19 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 12d.
AlytusAktualijosSveikata
2020 Vasario 26d.
4

Kol COVID-19 dar ne Alytuje, griežtinami reikalavimai mokiniams ir mokytojams

titleNuotraukų galerijaAsociatyvi iliustracijaZenono Šilinsko nuotraukos

Nors Lietuvos tarnybų pademonstruotos pastangos apsisaugoti „Korona“ virusu perteklinėmis atrodė nuo iš Varšuvos  į Lietuvą skrendančio „sergančio“ turisto iki Alytaus „kiniečio“, dėl „viruso“ išvežto į Kauno klinikas, panašu, kad COVID-19 ateina ir į mūsų Lietuvą, o tai reikalaus dar didesnio dėmėsio ir atidesnio atsakingų institucijų darbo.

Šia proga Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas šiandien pavedė švietimo įstaigų vadovams „kuo skubiau surinkti informaciją (pavesti klasių, grupių vadovams pateikti) apie asmenis (darbuotojus ir mokinius), neseniai, nuo 2020 m. vasario 20 d., grįžusius iš Kinijos ir Šiaurės Italijos (Lambardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų). Toliau rekomenduojama elgiamasi pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) 2020 m. vasario 25 d. nurodymą „Dėl ugdymo proceso ir darbo organizavimo asmenims, kurie lankėsi Kinijoje ir Šiaurės Italijoje”, t.y. neseniai iš Kinijos ar Šiaurės Italijos sugrįžusieji 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos turėtų likti namuose ir stebėti savo sveikatą, o pajutus į gripą panašius simptomus, tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų prašoma suteikti galimybes mokiniams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, o darbuotojams suteikti galimybes dirbti iš namų. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet darbuotojai gali kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kuris organizuos nedarbingumo išdavimą.

SAM, reaguodama į situaciją Italijos šiauriniuose regionuose, patikslino atvejo apibrėžtį ir sustiprino viruso COVID-19 patekimo į Lietuvą prevencijos priemones: visi iš Italijos Veneto, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų atvykstantys asmenys yra tikrinami dar neišlipę iš lėktuvo (matuojama kūno temperatūra, vertinama bendra savijauta), surenkami jų kontaktiniai duomenys, kad dvi savaites NVSC specialistai galėtų su jais susisiekti ir sektų jų sveikatos būklę.

Alytaus miesto švietimo įstaigose prašoma per pertraukas papildomai vėdinti patalpas, naudoti antiseptikus dezinfekuojant rankas, valyti paviršius (rankenas, turėklus, suolus ir kt.) drėgnu būdu – chloro, alkoholio preparatais.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
2020-02-28
Viskas būtų gerai, jei žmonės laikytųsi rekomendacijų
Jeigu2020-02-28
nėra vaistinėse dezinfekcinių priemonių ,gal būt laikinai galėtų atpiginti degtinę,juk jinai padeda.
Pasimetusi2020-02-27
Dar vienas straipsnis apie nieką. Nuo 20d jau buvo pakankamai laiko paplatinti virusą, jeigu jį turėjai. Kodėl slepiama info apie Lietuvoje susirgusius žmones?
ALGIS2020-02-27
planetoj kurios vardas lietuva nei kriziu nei virusu nebuna
traffix.lt