13 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Sveikata
2020 Vasario 17d.
0

Iš Alytaus į Kauno ligoninę atvežtas vyras koronavirusu neserga (ATNAUJINTA)

title

Į Kauno klinikinę ligoninę pirmadienį iš Alytaus dėl pakilusios temperatūros atvežtas vyras, neseniai grįžęs iš Kinijos.

Vasario 17 d. iš Alytaus į Kauno klinikinę ligoninę greitosios pagalbos automobiliu atvežtas karščiuojantis asmuoe. Kitų klinikinių požymių, leidžiančių įtarti koronaviruso atvejį nėra. Šiuo metu gydytojai pacientą apžiūri, sprendžiama dėl reikalingų tyrimų.  Apie tai informavo LR sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Jos žiniomis, asmuo dar oro uoste buvo informuotas apie atsargumo priemones, jo būklė buvo nuolat stebima, sukarščiavus asmuo kreipėsi bendruoju pagalbos telefonu ir buvo pristatytas į gydymo įstaigą, kur izoliuotas ir tiriama sveikatos būklė.

„Iš Alytaus į Kauno klinikinę ligoninę yra atvežtas asmuo, kuris pasijuto blogai. Jam yra aukšta temperatūra, tačiau jokių kitų klinikinių simptomų, panašių į sukeliamus koronaviruso, nėra, tačiau medikai padarys visus reikiamus tyrimus“, – BNS sakė SAM spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė, teigusi, kad šis vyras vasario 4 dieną grįžo iš Kinijos, kurioje nuo sausio pabaigos fiksuojamas naujojo koronaviruso protrūkis. „Nėra nei kosulio, nei slogos, nei kvėpavimo apsunkinto, kokie galėtų būti kiti galimos infekcijos simptomai. Šiuo metu nesprendžiame, ar tai tas atvejis, ar ne, tiesiog šiuo metu žmogus yra medikų rankose, bus padaryti visi reikiami tyrimai ir bus aišku, dėl ko jis sunegalavo“, – sakė ministerijos atstovė.

Nuo to laiko, kai koronaviruso protrūkis buvo užregistruotas gruodžio mėnesį, visame pasaulyje juo užsikrėtė daugiau nei 71 tūkst. žmonių, visgi naujų atvejų skaičius pradėjo mažėti. Virusas jau pražudė daugiau kaip 1,7 tūkst. žmonių, daugiausia Kinijoje. Dėl šio viruso rizikos Kinijoje lankęsi žmonės, pajutę gripo simptomus, prašomi nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Pirmadienio popietės duomenimis, Lietuvoje užsikrėtusiųjų šiuo virusu nėra.

Daugiau informacijos apie atvejį Alytuje ministerija planuoja paskelbti antradienį.

 

ATNAUJINTA

Pirmadienį į Kauno klinikinę ligoninę iš Alytaus atvežtas Kinijoje lankęsis vyras, kuriam buvo pakilusi temperatūra, koronavirusu neserga, antradienį rytą BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Šį rytą gautas mėginio tyrimo rezultatas neigiamas, žmogus nėra užsikrėtęs koronavirusu“, – BNS sakė SAM Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

Pirmadienį skelbta, kad iš Kinijos, kurioje nuo sausio pabaigos fiksuojamas naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkis, beveik prieš dvi savaites grįžusiam vyrui pakilo temperatūra, tačiau kitų simptomų, siejamų su naujuoju koronavirusu, nenustatyta.

Nuo to laiko, kai koronaviruso protrūkis buvo užregistruotas gruodžio mėnesį, pasaulyje juo užsikrėtė daugiau nei 71 tūkst. žmonių, vis dėlto naujų atvejų skaičius pradėjo mažėti. Virusas jau pražudė daugiau kaip 1,7 tūkst. žmonių, daugiausia Kinijoje.

Dėl šio viruso rizikos Kinijoje lankęsi žmonės, pajutę gripo simptomus, prašomi nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt