-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Vasario 21d.
1

„Dainavos“ kino repertuaras iki vasario 27 d.

title

Alytaus kino teatras „Dainava“ skelbia repertuarą iki vasario 27 dienos ir rodo:

•    AUGINTINIAI SUSIVIENIJA 13.00 – lietuviškai dubliuotas animacinis filmas visai šeimai
•    PROTĖVIŲ ŠAUKSMAS (N-7) 15.30 – nuotykių filmas šeimai
•    KALBA ALYTUS 18.00 (vasario 21-23) – dokumentinis
•    BALTŲ GENTYS. PASKUTINIEJI PAGONYS (N-13) 18.00 (vasario 24-27) – istorinė drama
•    KOŠMARŲ SALA (N-13) (vasario 21-23) 20.30 – siaubo filmas
•    PAREIGŪNAS IR ŠNIPAS (N-13) (vasario 24-27) – drama, trileris, istorinis

AUGINTINIAI SUSIVIENIJA

Ramiame, bet labai moderniame Robo miestelyje, vyksta negirdėti – nematyti dalykai! Meras Frankis – išsikraustė iš proto! Jo planas peržengė visas ribas! Tik paklausykit! Jam nusibodo žmonės ir gyvūnai, tad dabar jo galvoje kirba vienas planas – išvaryti visus gyventojus ir augintinius iš miesto, o jų namus atiduoti robotams! Sužinojus tokią naujieną benamiui šuniui Rodžeriui pasišiaušė visas kailis. Daug laiko praleidęs gatvėse, nukniaukęs ne vieną skanų dešrytės gabalėlį ir atidavęs juos silpnesniems gyvūnams, gatvių „Robinas Hudas“ užuodžia, kad toks mero planas geruoju nesibaigs! Iš miesto išnyks visa gyvybė! Ramiame, bet labai moderniame Robo miestelyje, vyksta negirdėti – nematyti dalykai! Meras Frankis – išsikraustė iš proto! Jo planas peržengė visas ribas! Tik paklausykit! Jam nusibodo žmonės ir gyvūnai, tad dabar jo galvoje kirba vienas planas – išvaryti visus gyventojus ir augintinius iš miesto, o jų namus atiduoti robotams! Sužinojus tokią naujieną benamiui šuniui Rodžeriui pasišiaušė visas kailis. Daug laiko praleidęs gatvėse, nukniaukęs ne vieną skanų dešrytės gabalėlį ir atidavęs juos silpnesniems gyvūnams, gatvių „Robinas Hudas“ užuodžia, kad toks mero planas geruoju nesibaigs! Iš miesto išnyks visa gyvybė!

PROTĖVIŲ ŠAUKSMAS

Saulėtoje Kalifornijoje, didžiuliame gyvulių ūkyje, gyvena jaunas, stiprus ir protingas šuo Bakis. Senbernaro ir škotų aviganio mišrūnas pasižymi abiejų veislių geriausiomis savybėmis ir yra puikus pagalbininkas fermoje. Šuns jėgą ir protą pastebi bei vertina ne tik jo šeimininkai, bet ir pašaliečiai, tarp kurių pasitaiko ir tikrų niekadėjų. Pavyzdžiui, tokių, kurie vagia šunis, kad juos pardavę užsidirbtų. Būtent toks likimas laukia ir Bakio: jį pavagia ir išgabena į Aliaską, kur parduoda rogėms tampyti. Iš visą gyvenimą pažinotos jaukios ir saulėtos Kalifornijos patekęs į atšiauriąją Aliaską, Bakis patiria tikrą šoką. Tačiau tai – ne vienintelis sunkumas jo gyvenime. Tikrieji sunkumai tik prasideda: Bakis įkinkomas į roges su kitais šunimis – išvargusiais, pusiau sulaukėjusiais ir piktais. Prie ankstesnių šeimininkų meilės ir gerumo pripratęs Bakis greitai suvokia, kad ankstesni įpročiai čia nieko verti. Norėdamas išgyventi, šuo privalo elgtis taip, kaip ir kiti jo likimo broliai. Bakio gyvenimas šiek tiek palengvėja, jam sutikus šunis mylintį aukso ieškotoją Džoną Torntoną (aktorius Harrison‘as Ford‘as). Vyras supranta sunkią šunų dalią ir elgasi švelniai ir draugiškai. Palaikomas supratingo Žmogaus ir naudodamasis savo protu, jėga ir išmanumu, Bakis pamažu tampa tikru lyderiu.

