23 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Sveikata
2020 Kovo 2d.
2

Alytaus ligoninėje įsikurs geriatrijos skyrius

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės planuose – Geriatrijos skyriaus steigimas ir medicininės bei kitos šiam skyriui reikalingos įrangos pirkimai. Šiuos darbus ligoninė planuoja atlikti Geriatrijos sveikatos priežiūros paslaugų plėtros ir prieinamumo gerinimo projekto lėšomis. Jos šiai medicinos įstaigai skirtos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Bendra projektui įgyvendinti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto skirta suma siekia 1 mln. 503 tūkst. 73 Eur.

Pasak Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus Artūro Vasiliausko, geriatrijos sveikatos priežiūros paslaugų plėtra ir prieinamumo didinimas ligoninėje yra būtinas siekiant sudaryti prielaidas Alytaus regiono vyresnio amžiaus asmenims (daugiau kaip 60 m.) pagerinti gyvenimo kokybę. Ligoninės vadovo teigimu, patalpų, kuriose įsikurs Geriatrijos skyrius, remonto darbai turėtų prasidėti pavasarį. Maždaug tuo pačiu metu bus pradėtos ir reikiamos diagnostinės įrangos pirkimo procedūros. Planuojama, kad skyriuje bus 20 lovų.

„Geriatrijos skyriaus įsteigimas alytiškiams yra labai svarbus, kad vyresni nei 60 metų pacientai vietoje gautų dar kokybiškesnes paslaugas. Vietoje turėti tokį skyrių patogu ir artimiesiems. Džiaugiuosi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės vadovo aktyvumu. Visi siekiame, kad alytiškių medicininė priežiūra ir slauga būtų užtikrinta ir kokybiška“, – sako Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.
Lietuvoje gana sparčiai senstančiai visuomenei iškyla vis didesnis naujų – geriatrijos, t. y. vyresniems nei 60 metų žmonėms būdingų ligų ir sutrikimų gydymo bei profilaktikos, siekiant sustabdyti ankstyvą senėjimą – paslaugų poreikis. Šių paslaugų neabejotinai reikia ir Alytaus regiono gyventojams.  

Pradėjus veikti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Geriatrijos skyriui jame dirbs  profesionali medikų komanda – 2 gydytojai geriatrai, 11 bendrosios praktikos slaugytojų, 11 slaugytojų padėjėjų, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas ir socialinis darbuotojas.
Geriantrijos skyrius Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje turėtų pradėti veikti 2021 m. pabaigoje.

 


Komentarai

2
Komentuoti
Tai2020-03-03
Jau taip...eiliniams pagyvenusiems be šansų ten patekti! Suprasčiau, jei reiktų susimokėti...bet ...yra skyriuose palatos vienutės,tačiau net neįsivaizduoju kiek reikia susimokėti,kad ten paguldytų! Būtų viešai paskelbtas tas mokestis susimokėtum ir tvarka,bet ne,net žinant,kad ten atsilaisvino ir prašai,kad perkeltų,tai - NE ! Misija neįmanoma...
Birute2020-03-02
O ten tik isrinktiesiems,nes tokiu zmoniu virs 60 ir su baisom ligom juk dauguma,kaip patekt?????Manau tik isrinktiesiems gydytoju pazistamiems ir artimiesiems.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose