1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Futbolas
2020 Vasario 29d.
0

Futbolas vaikams Vilniuje arba kaip užimti atžalą laisvalaikiu

title

Gyvenantiems Vilniuje dažnai kyla rūpesčių, susijusių su pasirinkimų gausa. Restoranų, parduotuvių ar laisvalaikio pasirinkimų apstu, bet tai ne visada yra pliusas. Kartais žiūrint į eiles vitrinų, sausakmišus rajonus arba eilę reklamų galima net pavargti nuo didžiulių informacijos srautų. Ypač kada kalbame apie atžalas, rasti tinkamą veiklą jiems patiems gali būti sudėtinga, todėl tėvų ar globėjų pareiga - pastūmėti juos tinkama kryptimi. Kaip tą padaryti? Kaip padėti vaikui rasti tą veiklą, kuri jam ar jai patiks?

Kompromisas tarp jūsų ir vaiko norų

Vaikai mėgsta tai, ką mėgsta jų tėvai, bet primetinėti nevalia

Dažniausiai vaikus traukia veikla, kuri domina “autoritetus”. Didžiausi autoritetai - tėvai, broliai, sesės ar globėjai. Jeigu berniukas mato tėtį, kuris myli futbolą ir tėvas vedasi jį į varžybas - didelė tikimybė, kad pats vaikas pamils futbolą. Jeigu mergaitė su mama nuo mažens siuvasi sukneles bei dailina drabužius, nereikia stebėtis, kad mergaitė norės būti dizainere ar nuoširdžiai domėsis drabužiais.

Kad ir kaip maloniai tai skamba iš “autoritetų” pusės, tačiau tai yra labai didelė galia, kuria naudotis netinkamai - nevalia. Negalima vaiko versti eiti, jeigu jis nenori. Negalima nei tiesiai, nei per aplinkui užsiminti, kad ta veikla, kuria užsiima vaikas - prasta arba neįdomi. Turite palaikyti ir skatinti. 

Ugdykite sveiką cinizmą “mados klyksmams”

Didžiausia problema sveikam ir sėkmingam atžalos vystymuisi - nesveiki “mados klyksmai” iš aplinkos. Paauglystėje atsiranda tie dalykai, kada aplinkoje pasidaro šaunu slapukauti ir slapčia nuo tėvų vartoti alkoholį, rūkyti. Tai jaunuoliai ne daro ne dėl to, kad jiems skanu ar linksma, o dėl to, kad kažkas aplinkoje paskatina taip daryti. Negalėdami atsispirti ir jausdamiesi pažeidžiami, vaikai palūžta ir nedaro to, ko nori, o veikia tik tai, ką pasiūlo bendraamžiai. 

Tėvai ar globėjai turėtų padėti užsiauginti “storą odą” ir kiek ciniškai žiūrėti į tokią aplinkos įtaką bei visad priimti tuos sprendimus, kurie pačiam vaikui nepakenks. 

Toks sportas kaip futbolas, vaikams Vilniuje bus nuostabus laisvalaikis

Futbolas vaikams - ir sportas, ir malonumas

Sportas - viena iš geriausių pramogų visiems vaikams visur, ne tik Vilniuje. Tai vaiką lavina fiziškai, jis/ji auga stipresni, vikresni, turi gražesnį ir sveikesnį kūną. Būdami aplink kitus atletus imasi vertinti sveikatą. Tačiau tuo pat metu, tokie žaidimai kaip futbolas yra ir didžiulė pramoga, ne tik sportas.

Rasti tinkamą futbolo mokyklą yra tikrai nesunku - internete gausu skelbimų, o ir žodžiu informacija sklinda greitai. Jeigu norite, kad vaikas tobulėtų ir augtų kaip žaidėjas(-a) bei asmenybė, tai futbolas vaikams Vilniuje, pvz. Fkvilnius.lt suteiks ir žinių, kurios padės ir aikštėje, ir kasdieniame gyvenime, leis praplėsti pažinčių ratą ir pagilinti žinias apie žaidimą.

Bet koks aktyvus laisvalaikis “veža”

Žvelgiant plačiai, negalima išskirti tik futbolą, nors jis ir laikomas komandinio sporto “karaliumi”. Aktyvus laisvalaikis kiekvienam vaikui yra naudingas. Bet koks sportas ar šuns vedžiojimas, vėlesnėje paauglystėje - ėjimas į sporto klubą, žygiai su dviračiu, baseinas ar plaukiojimas - tokie dalykai suartina šeimas ir padeda vaikui rasti tai, kas jį, galbūt lydės visą likusį gyvenimą. 

Galbūt per meilę futbolui jie įsidarbins žurnalistais, rašančiais apie futbolą, dėl nuolatinių žygių dviračiais imsis gido veiklos arba įsteigs aktyvaus laisvalaikio mėgėjų klubą... Tai veikla, kurios jūsų atžalai tikrai reikia. 

 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt