3 c Alytus
Ketvirtadienis, Balandžio 2d.
2020 Vasario 27d.
2

Nuo liepos 1 d. už darželius teks mokėti brangiau

title

Vaikų ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programą tėvai nuo 2020 m. liepos 1 d. turės mokėti fiksuotą 15 Eur, o vaikų ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programas tėvai – 10 Eur dydžio fiksuotą mokestį nepriklausomai nuo to, kiek dienų vaikas lankė ikimokyklinio ugdymo mokyklą.


Patvirtinus šį mokestį tėvams leidžiantiems vaikus į lopšelio grupes (iki 3 m.)  paslaugų kaina nuo šių metų vasaros išaugs 17,16 Eur ir sieks 65,56 Eur/ mėn., o darželio grupes  nuo 3 m. iki 6 m., priešmokyklinio ugdymo ir savaitinių priešmokyklinių  ugdymo grupes lankančių vaikų tėvams teks mokėti 18,92 Eur daugiau nei anksčiau – 72,16 Eur. (anksčiau – 53,24 Eur.).
Neformaliojo švietimo lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose kaina daugiausiai didėja dėl išaugusių maitinimo paslaugų išlaidų, kurios anksčiau  kainavo 1,87 Eur, o nuo šiol – 2,30 Eur ir 2,60 Eur – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams (nuo 3 iki 7 m.) už kiekvieną dieną.
50 procentų surenkamo  fiksuoto mėnesinio mokesčio būtų skirta edukacinei aplinkai (baldams, ugdymo priemonėms, spaudiniams, žaislams, kanceliarinėms prekėms) kurti skirtos lėšos ir kiti 50 procentų – aplinkos išlaikymo (komunalinių paslaugų, ilgalaikio turto eilinio remonto, ryšių, interneto paslaugų, interneto svetainės priežiūros, būtinųjų paslaugų ir patikrų) išlaidoms.
Posėdžio metu buvo svarstoma ir tarybos nario Gedimino Daukšio inicijuota sprendimo projekto alternatyva. Joje buvo siūlyta papildomai surinktas lėšas skirti darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. 
Už pateiktą projektą balsavo 11 tarybos narių, už alternatyvą  – 3, o 7, nepritardami šiam sprendimo projektui, visai nebalsavo.

Komunikacijos skyriaus informacija


Komentarai

2
Komentuoti
Baikim2020-02-28
apiplėšinėti vaikų vardu jaunas šeimas,negi darželių vadovai nusistatę prieš Lietuvos valdžią,kurie padidino išmokas vaikams,o darželiai staigiai sukūrė būdą kaip tuos pinigus atimti iš vaikų.
Jolanta2020-02-27
O ar valstybė neduoda krepšelio ? Kodėl turi pirkti baldus iš vaikų pinigų ?
traffix.lt

Susiję straipsniai