11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
VerslasAktualijos
2020 Vasario 20d.
1

Briuselyje dėl lygių sąlygų ūkininkaujant ES protestuoja ir Dzūkijos ūkininkai (ATNAUJINTA. VIDEO)

titleNuotraukų galerijaDzūkijos ūkininkai proteste Briuselyje

Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonų ir kiti Lietuvos ūkininkai protestuoja Briuselyje (Belgija).

Kaip Alytausgidas.lt Lietuvos žemės ūkio taryba, vasario 16 dieną Šumano aikštėje, Briuselyje mūsų šalies ūkininkai pradėjo protesto akciją „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, nėra antrarūšių ūkininkų".

Protestuose dalyvauja nuo 100 iki 200 ūkininkų iš Lietuvos, jie reikalauja suvienodinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių tiesiogines išmokas su Europos Sąjungos (ES) vidurkiu.

Protestai Belgijos sostinėje (kur veikia ir ES parlamentas bei su žemės ūkiu susijusios institucijos) yra akcijos, kuri dar 2018 m. prasidėjo peticija, kurią pasirašė per 50 tūkstančių Lietuvos piliečių, tęsinys.  Kadangi padėtis nepasikeitė, ūkininkai vėl ėmėsi protestuotų dėl lygių konkurencinių sąlygų ES.

Mūsų portalo žiniomis, protestuose Briuselyje dalyvauja Alytaus ūkininkas Marius Gudaitis, Lazdijų ūkininkai Virginijus Kazlauskas,  Vincas Šubonis ir Renaldas Židžiūnas, Varėnos ūkininkai Gediminas Baublys, Jonas Juodžiukynas, Danutė Karalevičienė, Vytautas Raulonis, Edmundas Samauskas ir Vytautas Taraila.

ATNAUJINTA

Naujausias protestas vasario 20 d. vyko Briuselio centre, gatvėje, esančioje šalia žymių Belgijos ir ES pastatų. Su Lietuvos ūkininkais akcijos metu pabendravo šalies prezidentas Gitanas Nausėda, atvykęs į ES vadovų derybas dėl 2021-2027 metų bendrijos biudžeto.

Linų nebeliko, runkelių nebeliko, karves ir kiaules baigiam išpjaut, kur mes einam?", - teiravosi ūkininkai, prezidentui patvirtinę, kad dabartiniai ES siūlymai Lietuvos ūkiui jų netenkina. Prieš 7 metus, 2013 m. vasarį, Europos vadovų taryba vieningai sutarė, kad „vėliausiai iki 2020 m. visos valstybės-narės turėtų pasiekti bent 196 Eur už hektarą išmoką dabartinėmis kainomis".

Deja, Lietuvos ūkininkų skaičiavimu, nuo to laiko Baltijos šalys ir toliau sistemingai gauna ne daugiau kaip 54–60% Europos vidurkio tiesioginių išmokų, nepaisant pakartotinių raginimų nutraukti šį nesąžiningą lėšų paskirstymą, kuris neatspindi žemės ūkio realybės Baltijos šalys.

Pastaruoju metu tiesioginės išmokos ūkininkams Lietuvoje siekia apie 170 eurų už hektarą, tuo tarpu ES vidurkis yra ~259 Eur. Pagal Europos Komisijos siūlymus, 2027 metais mūsų šalies ūkininkai turėtų gautti kiek daugiau nei 200 eurų (78 proc. vidurkio).

Lietuviai ūkininkai reikalauja 100 procentų tiesioginių išmokų ES vidurkio jau nuo 2021 metų, kas sudarytų 196 eurus už hektarą.

Ūkininkų teigimu, nors jų gamybos išlaidos yra daug didesnės nei ES vidurkis (129% Estijoje, 113% Latvijoje ir 112% Lietuvoje), Baltijos šalių ūkininkai gauna mažiausias tiesiogines išmokas sąjungoje.

PAPILDYTA

Oficialusis Briuselis derybose tvirtina, kad 196 Eur nepavyks pasiekti, esą per šį laikotarpį Lietuvoje gerokai išaugo dirbamos žemės plotai, kai pinigų suma buvo fiksuota pagal ankstesnius duomenis. 

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA IŠ ŪKININKŲ PROTESTO BRIUSELYJE:

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
ddd2020-02-21
niekas ten ju neklauso
traffix.lt