KALBA ALYTUS

1990 m. kovo 11 dieną Lietuvoje atkuriama Nepriklausoma valstybė. 90- tieji didelių vilčių ir permainų metas. Socialistinę planinę ekonomiką ir ideologiją pakeitė nauji rinkos dėsniai, atgimę tautiniai idealai. Viskas kito nepaprastai greitai. Šiame virsme, chaose būta visko. Apie tai liudija beveik trys dešimtys Alytaus miesto gyventojų, aktyviai dalyvavusių besikeičiančių santykių politinėje, verslo, švietimo, sporto ir kultūrinėje erdvėje. Dokumentinis filmas „Kalba Alytus“ tęsia pasakojimą apie Alytaus miesto istorijos viražus ir posūkius. Jeigu pirmąjame filme „Labas rytas, Alytau!“ senąją, tolimąją miesto istoriją anūkui Adomėliui liudijo senelis Adomas, tai šiame filme, apie istorinį santvarkų lūžio metą, prabyla pats miestas. Tokia buvo šio filmo kūrėjų valia, nes ne visi gyventojai norėjo kalbėti. Miestą pabandėme įsivaizduoti kaip gyvą organizmą. Apdovanojome jį kalbos dovana, matymu, girdėjimu, jautimu, gebėjimu analizuoti, kritikuoti, džiaugtis, liūdėti ir mylėti jame gyvenančius žmones.

BALTŲ GENTYS. PASKUTINIEJI PAGONYS

Atkuriamosios dokumentikos filmas – pasakojimo drama „Baltų gentys“ mus nukelia į XIII amžių, kai visa Europa buvo valdoma krikščioniškosios bažnyčios. Net galingieji vikingai išdavė savo dievus ir prisijungė prie naujos pasaulio tvarkos. Tik viena sritis, kurioje gyveno baltų gentys – paskutinieji Europos pagonys – buvo kaip rakštis krikščionybei ir prekybiniams saitams tarp Rytų ir Vakarų. Tai unikali dramatiška kelionė į praeitį – į nežinomas baltų genčių žemes. Tai turi pamatyti kiekvienas lietuvis ir... jo kaimynas. Kuriant filmą „Baltų gentys“ dalyvavo ir lietuviai: baltų tyrinėtojai, rekonstruktoriai, mokslininkai ir kt.

KOŠMARŲ SALA

Nuošalioje tropinėje saloje charizmatiškas verslininkas, ponas Rorkas (aktorius Michael‘as Peña) įkūręs tikrą atostogų rojų. Sala garsėja tuo, kad joje realybe virsta pačios beprotiškiausios svečių svajonės. Žinoma, bet kas į salą nepapuls: tai garantuoja didžiulė paslaugos kaina, griežtai ribojamas svečių skaičius ir netgi sėkmės faktorius – laimingieji neretai atrenkami loterijos būdu. Vieną dieną laimė nusišypso jaunai merginai Melanei (akt. Lucy Hale): ji pakviečiama į Fantazijų salą. Atvykusi į išsvajotąjį kurortą, mergina tiesiog negali patikėti savo akimis: viskas čia yra būtent taip, kaip ji įsivaizdavo ir dar geriau. Tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Kuomet svajonės pavirsta košmarais, Melanė kartu su kitais svečiais privalo įspėti salos paslaptį, kad išsaugotų savo gyvybę.

PAREIGŪNAS IR ŠNIPAS

Jaunam ir gabiam prancūzų armijos generalinio štabo karininkui Alfredui Dreifusui (akt. Louis Garelis) žadama perspektyvi karjera. Tačiau, jauno žmogaus viltys sąžiningai ir garbingai tarnauti tėvynei 1894-ųjų metų spalį sudūžta į šipulius, o gyvybė pakimba ant plauko. Prancūzų kariuomenės kapitonas apkaltintas valstybės išdavimu ir slaptu šnipinėjimu Vokietijos naudai. Nuo jo karinės uniformos drastiškai nuplėšiami antpečiai, virš galvos demonstratyviai sulaužomas kardas. Po gėdingo karininko garbės sutrypimo A. Dreifusas ilgiems metams ištremiamas į atokią Velnio salą Atlanto vandenyne. Prancūzijoje šį byla sukelia milžinišką atgarsį ir nuvilnija per visą Europą! Skandalingąją bylą imasi tirti slaptosios tarnybos viršininkas Žoržas Pikaras (akt. Žanas Diužardenas). Nagrinėdamas itin painius įkalčius pulkininkas supranta, jog skaudžiai pažemintas A. Dreifusas yra visiškai nekaltas, o jam mesti kaltinimai yra kur kas didesnių politinių jėgų kruopščiai parengtas planas. Tikrieji šnipai ir valstybės išdavikai vis dar laisvėje. Rizikuodamas savo gyvybe ir garbe bei suvokdamas beprotišką korupcijos mastą Dž. Pikaras įsivelia į itin pavojingą apgaulės ir melo labirintą, siekdamas išteisinti neteisėtai apkaltintą A. Dreifusą.

Bilietus įsigyti galite svetainėje  www.kinasdainava.lt arba „Dainavos“ kino teatro kasoje.


Komentarai

1
Komentuoti
Geras2020-02-23
"Kalba Alytus" idomus, kas nemate ir yra alytiskiai nuo senoves, patiks prisimint.
traffix.lt