-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 21d.
0

„Svajonės“ dirigentas oficialiai debiutuos nacionaliniame operos ir baleto teatre

titleK. Variakojis diriguoja „Svajonei“

5-ąjį sezoną Alytaus jaunimo simfoniniam orkestrui „Svajonė“ diriguojantis. Karolis Variakojis debiutuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT). Šio publika Karolį šį savaitgalį išvys „Baletų triptike”.

K. Variakojis yra baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio dirigavimo studijas pas profesorių Juozą Domarką.

29-erių metų dirigentas taip pat yra baigęs nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą.

Dirbdamas su Alytaus „Svajone“ K. Variakojis neretai užsukdavo į LNOBT, buvo Modesto Pitrėno  asistentu statant Giacomo Puccini „Turandot“  ir Sergejaus Prokofjevo „Lošėją“, o dar anksčiau batutą į rankas paėmė statant Wolfgango A. Mozarto „Figaro vedybas“, kai mokytojas Martynas Staškus leido repeticijoje padiriguoti operos uvertiūrą.

K. Variakojis per savo karjerą taip pat jau dirigavo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam nei Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrams, kai ši dalyvavo muzikos festivalyje „Gaida“.

Su kompozitoriumi Dominyku Digimu Karolis sukūrė ansamblį „Synaesthesis“,  atliekantį šiuolaikinę muziką, ne kartą koncertavusį ir Alytuje. Gegužės pradžioje ansamblis vyks gastrolių į festivalį JAV.

K. Variakojo oficialus debiutas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – „Baletų triptiko“ spektaklis su Antano Jasenkos baletu „Pradžioje nebuvo nieko“.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt