0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Alytaus rajonas
2020 Kovo 5d.
1

Ko trūksta, kad priklausomybių ligomis sergantys žmonės gautų reikalingą pagalbą?

titleApskritojo stalo diskusiją vedė psichoterapeutas psichologas A. Kaluginas

Alytaus rajono savivaldybė ne vienerius metus ieško papildomų pagalbos priemonių priklausomybių ligomis sergantiems asmenims.

Aštuntus metus vykdomos Priklausomybių mažinimo programos priemonėmis sveikimo kelyje yra ne viena dešimtis rajono gyventojų.

Siekdama sukurti dar palankesnes sąlygas ir galimybes gauti pagalbą priklausomiems asmenims, savivaldybė drauge su dar 15 partnerių pradėjo vykdyti projektą „Priklausomybės ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo kokybės prieinamumo gerinimas“. Savivaldybėje vyko projekto veiklų, situacijos, galimybių ir krypčių pristatymo bei aptarimo apskritojo stalo diskusija, kurią vedė psichoterapeutas psichologas Andrius Kaluginas.

Sausio mėnesį prasidėjusį projektą pristatė savivaldybės vicemerė Dalia Kitavičienė.  „Mūsų savivaldybė turi patirties ir įžvalgų, bet reikia pripažinti, kad tiek Alytaus rajone, tiek ir kitose savivaldybėse sergantys priklausomybės ligomis vis dar susiduria su pagalbos priemonių, informacijos trūkumu, darbuotojai, dirbantys su tokiais žmonėmis ir jų šeimomis, vis dar akcentuoja žinių ir praktinių įgūdžių trūkumą, intervizijų bei supervizijų poreikį. Projektas pabandys rasti atsakymus į klausimus, ko vis dar pritrūkstama, kad priklausomybių ligomis sergantys žmonės gautų reikalingą pagalbą bei dalį tų spragų užpildyti“, – sakė vicemerė.

Diskusijoje dalyvavusiems socialinėje ir sveikatos apsaugos srityje dirbantiems specialistams, kitų institucijų atstovams buvo pristatytos projekte numatytos veiklos. Projekto vykdymo metu bus atlikti kokybiniai  situacijos vertinimo tyrimai, diegiamas bandomasis modelis, siekiama, kad pagalba žmonėms būtų prieinamesnė, vyks tarptautinės konferencijos, ilgalaikiai ir trumpalaikiai mokymai, specialistams, dirbantiems su tikslinės grupės asmenims, priemonių įgyvendinimą koordinuos integruotos sistemos diegimo koordinatorius.

Apskritojo stalo diskusiją vedė psichologas A. Kaluginas. Jis pažymėjo, kad  diskusijoje dalyvaujantys žmonės yra tie, kurie realiai dirba su priklausomybių turinčiais žmonėmis, susiduria su realiomis situacijomis, siūlo jiems pagalbą, todėl jų įžvalgos turi būti labai svarios ir išgirstos.
Diskusijoje daug kartų buvo pabrėžta bendrystės ir bendradarbiavimo svarba, ypač tarp socialines ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, akcentuotas integruotas, suderintas vaiko teises ginančių organizacijų vaidmuo sudėtingų atvejų vadyboje.

Dalyviai dalijosi darbo patirtimi su priklausomybę alkoholiui turinčiais žmonėmis, džiaugėsi pavykusiais atvejais, aptarė sudėtingus pavyzdžius.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

1
Komentuoti
Nesvarbu2020-03-05
Ko nieko, nesprendžiat apie didžiausią bėdą jau visoje LIETUVOJE -NARKOMANIJA- ir pagalba sergantiems-jokios
traffix.lt