10 c Alytus
Sekmadienis, Balandžio 5d.
Rėmėjų turinys
2020 Vasario 19d.
0

Žolės sėjimas pavasarį – ką reikėtų žinoti?

titleNuotraukų galerija

Pasėti žolę patiems yra gerokai pigiau nei padengti pievą žolės paklote. Tačiau savaime suprantama, kad norint pasėti žolę irgi reikia pasirūpinti tam tikrais dalykais. Nors sėjimas įmanomas kone bet kuriuo metų laiku, kiekvienas sezonas reikalauja skirtingos procedūros. Šįkart apibendrinsime žolės sėjimą pavasarį.

Dar prieš sėjant...

Nors visos žolės sėklos skirtingos – jų „poreikiai“ labai panašūs. Lietuvoje žolę sėti labai patogu ankstyvą pavasarį. Paruoškite dirvožemį išrenkant visus akmenis, pašalinant šiukšles ir šaknis. Tada išlyginkite visą paviršių ir „pašiauškite“ jį grėbliu. Rekomenduojama iškart nesėti ir palikti paruoštą žemę bent savaitę ir tik tada sėti. Pradėdami sėti palaukite, kol dienų temperatūra lauke sieks bent 15 laipsnių – tai užtikrins efektyviausią augimą, kadangi pavasario saulė pašildys žemę, o pavasario drėgmė sėkloms visada suteiks vandens.

Piktžolių naikinimas

Viena didžiausių ir dažniausiai neteisingai sprendžiamų problemų yra piktžolės. Jos pradės augti labai greitai ir tikrai augs greičiau nei jūsų trokštama veja. Dažniausiai tokia problema yra išsprendžiama chemikalų pagalba, bet, siekiant turėti gražią veją, chemikalų reikėtų nenaudoti bent du mėnesius po sodinimo (priklausomai nuo sėklos). Dar paprastesnis būdas įvertinti, ar žolė pasiruošusi atlaikyti chemikalus, tai žolė turi būti nupjauta bent 4-5 kartus, kad ji būtų skaitoma „subrendusia“.

Priežiūra vasarą

Pavasarį pasodinta žolė jau turėtų būti tinkamai „pamaitinta“ iki vasaros, todėl vasarą atidžiai stebėkite vejos būklę. Vasaros metu žolė dažnai „užmiega“ ir nebesiplėtoja ir nevešliąja. Ji tiesiog auga ir ją reikia pjauti, o rudenį, gavusi daugiau drėgmės, veja vėl pradės vešlėti. Taigi, grįžtant prie priežiūros, vasarą galite pastebėti, kurios vietos nėra tolygiai išsivysčiusios ir palaistyti sausesnes, retesnes vietas.

Sėklos internetu

Žolės sėklos gali būti įvairių rūšių – skirtos vejai, parkams, futbolo aikštėms ir t.t. Rekomenduojame rinktis tokią sėklą, kuri jūsų poreikiams tinka idealiausiai, todėl atidžiai perskaitykite pasirinkto produkto aprašymą arba susisiekite su specialistais dėl konsultacijos. Apsilankykite www.senukai.lt – čia siūlomos ne tik sėklos, bet ir sodo įrankiai, priemonės, šiltnamiai.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt