7 c Alytus
Penktadienis, Balandžio 3d.
Dzūkija
2020 Vasario 11d.
4

A. Reipas: „Konteineriai – pastatyti, bet dar neatidaryti, nedraskykite jų!“

titleA. Reipas

Nauji konteineriai kai kur – pastatyti, bet dar neatidaryti. Nedraskykite jų! Su tokiu prašymu į gyventojus kreipiasi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC) ir jo vadovas Algirdas Reipas.

Senų ir jau gerokai nudėvėtų konteinerių Alytaus regiono miestuose ir miesteliuose greitai nebeliks. Jie keičiami naujais pusiau požeminiais ir antžeminiais konteineriais.  

„Daugiau kaip dešimtmetį naudoti vadinamieji „varpo“ formos konteineriai, skirti stiklo, plastiko ir popieriaus atliekoms, prarado ir savo funkcinę, ir estetinę vertę. Atliekų rūšiavimas daugeliui gyventojų jau tapo ne iššūkiu, o įpročiu, kai atėjus prie konteinerių ramiai ir kruopščiai išrūšiuojamos surinktos atliekos. Tad konteineriai turi būti ir patogūs naudoti, ir patrauklūs savo išore, ir, žinoma, tvarkingi“, - sako ARATC direktorius Algirdas Reipas. Pasak jo, rūšiavimo įpročius tenka nuolat tobulinti ir šiek tiek keisti. Tą daryti teks ir pradėjus eksploatuoti naujus konteinerius, mat jų bus daugiau nei iki šiol. Šalia jau įprastų stiklo, plastiko, popieriaus ir mišrių atliekų konteinerių įrengiami ir atskiri konteineriai maisto atliekoms. Į šiuos konteinerius reikės mesti visus maisto likučius ir virtuvės atliekas: kavos bei arbatos tirščius, vienkartinius popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, vaisių ir daržovių lupenas, kambarinius augalus ir kitas smulkias žaliąsias atliekas.

Visa tai reikės daryti, kai nauji konteineriai bus pilnai paruošti eksploatacijai ir  pradėti naudoti - apie tai gyventojams tikrai bus pranešta.
Šiuo metu Varėnos rajono savivaldybėje šiuo metu vyksta intensyvūs naujų aikštelių įrengimo darbai. Iš viso rajone bus įrengta 31 aikštelė: 4  antžeminų ir 27 pusiau požeminių konteinerių. Daugiausia naujų aikštelių bus Varėnos mieste – 26. Kitos bus įrengtos Senojoje Varėnoje, Matuizose, Naujuosiuose Valkininkuose.  

Visos aikštelės įrenginėjamos pagal savivaldybių tarybų patvirtintas schemas, laikantis jų įrengimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, išlaikant atitinkamą atstumą nuo daugiabučių pastatų, vaikų žaidimų aikštelių ir kitų objektų. Tačiau nė viena naujų konteinerių aikštelė dar nėra eksploatuojama. Netgi tose vietose, kur konteineriai jau pastatyti, vyksta tvarkymo darbai  ir nauji konteineriai nėra ištuštinami. Todėl kol kas visiems privalu naudotis senais konteineriais ir nedraskyti naujų, dar užklijuotų konteinerių dangčių, nemesti jokių atliekų į jų vidų.

Apie konteinerių eksploatacijos pradžią visiems bus pranešta paskelbiant informaciją ir žiniasklaidos priemonėse, ir stenduose prie konteinerių, ir kitais būdais. O kol kas atliekas reikia mesti į senus konteinerius, kurie pradėjus eksploatuoti naujus, bus patraukti iš savo vietų, kad gyventojams būtų aišku - prasidėjo naujų konteinerių era.

 


Komentarai

4
Komentuoti
ALGIS2020-02-18
lauksim kol raudona juostele prie kiekvieno perkirps
Ar miesto žmonių klausei ?2020-02-11
Šitų konteinerių pirkimo su niekuo nederinai, tai ko dabar ūbauni
Rtuodhjk2020-02-11
Niekas čia tau jų nerusiuos
Asss2020-02-11
Cia tas idiotas kuriam siukslina plotas o ne zmogus...
traffix.lt