11 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
SportasRankinis
2020 Kovo 3d.
4

Lietuvoje pasižymėję „Varsos“ rankininkai Alytui sieks atstovauti ir Baltijos lygoje

titleVarsiečių klubo vadovas ir pagrindinis treneris E. PetkevičiusZenono Šilinsko nuotr.

„Aš beveik esu tikras, kad Alytaus „Varsos“ klubo komanda dalyvaus Baltijos rankinio lygoje“, - vieną iš Dzūkijos sostinės sporto galimybių pristatė Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas, tai pavadinęs žingsniu į priekį.

Kad „Varsa-Stronglasas“ turi planų prisijungti prie Baltijos lygos, patvirtino ir klubo vadovas bei pagrindinis treneris Egidijus Petkevičius, tiesa, iškart įvardijęs sąlygą – trūkstamus finansus.

Startą Baltijos rankinio lygoje alytiškiai planavo anksčiau, kai pirmąkart, dar 2011 m., tapo Lietuvos rankinio lygos prizininkais, tačiau tam tuomet nebuvo lėšų, mat turimos buvo paaukotos debiutui Europos rankinio federacijos iššūkio taurės turnyre.

Alytiškių startas Baltijos lygoje buvo planuojamas toliau, apie tai ne kartą kalbėjo tuometis klubo vadovas Eugenijus Vichrovas, o po to – ir į didžiąsias pergales Lietuvoje varsiečius atvedęs Jonas Jonuška.

Per pastaruosius 9-erius metus Lietuvoje „Varsos“ klubo komandos iškovojo 8-is trofėjus. Praėjusiame sezone buvo laimėta per minėtą laikotarpį jau trečia bronza, taip pat jau trissyk laimėtas sidabras, po kartą – auksas ir supertaurė, tad naujas turnyras galėtų motyvuoti sportininkus siekti naujų aukštumų ir jau už Lietuvos ribų, ką ir siūlo Baltijos lyga. Pastarosios lygis mūsų regione yra bene aukščiausias, o tai patvirtina ir Vilniaus „Šviesos“, šiame Baltijos lygos sezone pirmaujančios B pogrupyje, triumfas Alytuje vykusiame LRF taurės turnyro finale bei lyderiavimas aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje.

„Varsa-Stronglasas“ idėją dėl Baltijos lygos 2020 m. vėl svarsto kaip aktualią, tačiau kaip ir nepigią. Kadangi Baltijos lygoje dalyvauja ne tik Lietuvos, tačiau ir Latvijos, Estijos, Suomijos, o svečių teisėmis – ir Baltarusijos, Ukrainos komandos, vien kelionės į varžybas, ypatingai užsienyje, sudaro daug papildomų išlaidų. Pasak E. Petkevičiaus, tam, kad alytiškiai žengtų naują, baltiškąjį etapą, vienam sezonui papildomai reiktų nemažiau 20-ies tūkstančių eurų.

Baltijos rankinio lygos taurę trejus pastaruosius metus iš eilės yra laimėjęs iš Alytaus kilęs treneris Gintaras Savukynas, 2017, 2018 ir 2019 m. tai padaręs su Ryhimekio (Suomija) „Cocks“ komanda, kurią jis treniravo iki 2020 m. vasario mėnesio pabaigos.

Baltijos lygoje rungtyniauja, praėjusiame sezone ją laimėjo „Alytaus prekybos-Paramos“ tinklininkės. Tarptautiniu lygiu miestui anksčiau yra atstovavęs ir krepšinis, o „Alitos“ komanda kartą buvo laimėjusi Šiaurės Europos krepšinio lygos NEBL iššūkio taurę.


Komentarai

4
Komentuoti
Nu2020-03-04
Kalbama apie LRL HC VILNIUS.
Gertas2020-03-04
Už savivaldybės lėšas aš irgi norėčiau visur dalyvauti.
nanu2020-03-04
jei nezinot apie HC Vilniaus tai jie nedalyvauja Baltijos lygoje o dalyvauja Vilniaus Sviesa ,kuri gauna is Vilniaus savivaldybes zenklia parama.Taigi jusu zinios vertos apvalaus nulio Sekmes toliau pliurpiant bet ka.Slykstu…..
Nu2020-03-04
Nesuprantu iš miesto gaudavo 60_70 tūkst. eur ir dar trūksta lėšų išvykos nėra tolimos, teisėjavimo mokesčio nėra žaidėjų neperdaugiausia ir dar lėšų, keista kiek žinau tai HC Vilnius išvis iš Vilniaus savivaldybės negauna nieko o komanda gera.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė