0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 21d.
0

D. Gintalas – tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros nominantų sąraše

titleD. Gintalas ir jo eilėraščių knygos vaikams „Duokit kelią Begemotui!!!“ dailininkė U. Šimulynaitė

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius paskelbė nominantų sąrašą. Jame – ir iš Alytaus rajone kilęs kūrėjas. Vilniaus knygų mugėje paviešinti pretendentai į geriausių vaikų knygų rašytojų, iliustruotojų, vertėjų apdovanojimus.

IBBY nominantų sąraše, kaip vienas iš kandidatų į Aldonos Liobytės premiją už reikšmingiausią metų debiutą įvardintas Alytaus rajone gimęs kūrėjas Dainius Gintalas. Jis pasiūlytas už eilėraščių knygą „Duokit kelią Begemotui!!!“, kurią iliustravo Ula Šimulynaitė, o išleido „Žalio kalno“ leidykla.

Su Dainiumi gauti premiją pretenduoja “ Vytautas Varanius už leidyklos „Alma littera“ išleistą knygą paaugliams „Šiltnamis“ ir Dovilė Zavedskaitė už labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ išleistą, Jurgos Šarmavičiūtės iliustruotą knygą vaikams „Lietus ir skafandras“.

IBBY literatūros vaikams kūrėjus taip pat nominavo Prano Mašioto premijai už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams, premijai už geriausią paveikslėlių knygą vaikams, Domicelės Tarabildienės premijai už gražiausią metų knygą, Eugenijos Stravinskienės premijai už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams, Adomo Druktenio premijai už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams, premijai už geriausią pažintinę metų knygą ir Vinco Aurylos premijai už metų vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą

28-ųjų IBBY premijų laureatai balandį bus paskelbti apdovanojimuose Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

D. Gintalas už eilėraščių knygą vaikams „Duokit kelią Begemotui!!!“ jau yra pelnęs tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ premiją.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt