11 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
Nelaimės
2020 Vasario 13d.
6

Dėl mažametės žūties Dainų slėnyje trenerė nuteista galutine ir neskundžiama nutartimi

title

Moteris buvo nuteista už tai, kad, būdama valstybės tarnautojui prilygintas asmuo bei būdama atsakinga už sportininkų saugumą, gyvybę bei poilsio režimą, netinkamai atliko savo pareigas. Ji nesilaikė elgesio saugumo taisyklių ir taip dėl neatsargumo atėmė gyvybę kitam žmogui.

Nuteistoji dviračių treniruotės metu, pažeisdama Kelių eismo taisyklių reikalavimus, neužtikrindama saugių treniravimosi sąlygų, išvažiavo su dviem mažamečiais ugdytiniais į kelią, einantį mišku. Viena iš ugdytinių, prasilenkdama su priešpriešais atvažiuojančia sunkiasvore autotransporto priemone, griuvo kelio važiuojamojoje dalyje ir pateko po automobilio galiniais ratais. 11-metė žuvo vietoje.

LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pažymėjo, kad pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai, nagrinėdami faktines bylos aplinkybes, vertino ne tik trenerės ir jos ugdytinių išsidėstymo tvarką kelyje eismo įvykio metu, bet visas eismo įvykio, kurio metu žuvo mažametė, aplinkybes: trenerės, automobilio vairuotojo veiksmus, automobilio techninę būklę, jo ir dviratininkų judėjimo keliu kryptis ir trajektorijas, kelio paskirtį ir būklę bei kitas aplinkybes, taip pat asmenines eismo įvykio dalyvių savybes.

Teisėjų kolegija sutiko, kad teismai, įvertinę objektyvių įvykio aplinkybių visumą, tinkamai konstatavo, jog trenerė, organizuodama mažamečių vaikų dviračių treniruotę kelyje, tinkamai neįvertino treniruotės metu važiuojamojoje kelio dalyje susiklosčiusių aplinkybių, t. y. kelyje pasirodžiusio didesnio pavojaus šaltinio – sunkiasvorio automobilio parametrų; kelio, kuriame vyko treniruotė, būklės (kelio važiuojamoji dalis duobėta, asfaltas vietomis įskilęs, kelkraštis nepadengtas kieta danga, o yra natūrali žemė), ugdytinės, kuri žuvo, amžiaus ir jos važiavimo dviračiu važiuojamąja kelio dalimi patirties, dėl to mažametė, nesuvaldžiusi vairuojamo dviračio, nukrito važiuojamojoje kelio dalyje ir buvo mirtinai sužalota pro šalį važiuojančio sunkiasvorio automobilio.

Pasak teisėjų kolegijos, teismai pagal byloje nustatytas faktines aplinkybes padarė vienodą, bylos medžiagą atitinkančią išvadą, kad dėl mažametės mirties yra kalta VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centre (SRC) dirbusi ir viešąją paslaugą teikusi dviračių sporto trenerė, nes būtent jos veiksmai, pasireiškę netinkamu pareigų vykdymu, buvo mažametės žūties ir dėl to jos artimiesiems atsiradusios didelės žalos priežastis. Žemesnės instancijos teismai, įvertinę byloje nustatytą įvykio situaciją ir bylos duomenis, apibūdinančius nuteistosios asmenybę (amžių, išsilavinimą, darbinę ir gyvenimišką patirtį), padarė išvadą, kad trenerės neatsargi kaltė pasireiškė nusikalstamu nerūpestingumu. Kasacinės instancijos teismas neturi teisinio pagrindo nesutikti su tokiomis teismų išvadomis, nes jos pagrįstos byloje surinktų, ištirtų, patikrintų ir įvertinų įrodymų visuma.

Teisėjų kolegijai atmetus nuteistosios ir jos gynėjo kasacinį skundą, nuteistajai lieka galioti paskirta laisvės atėmimo bausmė trejiems metams, jos vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui; nuteistoji įpareigota bausmės vykdymo atidėjimo metu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, jai taip pat uždrausta trejų metų laikotarpiu treniruoti nepilnamečius.

LAT informacija

Daugiau informacijos apie bylą, kurioje tuometė SRC trenerė Gintarė Petraškienė nuteista galutine ir neskundžiama LAT nutartimi, galima sužinoti http://www.lat.lt (bylos Nr. 2K-7-628/2020).


Komentarai

6
Komentuoti
Nesvaikit2020-02-26
Jūs gal nesvaikit kokio vairuotojo kalte, taisykles pažeidė trenerė o ne vairuotojas
Rasa2020-02-17
Aš, auginanti tris savo vaikus ir pedagoge dirbanti, vienareikšmiškai būčiau liepus nulipti nuo dviračių ir pasitraukti į kelkraštį net paaugliams...
Vairuotojo pirmumas tokiame kelyje...
Gaila2020-02-14
Juk tai vairuotojo kaltė! Jam visą likusį gyvenimą, sapnuosis košmarai kurie priveda prie ........
Tėvas2020-02-14
Kaip visada mento (Muliuolio) vairas išsisuko, kalta moteris kuri darė gera bendruomenei.
....2020-02-14
"As", tu teisus......
As2020-02-13
Eurai valdo.
traffix.lt