17 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
AlytusTransportasTechnologijos
2020 Vasario 26d.
2

Važiuojamiausias marštutas – nr. 1, populiariausia stotelė – „Sodra“

titleYra stotelių, kurios sulaukė tik vieno kito keleivio: Ramybės g. stotelėje vidutiniškai įsilaipindavo vos 1 keleivis per mėnesį...Alytausgidas.lt nuotr.

Alytaus miesto savivaldybė suskaičiavo, kokią naudą viešojo transporto organizavimui davė įdiegta viešojo transporto sistema, kuriais mėnesiais kelionių skaičius viešuoju transportu yra didžiausias, kiek kelionių skaičiuojama pagal maršrutus bei koks populiariausias keliavimo laikas ar stotelė.   

Atsiradus naujiems autobusams, pakito ir maršrutų numeriai, jeigu anksčiau maršruto numerį galima buvo rinktis nuo 4 iki 20, tačiau, pvz., 12, 15, 16, 17 ir kt. maršrutų nebūdavo, tai dabar maršrutai sudėlioti eilės tvarka nuo 1 iki 12, bei įvestos papildomos maršrutų trajektorijos ir jie žymimi A arba U raide.

Alytiškiai greitai įsidėmėjo naujus maršrutus, o populiariausias ir daugiausiai kelionių fiksuojantis maršrutas yra 1, juo per 2019 m. važiuota 362 tūkst. kartų. Taip pat populiarūs yra 6, 4 ir 3 maršrutai.

Per metus darbo dienomis mažiausiai keleivių sulaukiama 12U maršrute – 21 tūkst. 368, o poilsio ir švenčių dienomis 12U maršrute – 1 tūkst. 22.

Maršrutas Nr. 12U į Užupių kapines kursuoja tik keliais reisais per dieną, tai įtakojo ir mažesnį keleivių skaičių, lyginant su kitais maršrutais, tačiau paslauga nuvažiuoti iki kapinių viešuoju transportu turi būti teikiama.

Įdiegta keleivių skaičiavimo sistema leidžia analizuoti keleivių poreikius ir siekti geriausio rezultato.

Vidutinis keleivių skaičius darbo dienomis yra 8 tūkst. 131 per vieną darbo dieną, poilsio ir švenčių dienomis – 2 130 per vieną poilsio ar šventinę dieną.

Didžiausias keleivių srautas pastebimas tarp 7–8 val. bei tarp 14–15 val., tačiau, itin mažas 1, 3 ir 8 maršrutų keleivių skaičius, nes kursuojama vėlai vakarais nuo 20 val., taip pat sekmadieniais nuo 14 val.

Populiariausios stotelės: „Sodra“ – joje per mėnesį įlipa 26 tūkst. keleivių, Poliklinikos stotelė – 18 tūkst., trečioje populiariausių stotelių vietoje Putinų stotelė – 15 tūkst. keleivių, kita pagal populiarumą rikiuojasi Kalniškės g. stotelė – 12 tūkst. keleivių per mėnesį.

Yra stotelių, kurios per visą analizuojamą laikotarpį sulaukė tik vieno kito keleivio, Ramybės g. stotelėje vidutiniškai įsilaipindavo vos 1 keleivis per mėnesį, Veterinarijos klinikos ir Kepyklos g. stotelėse po 6 keleivius per mėnesį.

Mažiausiai apkrautose stotelėse, keleivių sulaukiama mažiau, nes viešasis transportas kursuoja retai, tuo tarpu pro populiariausias miesto stoteles autobusai kursuoja visų autobusų maršrutai, kas 1–5 minutes, todėl ir keleivių srautai didesni.

Populiariausias mėnuo, kurio darbo dienomis keliavo daugiausiai gyventojų 2019 m., buvo gegužė.

Minėtą mėnesį užfiksuota net 220 tūkst. kelionių, kai populiariausią 2018 m. metų mėnesį spalį fiksuota 209 tūkst. kelionių (2019 m. spalio mėnesiui didelę įtaką padarė Alytaus mieste vykęs gaisras, jo metu keletą dienų buvo uždarytos pramonės rajono įmonės).

Mažiausiai keleivių viešuoju transportu 2019 m. pasinaudojo rugpjūčio mėnesį – 165 tūkst., 2018 m. – liepos – 151 tūkst., tai lemia atostogų laikotarpis.

Daugiausiai mėnesinių bilietų įsigyta spalio mėnesį – 1 tūkst. 36 bilietų, o vienkartinių bilietų žymiai sumažėjo, pvz.,  jei sausį šiais bilietais naudotasi 184 tūkst. kartų, tai gruodį tik 69 tūkst. kartų, o 2020 m. sausio mėnesį jau tik 62 tūkst. kartų. Tai lėmė aiški ir patogi el. bilieto sistema. Nuo el. bilieto įdiegimo balandį iki metų pabaigos buvo įvykdyta iš viso 1,5 mln. kelionių, už jas apmokėta el. bilietu, t. y. nuo 5 tūkst. 564 kelionių balandžio mėn. el. būdu apmokėtų kelionių išaugo iki 676 tūkst. šių metų sausio mėnesį.  

Mero potvarkiu sudaryta Alytaus miesto viešojo transporto organizavimo ir kontrolės komisija analizavo visus metinius rodiklius, nagrinėjo srautus, priėmė sprendimus dėl tvarkaraščių vasaros metu, taip pat  žiemos švenčių metu, diskutavo kitais gyventojams aktualiais viešojo transporto organizavimo klausimais.

Šiuo metu rengiami vasaros laiko tvarkaraščiai, atsižvelgiant į detalius maršrutų rodiklius. Vasaros tvarkaraščiai galios nuo 2020 m. birželio 16 iki rugsėjo 1 d..

Taip pat yra įvertinta, kad 2019 m. nuostoliai buvo 14 proc. nuo visos metinės paslaugos kainos, todėl siekiama optimizuojant tvarkaraščius mažinti paslaugos teikimo nuostolius. Atkreiptas dėmesys, kad labai mažai keleivių naudojasi viešuoju transportu vėlyvais vakarais ir sekmadieniais, todėl atliekant tinklo optimizavimą reisų mažinimas palies tik tokias atkarpas arba laikotarpius, kuriais pravažiuoja vos 2–3 keleiviai per savaitę.

Įdiegus viešojo transporto informacinę sistemą, įvedus trigubos kontrolės sistemą, turime galimybę ne tik detaliai įvertinti maršrutų duomenis, sužinoti autobuso maršruto poreikį konkrečiu atveju, bet ir lengvai identifikuoti nepagrįstus keleivių skundus ar prašymus.

Keleivių patogumui pačiose populiariausiose stotelėse šiais metais bus įrengtos viešojo transporto informacinės švieslentės, jų atsiradimą itin palankiai įvertino keleiviai.


Komentarai

2
Komentuoti
Senė2020-02-28
Sodra - tai kodėl nuotraukoje bažnyčia
ALGIS2020-02-27
reiketu pratest marsruta ir iki dainu slenio ,Grazu butu pamatyt senoves liksoro miesto kolonas ispiestais heroglifais
traffix.lt