1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytaus rajonas
2020 Vasario 24d.
5

Matavimai rodo, kad gyventojai buvo teisūs: triukšmo lygis viršija ribas

titleAtlikti matavimai parodė, kad triukšmo lygis viršija nustatytas ribas. Pasak sveikatos specialistų, veikdamas ilgą laiką triukšmas labiausiai pažeidžia nervų sistemą – atsiranda nuovargis, silpnumas, irzlumas, nemiga, pailgėja užmigimo laikas, suprastėja miego kokybė, padidėja nervinis jautrumasAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus rajono gyventojai, gyvenantys šalia Alytaus elektros pastotės, ne vienerius metus skundžiasi pastotės įrenginių keliamu triukšmu. Atlikti matavimai parodė, kad triukšmo lygis viršija nustatytas ribas.

„Kalbame apie nacionalinės svarbos objektą. Daug dėjome pastangų, aiškinome gyventojams, kad Lietuvai reikia šios jungties.  Valstybės projektas, o metų metais į gyventojų skundus dėl triukšmo nereaguojama. Toks abejingumas mane labai liūdina. Tik dabar, po trijų metų prašymo, kuomet reikia plėsti transformatorinę, operatorius organizavo triukšmo matavimus penkiuose taškuose. Iš jų – keturiuose triukšmas viršijo leistinas ribas“, – kalbėjo meras A. Vrubliauskas, primindamas, kad statant jungtį sunkiasvorė technika sugadino  savivaldybės kelius, kurie tinkamai nebuvo sutvarkyti.   

 „Suprantame šio objekto svarbą Lietuvai, tačiau operatoriaus elgesys tiek vietos žmonių, tiek savivaldybės atžvilgiu netoleruotinas“, – tęsė rajono meras, ne kartą lankęsis pas vietos gyventojus.

Alytaus rajono savivaldybei ėmus spręsti įsisenėjusią pastotės keliamo triukšmo problemą, su elektros jungtį valdančios AB „Litgrid“ atstovais buvo sutarta, kad šie pateiktų matavimo tyrimų planą, pagal kurį būtų atlikti matavimai ir nustatomas pastotės keliamo triukšmo lygis.
„Daug kartų jungtį valdančios bendrovės prašėme atlikti triukšmo lygio matavimus, bet vis nepavykdavo atlikti jų ir įrodyti, jog triukšmas yra. Visi gyventojai pikti, kad matavimai atliekami tada, kuomet triukšmas nėra didelis. Kaip mums gyventi?“, – klausė Užubalių kaimo bendruomenės „Užubalių gojus“ pirmininkė Felomena Lazauskienė.

Pirminiai matavimai buvo suplanuoti dar praėjusių metų gruodžio pabaigoje, o vėliau dėl netinkamų oro sąlygų bei per mažos pastotės apkrovos atkelti į sausio mėnesį. Po keleto nesėkmingų bandymų, triukšmo lygio matavimai visgi buvo atlikti.
Matavimus vykdė akredituota Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Remiantis tyrimo duomenimis, maksimalus garso slėgio lygis viršijo 50 dBA keturiuose matavimo taškuose. Tik viename matavimo taške maksimalus garso slėgio lygis atitiko ribinius dydžius.  

Pasak sveikatos specialistų, veikdamas ilgą laiką triukšmas labiausiai pažeidžia nervų sistemą – atsiranda nuovargis, silpnumas, irzlumas, nemiga, pailgėja užmigimo laikas, suprastėja miego kokybė, padidėja nervinis jautrumas. Jei miegas trikdomas nuolat, atsiranda nuovargis, dažnai skauda galvą.

Paaiškėjus triukšmo matavimo rezultatams, Alytaus rajono savivaldybė sieks, kad AB „Lidgrid“ įrengtų triukšmą slopinančias priemones.
„Būsime principingi ir reikalausime ne tik aiškaus plano, bet ir konkrečių terminų, kada triukšmą mažinančios priemonės bus įgyvendintos“, – kalbėjo meras Algirdas Vrubliauskas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

5
Komentuoti
Sos2020-02-24
Statykit pylimus aplink visą pastotės teritoriją,taip pat aukštas sienas,kurios izoliuotų garsą.Nes zyzimas žiaurus.Kai statėm namą , pastotės dar nebuvo ir nieks neinformavo,kad bus statoma pastotė , ir kad bus toks triukšmas nuo jos.Dabar vėl plečia,žiauru.Gyvūnais labiau rūpinasi nei žmogum,mūsų šalyje..
Paaiskinimas2020-02-24
Kol state ir pastacius ramybe buvo kas zinojo kad tokia slykstyne pastatys salia gyvenvieciu. Del to ir kalbama kad planingai vadovaujant turejo zeme buti tik zemes ukio o ne namu valdos paskirties... o mieste kad triuksmas tai ir taip aisku, todel zmones ir bega i priemiescius
Alio2020-02-24
Nesuprantu, ko jūs ten namus statinės, ir vėliau šaukiat.Triuksmas!Visai likusios, po laidais ir prie gamyklų statinės.Triuksmas, smarvė
Alytiškis2020-02-24
Neverkit,mieste didesnis triukšmas nei pas jus nuo pastotės,pažiūrėkit kas dedasi naktimis centre,kai jaunimas linksminasi kavinėse
As2020-02-24
Vėl ir vėl kasama, stumdoma ir vėl plečiama pastotė kuri vis artėja ir artėja prie nuosavų namų, tuo pačiu "gražėja" vaizdas ir stiprėja "malonus" garsas. Litgrid parazitams nusispjaut ant žmonių, kiek rašyta skundų o rezultatas nulinis. Butkūnų kaime nėra ramybės kurios visi ieškojome statydamiesi namus. Normalioje valstybėje planingai būtų apribotos zonos statyboms tačiau čia leista, žmonės įsikūrė bėgdami nuo miesto triukšmo o gavo pastovų zyzimą, įtampą, kančias.
Statant sitą prakeiktą pastotę buvo atliekamos analizės kaip tai paveiks paukščių migracijai bet į žmonės nusispjauta. Seniai reikėjo supilti pylimus iš VISŲ PUSIŲ, padtatyti garsą slopinančias tvoras bet tik ne šioje valstybėje. Pinigai, verslas svarbiau už viską. Šlykštu...
traffix.lt