11 c Alytus
Sekmadienis, Balandžio 5d.
Rėmėjų turinys
2020 Vasario 20d.
0

Žieminės padangos visureigiams ir 4x4 automobiliams – kaip rasti geriausias?

titleNuotraukų galerija

Kiekvienas vairuotojas supranta, kuo skiriasi vasarinės ir žieminės padangos, ir kodėl šaltaisiais metų mėnesiais padangas reikia keisti. Tačiau žieminės padangos, skirtos visureigiams (ar taip vadinamiems džipams) ir visais ratais varomiems automobiliams, turi šiek tiek kitokią istoriją, todėl yra keletas niuansų, kuriuos būtina žinoti prieš įsigyjant tokias padangas. Jei esi visureigio savininkas, bet dar nežinai kokios padangos labiausiai tinka Tavo transporto priemonei, šis straipsnis Tau bus labai naudingas!

Viskas prasideda nuo žinojimo, kokio dydžio padangų reikia

Gali atrodyti keistai, tačiau tinkamų padangų suradimą dažnai apsunkina... labai gausus pasirinkimas! Kad nebūtų veltui švaistomas Tavo laikas, ir būtent Tavo automobiliui tinkančios naujos žieminės padangos būtų lengvai randamos, sužinok, kokio dydžio jos turėtų būti. Kaip tai padaryti? Iš esmės yra du būdai:

  1. Jei žinai, kad automobilis yra su standartinėmis padangomis ir esi patenkintas važiavimu, rinkis tokio paties dydžio padangas (atsižvelgiant į ant padangų šoninio krašto pateiktą informaciją);
  2. Informaciją apie gamintojo rekomenduojamą padangų dydį taip pat galima rasti degalų įpylimo dangtelio vidinėje pusėje; informacinėje plokštelėje, paprastai esančioje vairuotojo pusės duryse; automobilio techninių specifikacijų vadove.

Jei vis dėlto nori naudoti kito dydžio padangas, teoriškai gali tai padaryti, tačiau tokiu atveju turėtumėte kreiptis į sertifikuotą autoservisą – tokia praktika daro įtaką ne tik automobilio valdomumui, bet ir saugumui; taip pat tai gali būti garantijos praradimo arba atsisakymo išmokėti draudimo išmoką priežastimis.

Ne mažiau svarbu yra vairavimo įpročiai

Nors visureigiai pagal savo pobūdį yra sukurti šiek tiek sudėtingesnėms važiavimo sąlygoms nei miesto gatvėse ir užmiestyje, jų galima pamatyti nemažai Vilniuje bei kituose miestuose. Tačiau didelę reikšmę turi tai, ar automobilis yra naudojamas kasdien važinėti iš namų į darbą ir parduotuvę, ar reguliariems „nuotykiams“ gerai išvažinėtais kaimo keliais, o kartais ir bekelėmis. O tai savo ruožtu reiškia, kad būtinos tinkamos žieminės padangos.

Važiavimas gerai nuvalytais miesto keliais

Tokioms aplinkybėms tinkamiausios bus kietesnio mišinio žieminės padangos (dar vadinamos europietiškomis padangomis). Tvirtesnė sudėtis leidžia joms lengviau judėti gerai nuvalytu asfaltu, todėl tokias padangas dažniausiai renkasi miestiečiai, kurie savo visureigiu naudojasi kasdien.

Važiavimas asfaltuotais ir neasfaltuotais keliais

Jei tenka važiuoti ne tik gerai nuvalytu, bet ir apsnigtu bei apledėjusiu asfaltu, bei neasfaltuotais keliais, geriau tiks minkštos sudėties arba skandinaviško tipo žieminės padangos – dėl sudėtyje esančio gumos mišinio, jos suteikia didesnį stabilumą apledėjusiame ir snieguotame kelyje. Šios padangos taip pat turi labai tankiai išdėstytas lameles ir didesnius atstumus tarp protektoriaus blokų.

Važiavimas nenuvalytais keliais ir bekelėmis

Visureigius, važiuojančius apsnigtais ir apledėjusiais kaimo keliais (o kartais ir bekelėmis), dažniausiai pamatysi su dygliuotomis padangomis. Dygliuotos padangos užtikrina geresnį sukibimą, tačiau atmink, kad dygliuotos žieminės padangos netinkamos naudoti asfaltuotuose ir gerai nuvalytuose keliuose, o leidžiama jas naudoti nuo spalio 1 iki gegužės 1 dienos.

Žieminės padangos turi turėti tinkamus greičio ir apkrovos indeksus

Kad padangoms netektų pernelyg didelė apkrova, taip pat svarbu atsižvelgti į greičio ir apkrovos indeksus – jie nurodo, kokiu greičiu galima važiuoti su atitinkamomis padangomis, ir kokia yra jų maksimali apkrova. Kiekvieno indekso reikšmę rasi kurioje nors iš indeksų lentelių – tereikia savo interneto naršyklės paieškoje įvesti frazę „automobilių padangų apkrovos ir greičio indeksai“.

Kaina yra svarbus veiksnys

Nors didesnė kaina savaime nereiškia aukštesnės kokybės, automobilių padangų pasaulyje kainos ir kokybės ryšys paprastai būna labai artimas – tai reiškia, kad kuo daugiau esi pasiruošęs mokėti, tuo bus patogesnis ir saugesnis važiavimas. Be to, brangesnis padangų komplektas ne visada reiškia didesnes išlaidas ilgalaikėje perspektyvoje. Pavyzdžiui, įsigytos naujos žieminės padangos, kurios kainuoja 30 proc. brangiau, kai kuriais atvejais gali tarnauti net dvigubai ilgiau.

Pasidomėk padangų bandymais ir apsilankyk gamintojų interneto svetainėse!

Labai naudingą informaciją apie tam tikrų padangų modelių kokybę suteikia padangų bandymai – juos atlieka daugelis automobilinių žurnalų, televizijos laidų ir tinklaraščių. Padangų gamintojų interneto svetainėse taip pat galima sužinoti apie padangų gamyboje naudojamas medžiagas ir technologijas, bei jų eksploatacines savybes.

Ar kinų prekės ženklais galima pasitikėti?

Tai yra vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų automobilių servisuose ir specializuotose automobilių padangų parduotuvėse. Tiesa yra tokia, kad ši aplinkybė praktiškai neturi jokios reikšmės – svarbiausia yra konkretaus prekės ženklo (o kartu ir padangų modelio) kokybė.

To pavyzdys yra „WestLake“ prekės ženklas, įkurtas 1958 m. – milijonus bendrovėje pagamintų padangų įsigijo automobilių ir kitų transporto priemonių savininkai, esantys už Kinijos ribų, o padangos gaminamos laikantis aukščiausių saugos ir kokybės standartų. Gamybos procesas vykdomas naudojant JAV Transporto departamento ir Europos ekonominės komisijos pripažintą įrangą, o prekės ženklui suteikta daugybė tarptautinių kokybės sertifikatų. Be to, 2015 m. buvo suteiktas „Drifto Dievo“ titulas už ypač aukštos kokybės šonaslydžio padangas!

Ar ir Tavo visureigiui reikalingos naujos žieminės padangos? Tokiu atveju peržiūrėk Padangos1.lt pasiūlymą – naudodamasis patogiu filtru, savo transporto priemonei tinkamas padangas rasi per kelias minutes, o su nemokamu pristatymu galėsi jas gauti per 1–2 darbo dienas bet kurioje Lietuvos vietoje!

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt