičia“ su atkurtosios Lietuvos 100-mečiu tąsyk užkūrusi net cukraus fabrike. 2017 m. kultūros sostinė buvo Klaipėda su jos išskirtiniu meniu „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas.

2016 m. Lietuvos kultūros sostine buvo Telšiai, 2015 m. – Žagarė (Joniškio r.), 2014 m. – Panevėžys, 2013 m. – Palanga, 2012 m. – Anykščiai, 2011 m. – Šilutė, o 2010 m. – Ramygala (Panevėžio r.).

Kuo ypatingi šiemet bus Trakai? Jie, kaip istoriškai daugiakultūris miestas, prisistato kultūros ratilų, idėja – vandens ratilai skelbia naujienas iš praeities, dabarties ir skelbia žinią ateičiai, o viduryje pulsuoja širdies kardiogramą primenantis garsiosios pilies motyvas.

Lietuvos kultūros sostinės programos „Trakai: įtraukiantys ir skleidžiantys“ renginiai priartės ir prie Alytaus, kai kurie vyks Aukštadvaryje, Dusmenyse, Grendavėje, Onuškyje.

„Trakai – Lietuvos kultūros sostinė“ renginių geografija iš tiesų labai plati – įvairūs renginiai vyks Trakų, Užutrakio pilyse ir jų prieigose, Trakų kultūros rūmuose ir jų padaliniuose – Aukštadvaryje, Bijūnuose, Dusmenyse, Grendavėje, Onuškyje, Senuosiuose Trakuose, Paluknyje ir Tiltuose. Keletas renginių pasieks ir Vilnių: Vilniaus dailės akademijoje vyks tarptautinė plakatų bienalė, o Lietuvos rusų dramos teatre bus rodomi „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė“ programos spektakliai.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/renginiai/siemet-lietuvos-kulturos-sostine-paskelbti-trakai-kokia-programa-jie-paruose-29-1285754?copied

Iš Trakų Lietuvos kultūros sostinės karūną 2021 m. perims Neringa (programa „Kultūros sala – Neringa“), ją 2022-iaisis mėgins pasipuošti Alytus, būsimąją savo programą „Kuriantys tiltus“ vis dar kuriantis.

Be Europos ir Lietuvos kultūros sostinių titulų, Lietuvos miestai ir miesteliai dalinasi ir mažųjų miestelių metais, šiemet jie priklauso ir Simnui, o 2017 metais vyko Punioje.

PAPILDYTA

2020 m. Lietuvos kultūros sostinės projektui Trakų rajono savivaldybė ateikėjo 200 tūkst. eurų.

2019 m. šalies kultūros sostinės veikloms Rokiškio r. savivaldybė tiesiogiai skyrė 58 tūkst. Eur.

2018 m. Marijampolės savivaldybė Lietuvos kultūros sostinės programai numatė 320 tūkst. Eur.

2017 m. Klaipėdos miesto savivaldybė kultūros sostinės metams nepagailėjo 490 tūkst. Eur.

LR kultūros ministerija nuo 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostines kasmet rėmė po 57 tūkst. 924 Eur.

Nuo 2020 m. ministerija šalies kultūros sostinėms Trakams, Neringai ir Alytui pamečiui skirs sumas iki 100 tūkst. Eur. 

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt